محمود احمدی نژاد علیه رئیسی می شود؟ /تاج زاده معادلات انتخابات را به هم می‌ریزد

ایرنا نوشت: نماینده مردم دماوند در مجلس دهم با بیان اینکه روی نامزد خود به اجماع خواهند رسید، گفت: اگر نامزدهای اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شوند،در مباحثی که وجود دارد با یکدیگر به وحدت و اجماع می‌رسند.

قاسم میرزایی‌نیکو، درباره فضای رقابت‌های انتخاباتی گفت: تا زمانی که داوطلبان تایید صلاحیت نشوند برای جناح اصلاح‌طلب هیچ‌چیز مشخص نیست اما جناح اصولگرا خیالشان از تایید صلاحیت نامزدهایشان راحت است و این کاملا مشخص است چرا که هم ستادهای آنها تقریبا تشکیل شده و کارهای خود را انجام می‌دهند.

نماینده مردم دماوند در مجلس دهم افزود: علاوه بر این آمال و آرزوی اصولگرایان برای حضور آقای رییسی که قوه قویتری را در دست بگیرد تحقق پیدا کرده و علیرغم اینکه گفته می‌شد آقای رییسی نمی‌آید و با آقای قالیباف پینگ‌پنگ بازی می‌کردند ولی او آمد.

میرزایی‌نیکو تصریح کرد: اگر اصلاح‌طلبان تایید صلاحیت شوند شاید حداقل در مباحثی که وجود دارد با یکدیگر به وحدت و اجماع برسند. لاریجانی و جهانگیری می‌توانند برخی از مسائل را همپوشانی کنند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم درباره آرایش انتخابات در جبهه اصلاحات گفت: مصوبه جبهه اصلاحات این است که افرادی که بعد از تایید صلاحیت‌ها می‌مانند به نظرسنجی مردمی مراجعه می‌کنند، این نظرسنجی به همراه اقبال و مقبولیت فرد در برخوردها و نمایندگی‌اش از مجموعه اصلاح‌طلبان می‌تواند در نهایت مشخص کننده و تعیین کننده نامزد نهایی باشد.

میرزایی‌نیکو افزود: البته اگر آقای تاج‌زاده تایید صلاحیت ‌شود همه معادلات تغییر می‌کند که یکی از فاکتورهای بسیار مهم است. به اعتقاد من تاج‌زاده تقریبا حرف اکثریت جبهه اصلاح‌طلبان را مطرح می‌کند. ادعاهایی که خیلی کمرنگ از سوی رییسی درباره وضعیت و مشکلات کنونی کشور عنوان شد و مواردی که جهانگیری و پزشکیان بیان کردند، از سوی تاج‌زاده به‌صورت کامل مطرح شد.

وی همچنین درخصوص حضور سید ابراهیم رییسی در انتخابات گفت: آقای رییسی با پشتیبانی اصلاح‌طلب - اصولگرایی آمده و اسم‌های کاملی هم روی وی است. ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کار خواهند بود برای اینکه آقای رییسی به مقصد و منظور خود برسد. او در قوه‌ قضاییه‌ای که در اختیار داشت، می‌توانست تحولات ویژه‌ای ایجاد کند و به نظرش رسید که به حوزه بیشتری برسد و بتواند آن را داشته باشد.

محمود احمدی نژاد علیه رئیسی می شود؟ /تاج زاده معادلات انتخابات را به هم می‌ریزد

این فعال اصلاح‌طلب افزود: اصولگراها احتمالا با اتحاد یکدیگر و با این تفکر که کف رای ۱۶ میلیونی در اختیار دارند وارد عرصه شده اند. برخی از آنها زمزمه‌هایی هم بر این مبنا که وقتی ردصلاحیت‌ها در طرف دیگر گسترده ‌شود، اصلاح‌طلب‌ها کمتر پای صندوق می‌آیند، قشر خاکستری کمتر استقبال خواهد کرد را دارند. بنابراین، این طیف خود به خود برنده انتخابات می دانند و با این چارچوب فعالیت می‌کنند البته امکانات گسترده‌ای در اختیارشان هست

میرزایی‌نیکو یادآور شد: اگر شما به تبلیغات رسانه ملی نگاه کنید همه این موارد را می‌بینید که به طور مثال این رسانه، سفرهای آقای رییسی را تا چه حد ‌پوشش می‌دهد و مطالب آقای روحانی را چقدر. به هر حال این عدم توازن هم وجود دارد.  به یاد دارم در دوران آقای ناطق نوری همه علاقه‌مند بودند او بیاید و زمین و زمان را به هم دوختند ولی این اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: آرایشی که سیدابراهیم رییسی گرفته و علی نیکزاد را به عنوان نفر دوم هیات رییسه و دبیر ستاد انتخاب تعیین کرده و وقتی که ۲۲۰ نفر نماینده مجلس اعلام کنند که او بیاید، یعنی این تعداد نماینده پای کار هستند و هر کدام از این نماینده‌ها می‌توانند در یک شهرستان یا حوزه انتخابیه برای او نقش‌آفرینی کنند.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: سازمان‌ها، گروه‌ها و احزاب اصولگرا هم که کاملا در این زمینه همراه هستند و بعید می‌دانم که آقای احمدی‌نژاد هم که همیشه ساز اپوزیسیون را دارد علیه آقای رییسی اقدام خاصی انجام دهد. بنابراین جریان حامی آقای رییسی به‌دلیل آرایش بسیار خوبی که گرفته و رتبه خوبی که دارد از حالا فکر می‌کند که وی به پاستور راه پیدا می‌کند.

27215

کد خبر 1517453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =