بلینکن در دیدار با سیسی وعده برقراری صلح داد

ایسنا نوشت: وزیر خارجه آمریکا امروز، چهارشنبه در قاهره گفت: آمریکا و مصر با هم برای برخورداری اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها از زندگی در صلح و امنیت تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سفر به قاهره با عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر ملاقات کرد.

در دیدار سیسی و بلینکن، سامح شکری، وزیر خارجه و عباس کامل، مدیر اطلاعات مصر در کاخ ریاست‌جمهوری نیز حضور داشتند.

بلینکن گفت: نشستی با سیسی و مقامات ارشد مصر در قاهره داشتم که با هدف تقویت آتش‌بس در غزه انجام گرفت.

او تصریح کرد: مذاکرات سازنده و گسترده‌ای با سیسی داشتم و یک تلاش جدی برای کاهش تنش‌ها و برقراری ثبات در کرانه باختری در قدس و ارائه انواع کمک‌ها یعنی کمک‌های انسانی و بازسازی برای ملت فلسطین در غزه در پی حدود دو هفته درگیری انجام می‌دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا اضافه کرد: به شدت باور داریم فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها مستحق برخورداری از زندگی مسالمت‌آمیز و زندگی آرام با تدابیری برابر از آزادی، فرصت‌ها و عزت هستند.

بلینکن در سفارت آمریکا در قاهره، مصر را شریک واقعی و فعال در تعامل با خشونت‌ها و درگیری‌های اخیر بین اسرائیل و فلسطین توصیف کرد.

قابل ذکر است مصر با هماهنگی آمریکا نقش اصلی را در میانجی‌گری برای آتش‌بس بعد از ۱۱ روز جنگ ایفا کرد.

بلینکن پس از قاهره به اردن سفر خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین امروز در توییتر نوشت: آمریکا کمک فوری معادل بیش از ۳۶۰ میلیون دلار تقدیم ملت فلسطین خواهد کرد.

او تاکید کرد: آمریکا برای ترغیب جامعه جهانی به ارائه کمک‌های انسانی و توسعه‌ای بیشتر به فلسطینی‌ها تلاش خواهد کرد.

بلینکن در توییتی دیگر از دو طرف اسرائیلی و فلسطینی به دلیل میزبانی از او در قدس و رام الله جهت بررسی تثبیت آتش‌بس تشکر کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: دیپلماسی متعدد آمریکا برای ایجاد آینده‌ای بهتر برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌هاست تا به طور مساوی از آزادی، امنیت، شکوفایی و دموکراسی برخوردار باشند.

311311

کد خبر 1519147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =