‍ بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری واجد شرایط رای دادن هستند

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری ، ملک‌محمد قربانپور افزود: افراد واجد شرایط رای دادن متولدین ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ و قبل از آن هستند، این افراد باید ۱۸ سالشان تمام شده باشد.

وی همچنین از مشارکت ۱۸ تا ۲۰ هزار عامل اجرایی در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان خبر داد.

دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: از ۸۵۵ نفر داوطلب تایید صلاحیت شده در شوراهای اسلامی شهر توسط هیات های اجرایی، ۷۴۴ نفر توسط هیات‌های نظارت شهرستان‌ها تائید و ۸۳ نفر نیز رد صلاحیت شدند، همچنین ۲۸ نفر نیز از کاندیداتوری انصراف دادند.

ملک‌محمد قربانپور با اشاره به اینکه از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا در چهارمحال و بختیاری ۳۶۱۶ نفر توسط هیات های اجرایی صلاحیتشان تائید شد، اظهار کرد: در برخی از روستاهای استان، تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم برای تشکیل شورا نرسید، بنابراین ۲۳ نفر از داوطلبان این روستاها در این فرآیند حذف شدند.

دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری افزود: در نهایت پرونده ۳۵۹۴ داوطلب تائید شده توسط هیات های اجرایی برای تائید صلاحیت به هیات‌های نظارت ارجاع داده شدند، از این تعداد ۳۴۱۴ داوطلب تائید نهایی، ۱۴۸ نفر رد صلاحیت و ۳۳ داوطلب نیز از ادامه فرآیند شرکت در انتخابات شوراهای روستا انصراف دادند.

قربانپور تصریح کرد: نتایج قطعی تائید صلاحیت داوطلبان شرکت‌کننده در انتخابات شوراهای اسلامی روستا در ۱۶ خرداد ماه توسط هیات‌های نظارت شهرستان‌ها اعلام خواهد شد.

وی یادآور شد: از سوی ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری ۱۱۶۴ شعبه اخذ رای برای انتخابات روز ۲۸ خرداد به وزارت کشور پیشنهاد داده شد، با توجه به ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی، برای افزایش شعب هیچ محدودیتی وجود ندارد.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: از بین شوراهای شهر استان، انتخابات در شهرهای شهرکرد و لردگان به صورت تمام الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی در پایان گفت: مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری از هفتم خرداد ماه آغاز و تا ۲۶ خرداد به مدت ۲۰ روز ادامه دارد، همچنین مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ خرداد آغاز و تا ۲۶ خرداد ماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

کد خبر 1518491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =