دفتر کنسولی دانشجویان بین‌المللی در کیش با هدف جذب دانشجویان خارجی افتتاح شد

دفتر کنسولی دانشجویان بین‌المللی کیش و هرمزگان با هدف ورود دانشجویان خارجی در محل پردیس جزیره کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران گشایش یافت.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : حمید اکبری در حاشیه مراسم، آموزش را یکی از مهمترین زیر ساخت‌های پیشرفت برشمرد و اظهار داشت: ما در رسیدن به اهداف بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها برای توسعه همه جانبه باید گام‌های مهم‌تری برداریم.

وی افزود: با وجود پردیس‌های معتبر دانشگاهی، بهترین راه شناخته شدن جزیره کیش، سرمایه‌گذاری و بسترسازی برای ورود دانشجویان خارجی است که بسیاری از کشورهای جهان هم از این روش استفاده می‌کنند و نیاز به برنامه‌ریزی و اقدامات به روز دارد.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت، راه‌اندازی بورس بین‌الملل خلیج فارس را از مباحث دیگر دانشگاه‌ها دانست و گفت: اگر تا پایان دولت آئین نامه‌ای در این زمینه از سوی وزار تهیه شود، مزایای خوبی برای کیش خواهد داشت و اگر قرار بر تخصیص بورس به افراد نخبه باشد، در شورای هماهنگی دانشگاه‌های کیش مصوب و توسط وزارت خانه‌های مربوطه ابلاغ شود.

اکبری همچنین برنامه‌ریزی مستقل برای ارتقا سطح آموزش عالی در جزیره کیش را موجب هموارتر شدن مسیر آینده در راستای دستیابی به اهداف نظام جمهوری اسلامی در منطقه و عرضه دستاوردهای کشور به دیگر نقاط جهان عنوان کرد.

رامین کردی معاون امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم با تشریح بخشی از فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران از وجود ۱۲۰۰ دانشجوی بین‌الملل از ۴۲ کشور و پنج قاره در میان ۱۳ هزار دانشجوی این دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه ما در کل دنیا شناخته شده است اکنون در کیش باید در بحث بین‌المللی تلاش کنیم و موضوع ایجاد مجموعه‌ای به عنوان هاب منطقه‌ای آموزش و علوم پزشکی را به جد در این منطقه آزاد پیگیری کنیم.

افشین آخوند زاده مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان کشور نیز اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه باید ۱۰۵ درصد جمعیت دانشجویان دانشگاه های کشور غیرایرانی باشند که این آمار در سال ۱۳۹۹ حدود ۱.۶۴ درصد و عددی قابل قبول در تحقق اهداف این برنامه است.

وی افزود: بر این اساس در پایان سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور، باید ۱.۸ درصد جمعیت دانشجویی کشور را غیر ایرانی‌ها تشکیل دهند که با توجه به تحقق سند برنامه ششم توسعه رسیدن به این مهم با روند فعلی امکان پذیر است.

به گفته این‌ مسئول، جمعیت دانشجویان غیر ایرانی کشور ۵۷ هزار و ۶۷۵ دانشجو است که از این تعداد حدود ۳۰ هزار و ۶۰۰ دانشجو در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم ، ۲۵ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی و حدود ۲ هزار دانشجو در دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت مشغول به تحصیل هستند.

شایان ذکر است؛ ایجاد پردیس مشترک بین‌المللی آموزشی پژوهشی، بورس خلیج فارس برای افراد نخبه، توسعه گردشگری سلامت، برگزاری دوره بین‌المللی سازی برای دانشگاه های کیش و ایجاد مرکز رشد بین المللی سازی، از اهداف ایجاد دفتر کنسولی دانشجویان بین‌المللی جزیره کیش است.

46

کد خبر 1519281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =