بیانیه شریعتمداری پس از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی پس از اعلام اسامی نامزدهای ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از افراد و تشکل‌ها به خاطر حمایت از وی، ورود به کارزار انتخاباتی را در راستای ایجاد فضای گفتگو، مدارا و گشایش افق‌های جدید در حل مسائل مدیریتی عنوان کرد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، متن کامل بیانیه محمد شریعتمداری به این شرح است: 

ملت بزرگ و شریف ایران 

با این باور که حق مردم در تعیین سرنوشت خود یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، براساس وظیفه دینی و ملی، با اتکال به خداوند متعال با درخواست جمع کثیری از گروه‌های مرجع ونمایندگان محترم‌شان، با اطمینان از اینکه می‌توان چالش‌ها و مسائل کشور را با گشودن افق‌های جدید در عرصه‌های مدیریتی حل کرد، وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم شدم، تا با همراهی مردم چشم‌انداز روشنی را پیش روی اینده کشور قراردهم. 

ضمن آنکه این حضور در راستای عمل به توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی مبنی بر ضرورت ایجاد مشارکت حداکثری در انتخابات نیز بود. 

مصمم بودم تا با اصالت دادن به گفتگوهای اجتماعی، مدارا، تحمل و رواداری و تعمیم دادن تجارب موفقی نظیر جوانگرایی، سیاست‌گذاری شهروندمدار، حکمرانی داده محور، تاکید بر شفافیت و تحقق بخشیدن به آن‌ها در سطوح ملی، دفاع از حقوق شهروندی همه ایرانیان و احیای رویکرد «همه با هم» این میراث ماندگار حضرت امام خمینی (ره)، با تشکیل دولت رفاه فراگیر، امید و اعتماد در این سرزمین بازسازی شود، کار و کارآفرینی رونق گیرد و حق زیستن توام با عزت و رفاه مردم این سرزمین در سایه کاهش منازعات و رفع مخاصمات محقق شود. 

اینک با توجه به اعلام اسامی نامزدهای پذیرفته شده توسط شورای محترم نگهبان، ادای وظیفه و تعهد خود به ذات اقدس الهی و مردم وفادار سرزمینم را انجام شده می‌دانم و آنچه برای اینجانب در این رویداد پیش آمد را خیر دانسته و به آن راضی هستم. 

از همه بزرگان، مدیران عالی، گروههای مرجع، تشکل‌ها و مردم شریفی که در این مسیر موجبات احساس ضرورت به حضور اینجانب را در این عرصه فراهم کردند و در طول راه همراه من بودند، به ویژه جوانان، کارگران، اصناف و بازنشستگان عزیز سپاسگزارم و همه ایرانیان را به مشارکت در انتخابات دعوت می‌کنم.

بیانیه شریعتمداری پس از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان

در موضوعات و مناصب مختلف، افراد شایسته را شناسایی کردیم

به گزارش باشگاه خبر نگاران جوان سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگویی اظهار کرد: در آستانه انتخابی بزرگ برای عبور از نارسایی‌های کنونی هستیم؛ نه فقط عبور از نارسایی‌ها بلکه جهشی بزرگ و ارتقایی در سطح و شان ملت ایران.

وی تاکید کرد: برای این جهش باید جهادی بزرگ انجام شود و اگر ملت و مسئولان‏، عزم جدی برای جهش جدی داشته باشیم می‌توانیم در چهار سال آینده موفقیت‌های بزرگی کسب کنیم.

جلیلی لازمه تحقق این هدف را، داشتن اراده و برنامه دانست و افزود: برای این هدف به برنامه‌ای جدی مبتنی بر مطالعات عمیق نیاز است.

وی گفت: ما هشت سال است که با جوانان، محققان، استادان برجسته دانشگاه ها‏، مدیران موفق‏، صاحبان حرف و صنایع مختلف و استفاده از تجارت جهانی به برنامه رسیدیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: این طور نبوده است که این برنامه را صرفا در جلسات، بررسی کرده باشیم بلکه در میدان حضور یافتیم و به ۳۱ استان، شهرستان‌ها، روستاها و شهرک‌های صنعتی رفتیم و مسائل را از نزدیک بررسی کردیم و در جلسات مختلف در دانشگاه‌های کشور حضور یافتیم و به جمع بندی رسیدیم.

جلیلی تاکید کرد: امروز کشور نه فقط به خوبی باید اداره شود بلکه باید جهشی بزرگ در پیش داشته باشیم و این هدف با همت ملت ایران و انتخاب شایسته آنان قابل تحقق است تا در چهار سال آینده بتوانیم جهشی بزرگ داشته باشیم.
وی این جهش و جهاد بزرگ را با اتکا به توانمندی‌های ملت ایران حتما قابل تحقق دانست.

بیانیه شریعتمداری پس از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در هشت سال گذشته در قالب «دولت سایه» سعی کردیم، تحولات کشور را سایه به سایه دنبال کنیم و متناسب با موضوعات مختلف، آن چه خوب بود کمک و تقویت کنیم، آن چه ناقص می‌دیدیم تکمیل کنیم و آن چه غلط بود تصحیح کنیم.

وی افزود: این تجربه، گنج گرانبهایی است که در اختیار ما قرار دارد که مبتنی بر تلاش جوانان، استادان دانشگاه، مردم و صاحبان صنایع و اصناف مختلف است که در حرکتی بزرگ به ما کمک کردند و به جمع بندی رسیدیم.

جلیلی گفت: این جمع بندی می‌تواند برای ما فرصتی ایجاد کند تا از روز نخست کار دولت، مسئولیت‌ها را با قدرت آغاز کنیم و نگوییم که هنوز در پی بررسی یا مطالعه هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا برای چینش کابینه دولت آینده تدبیر شده است تاکید کرد: حتما همین طور است، زیرا یکی از فرصت‌های بسیار خوب در هشت سال گذشته شناخت نیروها بود.

وی افزود: توفیق داریم که از جوانان بسیار متخصص و مدیران با تجربه برخورداریم و جمع این دو، شناخت خوبی به ما داده است که در موضوعات و مناصب مختلف، افراد شایسته را شناسایی کردیم.

جلیلی در پایان گفت: اگر این فرصت پیش بیاید و افراد شایسته، سکان را در دست گیرند کارها را از روز نخست با قوت آغاز خواهیم کرد.

27215

کد خبر 1519149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =