امکان حضور دانشجویان کارشناسی در خوابگاه‌ها/ از اوایل مهر به تمامی دانشجویان اسکان داده می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون دانشجویی دانشگاه امیرکبیر درباره شرط ورود دانشجویان کارشناسی به خوابگاه‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.

جواد شکر الهی مغانی معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه گفت: در حال حاضر تعدادی دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر مستقر هستند.

او افزود: فاز به فاز در بازده زمانی هر ۴۵ روز یک بار در شرایط کرونایی گروه‌های دانشجویان را طبقه بندی کرده ایم که تا در این دوران به خواسته خودشان در خوابگاه حضور یابند و بعد از گذشت ۴۵ روز گروه جدیدی را پذیرش می‌کنیم تا به اینصورت شیوه نامه‌های بهداشتی به درستی رعایت شوند.

مغانی تصریح کرد: دانشجویانی که پروژه یا پورتال آموزشی دارند با درخواست خوابگاه می‌توانند در فاز ۷ مستقر شوند و تا ۱۰ خرداد فاز جدید برای استقرار دانشجویان انجام خواهیم داد.

او ادامه داد: تا ۱۰ خرداد تمامی دانشجویانی که فعالیت شان تمام شده باید خوابگاه‌ها را تحویل دهند و اگر قصد ادامه کار دارند می‌توانند در خوابگاه‌ها مستقر باشند و دانشجویان جدید که از طریق پورتال معرفی می‌شوند حتما به آن‌ها خوابگاه داده می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره اسکان دانشجویان کارشناسی در خوابگاه‌ها برای انجام فعالیت‌های عملی اظهار کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در صورت داشتن پروژه می‌توانند در خوابگاه‌ها مستقر شوند، اما باید پروسه پورتال آموزشی و تعیین کننده استاد راهنمای شان تایید کننده این موضوع باشد و بعد از ۴۵ روز در فاز جدید باید خوابگاه‌ها را تحویل دهند.

مغانی تاکید کرد: سعی داریم با بهبود شرایط کرونایی از اول مهر ماه یعنی در ترم تحصیلی جدید به تمامی دانشجویان در سطح هر شرایطی اسکان دهیم.

او با بیان اینکه شرط ورود دانشجویان به خوابگاه‌ها انجام pcr است، افزود: دانشجویان بعد از گواهی سلامت اجازه ورود به خوابگاه‌ها را خواهند داشت و از دانشجویان خوابگاهی در مرکز بهداشت و مشاوره دانشگاه هر دو هفته یک بار غربالگری انجام می‌شود و باید گفت که مشکل هزینه‌ای در این زمینه وجود ندارد و دانشجویان نباید نگران هیچ موضوعی باشند.

همچنین در سایت دانشگاه امیر کبیر اعلام شده:

با توجه به تغییر شرایط کرونای شهر تهران از قرمز به نارنجی، آن گروه از دانشجویانی که با اسکان آن‌ها در پیشخوان خدمت سامانه گلستان موافقت شده (طبق تاریخ‌های مشخص شده) با رعایت نکات زیر می‌توانند به خوابگاه‌های جانمایی شده خود مراجعه کنند.

دانشجویان دکتری از ۲۶ اردیبهشت و دانشجویان کارشناسی ارشد از تاریخ ۲۸ اردیبهشت.

۱- ارائه گواهی سلامت (تأییدیه پزشک با درج مهر) به تاریخ روز جهت ورود به خوابگاه الزامی است.

تذکر: ارائه گواهی سلامت به منزله قرارگرفتن در لیست واجدین شرایط تردد خوابگاه است.

۲- توصیه می‌شود که دانشجویان تا حد امکان به صورت تدریجی و در طی روزهای هفته به خوابگاه‌ها مراجعه کنند.

۳- امکان اخذ گواهی سلامت از پزشک مستقر در اداره بهداشت و درمان دانشگاه صرفاً در روزهای اداری از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ فراهم می‌باشد.

۴- طبق هماهنگی به عمل آمده با نیروهای حفاظت فیزیکی مستقر در خوابگاه‌ها از حضور دانشجویانی که با اسکان آن‌ها در پیشخوان خدمت سامانه گلستان موافقت نشده است و دانشجویان فاقد گواهی سلامت جلوگیری به عمل می‌آید و امکان اسکان آن‌ها به هر صورتی (ساعتی- موقتی و ...) امکان پذیر نیست.

دانشجویانی که ساکن مناطق قرمز اعلامی ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند از مراجعه به خوابگاه‌ها جداً خودداری کنند و قبل از عزیمت به تهران با واحد اسکان مدیریت امور خوابگاه‌ها به صورت تلفنی هماهنگی لازم را به عمل آورند.

235237

کد خبر 1517973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =