تعداد پروازها در فروردین ماه چقدر تغییر کرد؟

فارس نوشت: در فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ هزار و ۴۲۶ پرواز عبوری از فضای کشور انجام شد، در حالی که در فروردین ۹۹ میزان پروازهای عبوری از فضای کشور ۵ هزار و ۱۶۲ پرواز بود و در اسفند ۹۹ این رقم ۱۰ هزار و ۹۵ پرواز بود.

براساس جداول و نمودارهای آماری پروازها در فروردین ۱۴۰۰ میزان نشست و برخاست هواپیماها در کشور نسبت به فروردین ۱۳۹۹ میزان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. 

در فروردین امسال اعزام و پذیرش مسافر نیز نسبت به فروردین سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. 

در ماه مذکور، ارسال و پذیرش بار و پست نسبت به فروردین ۹۹ میزان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. 

در مجموع ۵۲ فرودگاه کشور در فروردین ۱۴۰۰ میزان نشست و برخاست هواپیماها ۲۵ هزار و ۲۷۱ فروند بود که این رقم در فروردین ۹۹، عدد ۹ هزار و ۴۷۸ پرواز بود.

فروردین امسال یک‌میلیون و ۹۲۳ هزار و ۵۲۶ نفر اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه‌ها انجام شد که این رقم در سال ۹۹، عدد ۷۶۷ هزار و ۲۰۸ نفر بود. 

در ماه مورد مطالعه در ۵۲ فرودگاه کشور ۱۹ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۶۸۷ کیلوگرم ارسال و پذیرش بار و پست انجام شد که این رقم در فروردین ۹۹ عدد ۶ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۷ کیلوگرم بود.

سهم ۳۳ درصدی مهرآباد در پروازها

در فروردین ۱۴۰۰ ‌سهم نشست و برخاست هواپیماها در فرودگاه‌های کشور نیز مشخص شده است که فرودگاه مهرآباد با حدود ۳۳ درصد، آمار بیشترین نشست و برخاست را بین فرودگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است.

‌پس از مهرآباد، فرودگاه مشهد با ۱۱.۶۸ درصد و فرودگاه کیش با ۱۰.۲۵ درصد بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده‌اند. 

تعداد پروازها در فروردین ماه چقدر تغییر کرد؟


سهم فرودگاه‌ها در نشست و برخاست هواپیماها در فروردین ۱۴۰۰

در این ایام نشست و برخاست هواپیماها با عدد ۹ هزار و  ۵۱۱ فروند به مهرآباد اختصاص یافت و پس از آن فرودگاه‌های مشهد و شیراز با جابجایی به ترتیب ۳۱۱ هزار و ۷۱۶ مسافر و ۱۴۳ هزار و ۸۳۳ مسافر در رتبه‌های بعدی قرار دارند. 

افزایش ۱۰۰ درصدی پروازهای عبوری از فضای کشور

در فروردین ۱۴۰۰ پروازهای عبوری نیز نسبت به فروردین سال قبل ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. 

در فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۱۱ هزار و ۴۲۶ پرواز عبوری از فضای کشور انجام شد، در حالی که در فروردین ۹۹ میزان پروازهای عبوری از فضای کشور ۵ هزار و ۱۶۲ پرواز بود و در اسفند ۹۹ این رقم ۱۰ هزار و ۹۵ پرواز بود.

۲۲۳۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1518722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =