روایت باشگاه پرسپولیس از حمله با نارنجک به اتوبوس این تیم

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته مسابقات لیگ به محض ورود اتوبوس پرسپولیس به ورزشگاه فولاد شهر، از نزدیک وضعیت اتوبوس سرخپوشان را بررسی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سایت رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت: «با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای تامین امنیت کاروان پرسپولیس از سوی مسئولان شهری و استانی اصفهان، هر دو اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در مسیر هتل به ورزشگاه فولادشهر با نارنجک‌های دست ساز مورد حمله قرار گرفتند.

در جریان این حمله دو نارنجک دستی به شیشه جلو و شیشه کنار انوبوس برخورد کرد و چند نارنجک دیگر هم به اطراف اتوبوس‌های در حال حرکت پرتاب شد که خوشبختانه به اتوبوس‌ها برخوردی نداشت. این اتفاق وحشتناک، باعث شد برای چند ثانیه کنترل هر دو اتوبوس حامل بازیکنان و اعضای تیم از دست برود و حتی برای دیگر خودروهای عبوری خطر آفرین شد اما با شجاعت راننده‌های اتوبوس، اتفاق بدتری رخ نداد.

این حمله، وضعیت به شدت بد و پر استرسی بین اعضای تیم ایجاد کرد چون هر لحظه بیم آن می‌رفت که با چند مرحله بودن این حمله، تهدیدهای دیگری برای اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ایجاد شود. این در حالی بود که بازیکنان و دیگر اعضای تیم برای به حداقل رسیدن آسیب‌های احتمالی، بخشی از مسیر را در اتوبوس و روی صندلی‌ها نیم‌خیز بودند.

در جریان برخورد مواد انفجاری به اتوبوس‌ها بر اثر شوک ناشی از انفجار و کور شدن دید راننده به دلیل دود حاصله، یکی از اتوبوس‌ها در حال منحرف شدن از مسیر خود بود که با هوشیاری راننده شرایط تحت کنترل قرار گرفت که در غیر این‌صورت فاجعه‌ای غیر قابل تصور روی داده بود. خطری که دیگر خودروهای عبوری را هم تهدید می‌کرد.

این اتفاق در شرایطی روی داد که جامعه فوتبال ایران هنوز خاطره حمله سنگین و خودروی حامل مدیران باشگاه پرسپولیس در اصفهان و در سال 1382 را فراموش نکرده است و اتفاقی که برای سرباز احمدی به دلیل برخورد چنین مواد منفجره‌ای حادث شد نیز فراموش‌شدنی نیست.

به محض رسیدن اتوبوس حامل سرخپوشان به ورزشگاه، منصور قنبرزاده سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال، حسین زرگر ناظر داوری، سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ و ناظر بازی و حسین شریفی سرپرست دپارتمان روابط عمومی فدراسیون فوتبال، از نزدیک همه چیز را مشاهده کرده و در جریان این اتفاقات قرار گرفتند.»

258 41

کد خبر 1518377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
  3 39
  قطعا حرکت خوبی نیست ولی درد اینجاست که تمام رسانه ها در اختیار دو تیم تهرانی هستند و گرنه همین اتفاقات در تهران هم رخ میدهد (نمونش دربی) ولی موقع آسیب تیمهای شهرستانی در تهران هیچ رسانه ای به ضرر این دو تیم تیتر نمیره. چون همه رسانه ها در تهران هستند و طبیعتا طرفدار یکی از این دو تیم. آنوقت با فشار رسانه ای جو را بر علیه تیمهای دیگر و به نفع خودشون تمام میکنند که قطعا در آرا کمیته انظباطی هم بی تاثیر نیست بخصوص اگر جنگ بر سر قهرمانی با یک تیم شهرستانی باشد که این حمله رسانه ای ناجوانمردانه و ناعادلانه و یکطرفه و دیگر منزجر کننده است
 • پوریا IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
  0 0
  پرسپولیس پرهوادارترین تیم آسیا همیشه مظلوم است