فعالیت رمزارزها در البرز عامل خاموشی نیست

سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز با بیان اینکه میزان مصرف رمز ارزها در البرز کمتر از ۲۵مگاوات است، گفت: هر چند میزان مصرف رمرز ارزها بالا است اما تاکنون عامل بحران در خاموشی‌ها شناخته نشده است.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «رامین فرج» میزان مصرف رمز ارزها در استان البرز را کمتر از ۲۵مگاوات اعلام و بیان کرد: از این میزان حدود ۱۷ مگاوات رمز ارز قانونی است و شرکت‌هایی که انشعاب برق با تعرفه صادراتی برای رمز ارز خریداری کرده‌اند، بر اساس قراردادی که با شرکت توزیع برق استان دارند در زمان کم باری مصرف باید از برق استفاده کنند.


وی اظهار کرد: رمز ارز ها در تمام کشورهای دنیا بر اساس میزانی که در سایت‌ها به گردش افتاده است، حدود۳۰ هزار مگاوات برق مصرف می‌کنند.


سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز در ادامه تشریح کرد: میزان مصرف رمز ارزها در  ایران حدود چهار تا پنج درصد از کل مصرف دنیا است و به حدود یک هزار و ۵۰۰ مگاوات در کشور می‌رسد.


او افزود: این رقم در استان البرز کمتر از ۲۵مگاوات است که حدود ۱۷ مگاوات رمز ارز قانونی بوده و شرکت هایی که انشعاب برق با تعرفه صادراتی برای رمز ارز خریداری کرده‌اند، بر اساس قراردادی که با شرکت توزیع برق استان دارند در زمان کم باری مصرف باید از برق استفاده کنند.


وی ادامه داد: بر اساس قراردادی که فیما بین این شرکت‌ها و شرکت توزیع  برق استان وجود دارد، در زمان پیک مصرف به آنها برق واگذار نمی‌شود و بر این اساس از روز گذشته برق این شرکت‌ها قطع شده است.


وی همچنین اعلام کرد: تاکنون حدود سه هزار رمز ارز غیرمجاز نیز در البرز شناسایی و کشف شده و در این زمینه شرکت برق استان البرز به صورت مستمر و جدی فعالیت می‌کند.


وی در ادامه ضمن اشاره به قطعی برق در روزهای اخیر گفت: برنامه خاموشی‌های البرز طی روز شنبه هفته جاری ۲۴۰ مگاوات و ساعت خاموشی نیز از ساعت ۱۰ صبح  اجرایی شد که روز یکشنبه این برنامه تغییر کرد.


وی در تشریح خاموشی های روز یکشنبه گفت: دوم خردادماه خاموشی‎ها ۲ ساعت زودتر در البرز آغاز شد که دراین مدت تمام نقاط استان در ۲ مرحله دو ساعتی با قطع برق روبرو شدند.


او میزان صرفه‌جویی در مصرف برق طی ۲ روز گذشته در استان البرز را ۳۵۰ مگاوات اعلام کرد.


سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز ضمن اشاره به قطعی آب در برخی مناطق استان همزمان با قطعی برق گفت: بخش عمده تامین آب مشترکان استان البرز از چاه‌ها صورت می‌گیرد که در زمان قعطی برق این مشترکان از نعمت آب نیز محروم خواهند شد که  طی روزهای آینده تلاش می‌کنیم سهم استان در زمینه  خاموشی‌ها را کاهش دهیم.


فرج خاموش کردن لامپ‌های اضافی، استفاده از لامپ‌های کم مصرف، استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برق در ساعات پیک مصرف برق را از مهمترین اقدامات برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و پیشگیری از خاموشی برق عنوان کرد.


سرپرست شرکت توزیع برق استان البرز در پایان ضمن توصیه به صرفه جویی در مصرف برق گفت: افزایش مصرف برق در ماه‌های گرم سال بیشترین فشار را به شبکه توزیع برق کشور وارد می‌کند که تنها با فرهنگ سازی و مشارکت مردم می‌توان از این مشکل عبور کرد.

کد خبر 1518150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
    0 0
    پس چیه ؟؟؟