تنزل درجه یک ژنرال کهنه‌کار به سرباز صفر!

ایرنا نوشت: شورای انضباط نظامی ارتش الجزایر تصمیم گرفت تا " واسینی بوغزه " فرمانده سابق دستگاه اطلاعات داخلی این کشور را از ژنرالی به سربازی تنزل درجه دهد.

روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی چاپ لندن، بوعزه ماه ها است که در زندان مرکزی "البلیده" واقع در ۵۰ کیلومتری غرب پایتخت در بازداشت بسر می برد.

او در دو مورد یکی به اتهام فساد و کلاهبرداری به ۸ سال زندان و دیگری به اتهام جعل اسناد و تلاش جهت تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری که طی آن « عبدالمجید تبون » به ریاست جمهوری برگزیده شد، به ۱۶ سال زندان محکوم شد.بوعزه به حمایت از " عزالدین میهوبی " وزیر سابق فرهنگ جهت تصدی پست ریاست جمهوری متهم شده است.

گزارش رسانه های الجزایر در آوریل ۲۰۲۰ فاش کرد که ژنرال واسینی بوعزه پس از کنار گذاشته شدن از پست خود به عنوان مدیر امنیت داخلی ( اطلاعات داخلی ) به دستور رئیس جمهور عبدالمجید تبون بازداشت شده و در بازداشتگاه نظامی زندانی شد.

رسانه های الجزایر خاطرنشان کردند که بوعزه به دلیل دست داشتن در چند پرونده تحت تعقیب قرار داشت و برکناری او به کشمکش های خشمگینانه در درون حاکمیت  که بیش از چهار ماه به درازا کشیده شده بود ، خاتمه داد.

روزنامه الجزایری " الوطن " که به زبان فرانسوی چاپ و منتشر می شود، خاطرنشان کرد که بوعزه روابط خوبی با رئیس جمهور جدید نداشت و از همان ابتدا با تصمیمات اتخاذ شده از سوی رئیس جمهور عبدالمجید تبون اعلام مخالفت می کرد و همین امر باعث مطرح شدن پرسش هایی در میان افکار عمومی الجزایر شده بود. با توجه به تغییرات شکل گرفته در سطح پست های حساس داخل ارتش برکناری بوعزه یک امر کاملا منطقی و قابل پیش بینی به شمار می رود.

310 310

کد خبر 1518165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =