مقاومت عراق،آمریکا را رسما تهدید کرد؛خارج نشوید حمله می‌کنیم

ایسنا نوشت: گروه‌های مقاومت عراق، آمریکا را به حملات روزافزون برای وادار ساختن آنها به خروج از کشور تهدید کردند.

به نقل از شفق نیوز، "بخش هماهنگی مقاومت عراق" در بیانیه‌ای اعلام کرد: بعد از میانجی‌گری‌های متعددی که برخی از سیاست‌مداران عراقی انجام دادند، مقاومت چندین فرصت به دولت عراق داد که در حال مذاکره با طرف آمریکایی درخصوص سرنوشت نیروهای بیگانه است، اما دو دور مذاکره آنها – به ویژه نمایش مضحک دور دوم- بسیار بد و تأسف آور بود.

در این بیانیه آمده است: آنچه که کار را بدتر می‌کند، اظهارات مسئولان نظامی آمریکایی است که می‌گویند زمان‌بندی قریب الوقوعی برای عقب نشینی نیروهایشان وجود ندارد و این دولت عراق بوده که از آنها خواسته است که بمانند، دولت عراق نیز این اظهارات را تکذیب نمی‌کند که این امر ما را سوق می‌دهد که بگوییم این دولت راستگو نیست و شایسته و قادر به تحقق اراده مردم عراق جهت خارج ساختن نیروهای اشغالگر از خاک خود و حفظ حاکمیتشان و دفاع از قانون اساسی عراق نیست.

بخش هماهنگی گروه‌های مقاومت عراق اعلام کرد: نتیجه به بار آمده از دو دور مذاکره با طرف آمریکایی، کاملاً مردود است و صرفاً تلاشی برای تعلل ورزیدن بوده است به همین دلیل ما تاکید می‌کنیم که مردمان آزاده عراق حق دارند که حرف اول را بزنند که گفته آنها، ضامن اولویت تحقق منافع عراقی‌ها و امنیت آنها است.

بخش هماهنگی گروه‌های مقاومت در بیانیه خود اعلام کرد: ادامه حضور نیروهای اشغالگر با پایگاه‌هایشان در زمین و کنترشان بر آسمان، نقض مداوم قانون اساسی عراق است که این قانون اساسی به صراحت مانع این می‌شود که به اراده میلیون‌ها عراقی بی احترامی شود و مصوبه پارلمان عراق به صورت آشکار نقض گردد. دولت آمریکا با مخالفت با خروج نیروهایش، این پیام آشکار را به ما فرستاده است که آنها جز زبان زور را نمی‌فهمند، به همین دلیل، مقاومت عراق بر آمادگی کامل خود برای انجام وظیفه‌ شرعی، ملی و قانونی خود جهت تحقق این هدف تاکید می‌کند. عملیات جهادی مقاومت نه تنها ادامه دارد، بلکه رویکرد روزافزونی را علیه اشغالگر به خود خواهد گرفت تا آنها را در حالی که شکست خورده‌اند، مجبور به خروج کند، همانطور که در گذشته شکست خوردند.

310 310

کد خبر 1517866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • علی شریفی US ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۲
    0 0
    آفرین حمله کنید که دوباره آمریکا دوباره عراق رو اشغالگری میکنه فکر کنم یادشون رفته که درسال2003آمریکا باصدام ملعون چکار کردند!!!