چینی‌ها آماده تامین منابع مالی پروژه‌های زیر ساختی هستند

معاون برنامه‌ریزی وزیر راه و شهرسازی از آمادگی شرکت‌های چینی برای تامین مالی پروژه‌های زیرساختی کشورمان در قالب سند همکاری‌های جامع ایران و چین با این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی،  دو ماه بعد از امضای سند همکاری‌های جامع ایران و چین، امروز «امیرمحمود غفاری»، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی که مسوول مذاکره با هیات چینی نیز هست، درخصوص آخرین جلسه برگزار شده با هیات چینی اظهار کرد: این شرکت‌ها در راستای اجرای سند همکاری ایران و چین، ضمن استقبال از تامین منابع مالی پروژه‌های زیرساختی حمل و نقلی، آمادگی خود را برای احداث و تکمیل پروژه‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اهمیت راهبردی پروژه ریلی قزوین-رشت-آستارا مذاکرات کارشناسی فشرده‌ای در دستور کار این معاونت قرار گرفته است.

چینی‌ها آماده تامین منابع مالی پروژه‌های زیر ساختی هستند

غفاری گفت: در همین راستا جلسه‌ای در سطح مدیران ارشد یکی از شرکت‌های متقاضی در محل معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برای تصمیم‌گیری و تعیین چهارچوب اسناد قراردادی و حقوقی برگزار شد.

وی افزود: در این زمینه تفاهمات لازم به عمل آمد تا تفاهم‌نامه میان وزارت راه و شهرسازی و هیئت‌های شرکت‌های چینی پس از اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذی‌صلاح منعقد شود.

راه آهن قزوین - رشت سه سال پیش افتتاح شد و پیشرفت فیزیکی ادامه مسیر ریلی از رشت تا آستارا زیر سایه عدم امکان تامین مالی تاکنون به عدد قابل توجهی نرسیده است.  

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1518297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =