۰ نفر
۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
معرفی برندگان جوایز جشنواره فیلم زمین

مراسم اختتامیه جشنواره فیلم زمین شب گذشته جمعه ۳۱ اردیبهشت ماه در فضای باز پارک ملت با اهدا تندیس‌ها به برندگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی جشنواره، در ابتدای این مراسم فرهاد توحیدی دبیر جشنواره فیلم زمین گفت: از ابتدای راه اندازی این جشنواره بسیاری از ما پرسیدند که چرا موضوع جشنواره «توسعه پایدار» است؟ در پاسخ به آنها گفتم کدام ایرانی باوجدانی است که خواهان کشوری پیشرفته، مردمی، مسئولیت پذیر، آگاه و مرفه درکنار حکومت قانون ، عدالت اجتماعی، اقتصاد شکوفا، محیطی زیستی پاک و ایمن در کنار تامین آینده نسل های آتی نباشد. ‌قطعا همه ایرانیان آرزوی چنین توسعه ای را دارند.

جشنواره زمین یک پیام مهم برای نامزدهای ریاست جمهوری است

در ادامه معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نیز با تشکر از برگزاری جشنواره فیلم زمین گفت: تصور نمی کردیم تعداد زیادی فیلم درباره محیط زیست ساخته شده باشد و این جشنواره نشان داد که محیط زیست برای هنرمندان مهم است. امروز ما شاهد پاندمی کرونا هستیم اما قبل تر از کرونا پاندمی محیط زیست و مشکلات زیست محیطی آمده است. ما امسال خشک ترین سال در ۵۰ سال گذشته را بعد از چندسال ترسالی خواهیم داشت.متاسفانه آنقدر منابع آبی بی رویه هدف رفته که امروز مشکلات زیادی داریم.

اسامی برندگان جشنواره فیلم زمین

مستند بلند

تندیس طلایی جشنواره به فیلم «روزهای خوب گمشده تقویم» ساخته حجت طاهری

دیپلم افتخار به فیلم «رویای آب» ساخته محمد واعظی

دیپلم افتخار به فیلم « می برد تا به کجا» ساخته پیروز کلانتری

مستند کوتاه

تندیس طلایی جشنواره به فیلم «آهسته و آرام» ساخته دلاور دوستانیان

دیپلم افتخار به فیلم «در قلمرو افعی دم عنکبوتی» ساخته فتح الله امیری

انیمیشن

تندیس طلایی جشنواره به فیلم «هبوب» ساخته مهسا سامانی

دیپلم افتخار به فیلم« نقش زندگی» ساخته احسان معصوم

۵۸۵۸


 

کد خبر 1517524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =