افراد امانت‌دار بیت‌المال، لیاقت مسئولیت در نظام را دارند

امام جمعه قزوین در دیدار مدیرکل دیوان محاسبات استان گفت: افراد دغدغه‌مند و اهل امانت‌داریِ بیت‌المال، لیاقت مسئولیت در نظام را دارند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار آقای امیر خلیلیان مدیرکل دیوان محاسبات استان قزوین با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: آزادسازی خرمشهر بسیار تاریخی و مهم بود و همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و این تعبیر امام راحل بسیار روحیه بخش بود.

او تصریح کرد: زمانی که آزادسازی خرمشهر اعلام شد، مردم قزوین با راهپیمایی خوشحالی خود را اعلام کردند و فضای بسیار زیبایی در شهر به وجود آمد و خاطرات خوبی به یادگار ماند.

امام جمعه قزوین با اشاره به رسالت‌های دیوان محاسبات و رسالت تفریق بودجه‌ی این مجموعه خاطرنشان کرد: حفاظت و حراست بودجه و چگونگی هزینه کرد آن بسیار مهم است و نباید اجازه دهیم با برخی بی‌سلیقگی‌ها و سوء مدیریت‌ها، بیت‌المال از بین برود و یا برای یک پروژه بخاطر سوء مدیریت در اجرا، چند بار بودجه تخصیص داده شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: باید جلوی هر تخصیص بودجه‌ای که در نهایت بدبینی در جامعه ما ایجاد می‌کند، گرفته شود و اجازه ندهید تخصیص بودجه‌ها از مسیر درست خود خارج شود. ‌باید بودجه‌ها را از مسیر کاملاً قانونی و برای پروژه‌هایی که حقیقتاً نیاز جامعه و مردم است اختصاص داد و در مسیر اجرای دقیق قانون، هیچ هراسی نداشته باشیم.

او با بیان اینکه همه در هر مسئولیت و شغلی که داریم می‌باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم، گفت: این گونه نباشد که در مسئولیت‌هایی که داریم این باور را داشته باشیم که حق نصیحت، امر به معروف و نهی از منکر را نداریم. باید همواره دغدغه فرهنگ مردم را داشته باشیم و اتفاقا همین افراد دغدغه‌مند و اهل امانت‌داریِ بیت‌المال و امر به معروف و نهی از منکر هستند که در نظام اسلامی لیاقت مسئولیت دارند.

امیر خلیلیان مدیرکل دیوان محاسبات استان نیز در این دیدار گزارشی از تفریق بودجه‌ ارائه کرد.

46

کد خبر 1518618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =