دومین مانور شرکت توزیع نیروی برق در قزوین برگزار شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در راستای مدیریت مصرف و پیک سایی تابستان۱۴۰۰ دومین اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در بیمارستان ولایت قزوین انجام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ سعید بهادیوندچگینی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در راستای مدیریت مصرف و پیک سایی در تابستان۱۴۰۰ دومین مانور و اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با بهره گیری از ۲۰اکیپ عملیاتی درسطح استان از جمله بیمارستان فوق تخصصی ولایت قزوین آغاز شد.

بهادیوندچگینی در حاشیه برگزاری این مانور اظهارکرد: در ادامه برگزاری مانورهای ماهانه و مستمر شرکت های توزیع نیروی برق کشور، نیز دومین مرحله مانور سراسری اقدام فراگیر را همزمان با سراسرکشور برگزار شد.

او یادآورشد: در این مانور چهارمحور اساسی هدف گذاری شده که ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری، مقابله با دستگاههای رمز ارز غیر مجاز ، تعدیل روشنایی معابرشهری وبین شهری و ارزیابی آماده به کاری سامانه های برق من وپاسخگویی۱۲۱ از آن جمله است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در استان قزوین بیش از ۱۴۰مرکز حساس ،مهم وضروری وجود دارد که همواره استمرار تامین انرژی و آماده به کار بودن مولدین اضطراری آنها، مورد کنترل و رصد قرار می گیرد.

او اظهارکرد: این مواردشامل مراکز ارتباطات و فنآوری، تامین انرژی، بهداشتی و درمانی، دانشگاهی، صنعتی، خدمات عمومی، مالی، تامین آب شرب و کشاورزی و دام و طیور در این مانور تحت پوشش ارزیابی های فنی قرار گرفتند.

بهادیوند چگینی بیان کرد: همچنین در محور دوم موضوع شناسایی و کشف رمز ارزهای غیر مجاز با جدیت در دستور کار بوده که از ابتدای سال گذشته تعداد ۵۱مرکز غیرمجاز «رمز ارز» و نیز ۱۹۹۱دستگاه ماینر کشف شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با شناسایی این دستگاههای غیر مجاز «رمز ارز» زمینه ۶ میلیون و ۷۰۹هزار و ۳۷۵کیلووات ساعت صرفه جویی در مصرف برق فراهم شده است.

او در خصوص ارزش مالی این انرژی هم گفت: محاسبه ارزش مالی این انرژی معادل ۶۴ میلیارد و ۷۴۵میلیون ریال بوده که بالغ بر ۴۵میلیارد و ۶۲۱میلیون ریال آن از متخلفان به عنوان جریمه وصول شده است.

چگینی در ادامه بیان کرد: با کشف ماینرهای غیرمجاز، مقدار ۲۹۸۶کیلو وات صرفه جویی شده است.

بهادیوند چگینی افزود: در محور سوم وتعدیل روشنایی معابرشهری وبین شهری،بامجموعه اقدامات صورت گرفته ۱۹ هزار و ۲۵۵ دستگاه از چراغ های روشنایی معابر تعدیل شدند.

او اظهارکرد: با این کار ۳.۵مگاوات در انرژی برق روشنایی این معابر صرفه جویی شد که می تواند به مدیریت مصرف کمک کند.

بهادیوندچگینی ادامه داد: در حوزه سامانه برق من تاکنون۲۱۴۵۹مورد نصب سامانه برق من انجام پذیرفته که ۱۹۲۶۱تراکنش به ثبت رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهار کرد: با هدف گذاری محورهای چهار گانه در مانور امروز می توانیم با مدیریت مصرف با اطمینان بیشتری از پیک بار تابستان عبور کنیم.

او در خصوص تجهیزات بکار گرفته شده در این مانور هم گفت: در مانور امروز ۱۰اکیپ اجرایی و ۱۰اکیپ نظارتی با استفاده از ۲۰دستگاه خودرو و بیش از ۵۰نیرو شرکت داشتند.

بهادیوند چگینی اضافه کرد: مانورهای اقدام فراگیر برای مدیریت مصرف و کاهش پیک بار در تابستان همه ماهه به صورت مستمر در استان قزوین اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین از مشترکین برق در استان خواست ضمن صرفه جویی در مصرف برق، این اداره را در تامین برق پایدار در فصول مختلف بویژه تابستان همراهی کنند.

48

کد خبر 1517916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =