آلودگی سفره های زیرزمینی، پیامد دفع غیربهداشتی فاضلاب بیمارستان تفت

مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه‌ای یزد نسبت به دفع غیربهداشتی فاضلاب بیمارستان شهید بهشتی تفت هشدار داد و ادامه این وضعیت را موجب آلودگی سفره‌های آب زیرزمینی و پیامدهای نامطلوب ناشی از آن در منطقه دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد "ناهید غلام نژاد" اظهار کرد: با توجه به وجود شبکه جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهر تفت و نزدیکی آن به محل بیمارستان، ضروری است در اسرع وقت، فاضلاب بیمارستان به شبکه متصل و جهت تصفیه به محل تصفیه خانه منتقل شود.

به گفته وی به رغم پیگیری های متعدد، هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و هم اکنون فاضلاب از طریق چندین حلقه چاه جاذب دفع می شود که این امر آلودگی سفره های آب زیرزمینی را به دنبال خواهد داشت.

غلام نژاد از ارگان ها و مسوولان ذیربط بویژه رییس بیمارستان شهید بهشتی، مرکز بهداشت و شرکت آب و فاضلاب شهر تفت درخواست کرد هر چه سریعتر برای اتصال فاضلاب این مرکز درمانی به شبکه فاضلاب شهری اقدام کنند.

وی در ادامه یاد آور شد: فاضلاب های بیمارستانی حاوی آلودگی های زیادی از جمله مواد شوینده، آلودگی میکروبی و انگلی و سایر مواد شیمیایی مضر هستند که چنانچه وارد منابع آب زیرزمینی شوند باعث آلودگی شده و تصفیه منابع آبی آلوده شده هم کار بسیار دشواری است.

این مسوول با اشاره به شیوع کرونا و با بیان اینکه حجم فاضلاب خروجی بیمارستان نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته و به تبع آن بار آلودگی آن نیز افزایش یافته، گفت: این امر، توجه بیش از پیش به رفع آلودگی از طرف ارگان‌های مسئول را می طلبد تا موضوع در اسرع وقت وارد فازعملیاتی شده و فاضلاب بیمارستان هرچه سریع تربه صورت بهداشتی دفع شود.

48

کد خبر 1517987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =