اعلام رای خاطیان دو بازی جنجالی لیگ/محرومیت یک استقلالی،یک پرسپولیسی

کمیته انضباطی دقایقی پیش آرای دو بازی پرسپولیس - سپاهان و استقلال -پرسپولیس را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛طبق آن چه که در سایت فدراسیون فوتبال اعلام شده، رای دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال تهران به شرح زیر است:

رای دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال:


در خصوص تخلفات انتسابی به باشگاههای پرسپولیس تهران و استقلال تهران و بهزاد غلامپور ، محمد نادری ، مهدی ترابی ، فرشاد فرجی و سید احمد موسوی مبنی بر مداخله اشخاص حقیقی منتسب به هر دو باشگاه در نزاع جمعی ، ورود به زمین مسابقه از سوی بهزاد غلامپور و سید احمد موسوی ، بدرفتاری بهزاد غلامپور و فرشاد فرجی نسبت به یکدیگر و انجام رفتار تهاجمی از سوی مهدی ترابی و محمد نادری در بازی بین دو تیم در تاریخ 24 اردیبهشت ماه و همچنین دیگر تخلفات باشگاه پرسپولیس تهران مبنی بر سوء رفتار تیمی ناشی از دریافت 6 کارت بازیکنان این تیم و نقض پروتکل های بهداشتی از طریق عدم جلوگیری از حضور تعدادی مازاد بر میزان مجاز افراد در ورزشگاه با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش مقامات رسمی، تصاویر موجود از صحنه درگیری بازیکنان دو تیم با یکدیگر ، دفاعیات ارسالی از سوی هر دو باشگاه، اظهارات و دفاعیات بهزاد غلامپور، محمد نادری، مهدی ترابی و فرشاد فرجی در جلسه کمیته انضباطی و سایر قراین و امارات موجود در پرونده تخلفات انتسابی محرز و مسلم تشخیص و مستند به مواد 51 ، 56 ، 58 ، 64 و 117 مقررات انضباطی مصوب 1397 و بالحاظ فقدان سابقه تخلفاتی از سوی نامبردگان و همچنین ابراز ندامت از سوی بهزاد غلامپور و فرشاد فرجی که از مصادیق ماده 94 مقررات موصوف و جهات تخفیف در میزان مجازات محسوب می شود.

*بهزاد غلامپور و فرشاد فرجی هر کدام به دو جلسه محرومیت قطعی در مسابقات رسمی و یک جلسه محرومیت تعلیقی .
* مهدی ترابی و محمد نادری هر کدام به یک جلسه محرومیت تعلیقی .
* تمامی این افراد و همچنین سید احمد موسوی هر یک به پرداخت مبلغ 750 میلیون ریال .
* باشگاه پرسپولیس به پرداخت مبلغ  یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و باشگاه استقلال نیز به پرداخت مبلغ  یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

لازم به ذکر است مدت تعلیق تا ابتدای شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر ادامه خواهد داشت و چنانچه در طی این مدت مشارالیهم مرتکب هر گونه تخلفی در این مسابقات شوند مجازات تعلیق شده به همراه مجازات مربوط به تخلف جدید توامان اجرا خواهد شد.

رأی صادره قابل اجرا و از حیث محرومیتهای یک جلسه تعلیقی قطعی و نسبت به سایر موارد ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته محترم استیناف می باشد و باشگاههای یاد شده نیز دارای مسئولیت تضامنی در خصوص پرداخت محکومیت نقدی عوامل خود می باشند .


ضمناً از رفتار جوانمردانه کریم باقری در دو بازی اخیر تیم پرسپولیس که مانع از بروز حوادث تلخ تری گردید تقدیر و تشکر بعمل می آید.

*اعلام رای دیدار پرسپولیس و سپاهان


در خصوص تخلفات انتسابی به باشگاه های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران و عزت اله پور قاز، محمد رضا حسینی، یاسر جمال بافقی، سید جلال حسینی، حسین کنعانی زادگان، سعید آقایی و احسان کوراهیه مبنی بر تعرض بازیکنان و عوامل منتسب به هر دو تیم مذکور به یکدیگر، بدرفتاری عزت اله پور قاز ، محمد رضا حسینی و حسین کنعانی زادگان و سید جلال حسینی در قبال یکدیگر، رفتار غیرورزشی از سوی سعید آقایی و همچنین سید جلال حسینی در زمان اخذ تست دوپینگ از ایشان، انجام رفتار تحریک آمیز به خشونت از سوی یاسر جمال بافقی ( عکاس باشگاه سپاهان) و احسان کوراهیه ( از عوامل منتسب به باشگاه پرسپولیس) با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش مقامات رسمی مسابقه، تصاویر و فیلمهای منتشره مربوط به صحنه خروج بازیکنان دو تیم از زمین مسابقه و ورود به رختکن ورزشگاه، دفاعیات ارسالی از سوی دو باشگاه موصوف و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده تخلفات انتسابی را محرز و مسلم تشخیص و مستند به مواد 54 ، 58 ، 64 و 117 از مقررات انضباطی مصوب 1397 بالحاظ مفاد ماده 94 مقررات:

* سید جلال حسینی و عزت اله پورقاز به یک جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیمهای خود در مسابقات رسمی .
*سعید آقایی و محمد رضا حسینی به یک جلسه محرومیت تعلیقی که مدت تعلیق تا پایان فصل جاری ادامه خواهد داشت.
* تمام این افراد و همچنین محمد حسین کنعانی زادگان نیز هر یک به پرداخت مبلغ 750 میلیون ریال جریمه نقدی .
* باشگاههای سپاهان و پرسپولیس نیز هر کدام به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم می  شوند.

 همچین احسان کوراهیه و یاسر جمال بافقی نیز هر یک به ترتیب به شش ماه و سه ماه محرومیت از ورود به ورزشگاههای فوتبال کشور و نیز پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می شوند.

ضمناً با توجه به وقوع حوادث تلخ در چند بازی متعدد در مسابقات گذشته دو تیم پرسپولیس و سپاهان در مقابل یکدیگر و از باب تکمیل مجازات حکم بر برگزاری مسابقات دو تیم یاد شده در فصل آتی لیگ برتر اعم از رفت و برگشت در خارج از ورزشگاههای خانگی این دو تیم و در شهر و استان بی طرف به تشخیص سازمان لیگ مستند به ماده 118 از مقررات انضباطی موصوف صادر می گردد.

254 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1517071

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  15 50
  بازم به ضرر استقلال نادری مهره اصلی تیم است ولی فرجی یک نیمکت نشین تمام عیار است.
  • آسو IR ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
   4 4
   محرومیت نادری (که البته دست پرورده پرسپولیس است، شما که خودتان بازیکن سازی بلد نیستین)تعلیقی است و محرومیت فرجی قطعی اگر به محرومیت تعلیقی باشه که اهمیت ترابی معادل کل استقلال است،اینها رو هم نگرفتی از متن،همون بهتر که طرفدار کیسه باشی،
  • پرسپولیسی IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
   3 3
   فقط توهم توطئه دارید شما آبی ها
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  51 19
  این چه حکمی بود سر پرسپولیس رو بریدن
 • سید IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  8 18
  معلوم نیست مجازات کردن یا قلقلک دادن
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  72 14
  خداوکیلی سنگین ترین حکم ها برای پرسپولیسه اگر‌ اون اتفاقات فرودگاه برای بازیکنای پرسپولیس افتاده بود یکسال محرومیت در نظر میگرفتن
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  63 15
  اقا محرومیت پرسپولیس کم نیست ؟یجوری محرومشون کنید نتونن قهرمان بشن.سپاهان و استقلال عادی که قهرمان نمیشن لااقل اینجوری بشن
 • IR ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  2 2
  نتیجه گیری اخلاقی: در دربی بعدی ماساژورهای تیم به بازیکنان کلیدی حریف چندتا سیلی و مشت بزنند تا دو جلسه روی نیمکت نباشن و بازیکنان کلیدی کیسه هم دو بازی بعدی تیم رو محروم بشن!! واقعا که با این رای دادنشون. خدائی اینا دیگه کی هستن؟؟؟؟
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  51 17
  #کمیته_انضباطی_آبی
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  3 3
  ننگ بر کمیته انضباطی رنگی ،هنوز تخلفات تیم کیسه تو فرودگاه مشهد رسیدگی نشده و حالا بیشترین رای ظالمانه علیه پرسپولیس صادر کردن ،مهدی ترابی رو با محمد نادری یک جور تنبیه کردین ؟
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  3 3
  این رای نشان از سوزش گلات قهرمانی پرسپولیس هستش، مگر با همین کارهای باند بازی جلوی قهرمانی پرسپولیس رو بگیرن ،ننگ به فدراسیون و کمیته مثلا انضباطی رنگی .
 • GB ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  1 1
  ای کاش یک حکم قطعی و بدون امکان تجدید نظر علیه افرادی که ورزش و خصوصا فوتبال را در ایران مثلا حرفه ای کرده اند می دادند. ورزشی که پول هنگفت و بی حساب و کتاب و سراسر فاسد در آن بیداد کند هیچوقت رو به آرامش نخواهد رفت هر چقدر هم حکم صادر کنید. فوتبال در ایران جدید نیست اما فقط به سیر صعودی خشونت ها از زمان ورود پول به این ورزش نگاهی بیاندازید. جاییکه نه فقط لیگ برتر بلکه در بازی های دسته اول و دوم و ... هم هیچکس تامین جانی ندارد. چه به روز ورزش آورده اید آقایان!!!
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  2 3
  یک پرسپولیس قهرمان و یک لشگر بدخواه و دشمن . بی انصافان دیگر دشمنی را علنی کردند نادری تکل خشن میزنه و تشنج درست میکنه بازیکن پرسپولیس محروم میشه! مدافع تیم سپاهان میزبان توپ سمت سید جلال شوت میکنه و تشنج اولبه رادرست میکنه سید جلال محروم میشه هیچ کس نگفت که مهمان و میزبان بعد سوت پایان چرا باید هم زمان از یک کوریدور تنگ به سمت رختکن بروند
 • متین IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  1 3
  اول و اخر پرسپولیس قهرمان لیگ می شه
 • نیما IR ۰۳:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  2 3
  و حکم انضباطی برای اتفاقات فرودگاه : نکنید این کارارو . بعد با سپاهانی ها اومدن جلو هتل پرسپولیس تیم پرسپولیس رو جریمه میکنن! کار آقایون از خنده گذشته! ببیننننننیدددد ما با نیمکت نشینامونم قهرمان میشیم و داغ این قهرمانی رو هم به دل استقلال و سپاهان میزاریم!
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 2
  دوباره به ضرر پرسپولیس
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 3
  سپاهان رو فقط ناز کردن
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 2
  الان پرسپولیس چرا باید در زمین بی طرف بازی کنه؟
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  1 1
  باز هم سر بریدن یک تیم؟
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  1 3
  سپاهان همین؟
 • م IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 2
  آخه اینقدر ضایع میشه نسبت به یه تیم سختگیری کرد؟شما اول برین قضیه فرودگاه و هتل رو سامون بدید بعد بیاید فرت و فرت پرسپولیس رو جریمه کنید.اصلا هم براتون مهم نیست نادری چیکار کرد یا مدافع سپاهان؟هرکی هرکاری کرد لابد باید دستشم ببوسیم از نظر شما؟
 • ع IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
  0 1
  چرا پرسپولیس‌را‌محروم‌کردید تیم‌که‌میزبان‌بوده‌باید محروم‌بشه‌ اینجا هم نشون‌دهنده‌نفوذ میباشد
 • آبی IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۱
  2 0
  پرسپولیس تو زمین باکمک داوران پیروز میشه باتیم شاهین دسته دو روستای عامری ازتوابع بخش تنگستان استان بوشهر باپنالتی ناحق پیروز شدیدکورکورانه طرفدار تیم ظالم مباش