صدور ۴۱ فقره گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در استان سمنان

رئیس اداره آموزش ، پژوهش و فناوری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از صدور ۴۱ فقره گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، مهدی میرکو درحاشیه گردهمایی روسای اداری آموزش سازمان صمت استانها که به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی برگزار شد با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۹ ، شش فقره پروانه و ۳۵ فقره گواهی تحقیق و توسعه ( R&D ) در استان سمنان صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه آن در سال ۹۸ ، ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی افزود: بر این اساس و طی ارزیابی های صورت گرفته توسط کارشناسان معاون آموزش و پژوهش وزارت صمت ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان موفق به کسب رتبه دوم کشوری در حوزه تحقیق و توسعه شده است.  
رئیس اداره آموزش ، پژوهش و فناوری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: شرکتهای صنعتی و معدنی با دریافت پروانه تحقیق و توسعه می توانند از مزایای آن شامل استفاده بهینه از تسهیلات دولتی  ( معافیتهای مالیاتی ، تسهیل در امر صادرات ، تخصیص وامهای کم بهره ، تسهیلات گمرکی و ... ) برای آن واحد و نیز مشارکت فعال در اجرای برنامه ها وتحقق اهداف تعیین شده بهره مند شوند .
مهدی میرکو تصریح کرد: گواهی تحقیق و توسعه برای کلیه متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند قابلیت صدور دارد و در صورت احراز شرایط لازم در متوسط زمانی دو روز کاری انجام می‌شود و کلیه دارندگان گواهی تحقیق و توسعه می‌توانند پس از گذشت یک سال برای تبدیل گواهی خود به پروانه اقدام کنند.

46

کد خبر 1518928

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =