هزار و ۷۵۵ طرح نیمه‌تمام صنعتی روی ریل ساخت و تجهیز

هم‌اکنون هزار و ۷۵۵ طرح نیمه‌تمام صنعتی در چهارمحال و بختیاری روی ریل ساخت و تجهیزاست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی صمت استان ،رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون یک‌هزار و ۷۵۵ طرح نیمه‌تمام صنعتی در این استان وجود دارد که پس از تکمیل بهره برداری می‌شوند.
رستمی در نشست با خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این تعداد طرح نیمه‌تمام صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۸۵ هزار و ۶۸۷ میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است.
وی افزود: این طرح‌ها با بین پنج تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی زمینه، اشتغال مستقیم برای ۳۳ هزار و ۱۸۲ نفر را پس از بهره‌برداری فراهم می‌کند.
رستمی تصریح کرد: طرح‌های استحصال منیزیم از دولومیت در شهرک صنعتی سفیددشت با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پنج هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی ۴۰۰ نفر، ذوب و نورد فرادنبه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی، سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی و اشتغال‌زایی ۸۰ نفر، فولاد برای ذوب و ساخت شمش با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تولید حلال‌های نفتی با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تولید تیرهای کامپوزیتی با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ذوب و ریخته‌گری با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، کارخانه کریستال ملامین در مجاورت پتروشیمی لردگان و سیمان لردگان از جمله طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی چهارمحال و بختیاری به‌شمار می‌رود.
وی با اشاره به فعالیت ۸۳۱ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: هم‌اکنون افزون‌بر ۲۱ هزار نفر در این واحدهای تولیدی مشغول به‌کار هستند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: صنعت این استان از نظر تعداد واحدهای تولیدی ۱.۳۴ درصد و از لحاظ اشتغال‌زایی مستقیم ۹۸ صدم درصد اشتغال کشور را دارد که این مهم با سرمایه‌گذاری ۱۸۶ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریالی برابر ۱.۲ سرمایه‌گذاری صنعتی ایران انجام شده است.

۴۶

کد خبر 1517451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =