ایران ۶۹ میلیون بشکه نفت آماده برای صادرات دارد

ایران پس از برداشته شدن تحریم‌های آمریکا، ۶۹ میلیون بشکه نفت بر روی نفتکش‌ها دارد که آماده صادرات است.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اویل پرایس، تخمین زده می‌شود ایران ۶۹ میلیون بشکه نفت در ذخایر شناور خود بر روی نفتکش‌ها داشته باشد تا به محض برداشته شدن تحریم‌های آمریکا به دست خریداران آن برسند.

 سیتی گروپ طی یادداشتی در روز دوشنبه اعلام کرد ایران احتمالاً حدود ۶۵ میلیون بشکه نفت بر روی دریا ذخیره کرده و ۵۴ میلیون بشکه هم در ذخایر ساحلی خود دارد.

ایران 69 میلیون بشکه نفت آماده برای صادرات دارد

 ایران و آمریکا از ماه گذشته در حال برگزاری مذاکرات غیر مستقیم در وین هستند تا به راه‌هایی برای بازگشت به قرارداد اتمی برجام برسند. جو بایدن تمایل خود را برای بازگشت به قرارداد برجام اعلام کرده ولی به شرطی که ایران به تعهدات خود عمل کند. ایران هم به نوع خود اعلام کرده تنها پس از برداشته شدن تحریم‌ها تعهدات خود را عملی خواهد کرد.

 در صورت رسیدن به یک قرارداد و پس از برداشته شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ایران می‌تواند نفت خود را طی ۱۰ تا ۲۰ روز به بازارهای بزرگ دنیا از جمله هند و چین صادر کند.

 طبق گفته ریچارد متیوز، مدیر تحقیقات در شرکت «گیبسون شیپ بروکرز»، خالی شدن ذخایر نفت شناور ایران پس از برداشته شدن تحریم‌ها یک شبه امکان پذیر نیست. کانال‌های پرداخت هم باید برقرار شوند و خریداران باید اطمینان حاصل کنند که قانونی نفت ایران را می‌خرند. به این ترتیب ذخایر نفت ایران طی چند ماه و به صورت تدریجی وارد بازار می‌شوند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1518909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =