همگرایی و وحدت در قشم باعث توسعه امنیت در سطح جزیره شده است / رونق واقعی و توسعه پایدار، نیازمند مشارکت و همدلی تمامی ساکنان و جامعه محلی است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: پایه و اساس رونق و توسعه جزیره با نگاه به ظرفیت های جامعه بومی و محلی برنامه ریزی شده و در حال انجام است.

به گزارش خبرآنلاین از قشم، علی درویش پور در دیدار با حجت الاسلامی محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، اظهار کرد: همدلی و وحدت موجود میان شیعیان و اهل سنت در جزیره قشم، این جزیره را تبدیل به یک ایران کوچک کرده و این وحدت در سایه همدلی و هم سویی ائمه جمعه شهرستان، ساکنان و سایر مسئولان این جزیره به دست آمده است.
وی ادامه داد: جزیره قشم بواسطه برخورداری از امکانات طبیعی و خدادادی، ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه های نفت و انرژی، شیلات، پتروشیمی و گردشگری دارد که با استقبال سرمایه‌گذاران، شاهد تسهیل و تسریع فرآیند توسعه در آن خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: قشم به عنوان سومین هاب پتروشیمی کشور شناخته شده و البته با توجه به وجوئ نیروگاه ها و پالایشگاه های فعال و در حال ساخت، یکی از قطب های حوزه نفت و انرژی نیز محسوب می شود.
به گفته درویش پور؛ قشم در حوزه شیلات نیز ظرفیت ویژه ای دارد که در آینده نزدیک سهم قابل توجهی از میگوی کشور با قابلیت صادرات در این جزیره تولید خواهد شد.
وی با بیان اینکه بزرگترین دارایی سازمان منطقه آزاد قشم، سرمایه اجتماعی است، تصریح کرد: همگرایی اقوام و مذاهب در قشم باعث توسعه امنیت در سطح جزیره شده و باید با تلاش در راستای تقویت وحدت موجود، از این ظرفیت استفاده کنیم.
عالی ترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: جزیره قشم اگر به دنبال رونق واقعی و توسعه پایدار است، نیازمند مشارکت و همدلی تمامی ساکنان و جامعه محلی، فارغ از گوناگونی اقوام و مذاهب است و این مهم بدون همراهی جامعه محلی قابل دستیابی نخواهد بود.
درویش پور با اشاره به اینکه تا زمانی که نگرش و رویکردها تغییر پیدا نکند، توسعه واقعی خود را نشان نخواهد داد؛ افزود: برند قشم نیازمند ارتقا زیرساخت و خدمات، جهت معرفی به افکار عمومی کشور به عنوان مقصد اصلی گردشگری است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد رونق اقتصادی یکی از ماموریت های اصلی و قانونی مناطق آزاد است و برای ایجاد این رونق و ایجاد توسعه پایدار و متوازن در نقاط مختلف جزیره نیازمند نگاه ویژه به صنعت گردشگری هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه طرح جامع اجتماعی و فرهنگی در جزیره قشم به عنوان نقشه راه توسعه مشارکت جامعه محلی تدوین و اجرایی خواهد شد، افزود: بسته پیشنهادی جهت برنامه ریزی برای حل مشکل مسکن جوانان و ایجاد اشتغال در منطقه آزاد قشم در آینده نزدیک آماده می شود.
درویش پور در ادامه گفت: پایه و اساس رونق جزیره با نگاه به ظرفیت جامعه بومی و محلی برنامه ریزی شده و در حال انجام است و به امید خدا و با برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد حل مشکل مسکن و اشتغال جوانان جزیره خواهیم بود.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته جهت برگزاری جلسات مستمر دیدار مردمی و صحبت مستقیم با مردم به دنبال تسهیل کار ساکنان و تکریم واقعی مردم به عنوان ولی نعمتان اصلی نظام جمهوری اسلامی هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همدلی و وحدت موجود میان شیعیان و اهل سنت در جزیره قشم، این جزیره را تبدیل به یک ایران کوچک کرده و این وحدت در سایه همدلی و هم سویی ائمه جمعه شهرستان، ساکنان و سایر مسئولان این جزیره به دست آمده است.
درویش پور در پایان خاطرنشان کرد: یکی از بخش هایی که می تواند به تحول آفرینی در بخش های اقتصادی و تولیدی جزیره کمک کند، بانک ها هستند و امیدواریم با حل مشکل تامین نقدینگی فعالان اقتصادی جزیره، بخشی از موانع این حوزه رفع شود.
براساس این گزارش، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: جزیره قشم بواسطه بافت جمعیتی متنوع از نظر حضور اقوام و مذاهب، نیازمند نگاه ویژه مدیریتی جهت ایجاد توازن با هدف ایجاد وحدت، همدلی و همراهی با برنامه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای رسیدن به توسعه هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده ادامه داد: برای ایجاد امنیت و توسعه پایدار در جزیره قشم، نیازمند رونق اقتصادی و همگرایی وحدت اقوام و مذاهب هستیم که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: طی سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی در منطقه آزاد قشم در حوزه های زیرساختی، اقتصادی و اجتماعی اجرایی شده اما هنوز هم برای رفع محرومیت ها نیازمند برنامه ریزی دقیق و اجرایی و تلاش بیشتر هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: حضور بخش خصوصی سرمایه گذار و توانمند، ظرفیت بسیار خوبی جهت ایجاد اشتغال پایدار و رونق پیدا کردن فضای تولید، کسب و کار و همچنین بهبود تجارت در جزیره قشم خواهد بود.
عبادی زاده با بیان اینکه تهیه سند اجتماعی و فرهنگی می تواند نقشه راه توسعه آینده جزیره قشم باشد؛ افزود: همراه کردن مردم با شرایط توسعه ای نیازمند سهیم شدن جوامع محلی در فرآیند توسعه است.
امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن و رونق فعالیت های اقتصادی و کسب و کارها، نیازمند برنامه ای مدون، بلندمدت و با ضمانت اجرایی جهت مشارکت جوامع محلی هستیم.
وی بیان کرد: با ایجاد اشتغال پاید و رونق اقتصادی و حل مشکل مسکن جوانان می توانیم به توسعه پایدار در منطقه امید بیشتری داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در پایان گفت: امیدواریم در دوره جدید مدیریت منطقه آزاد قشم، با تغییر نگرش مدیریتی برخی کمبودهای موجود از گذشته رفع شده و فرآیند توسعه پایدار و متوازن در منطقه شتاب بیشتری پیدا کند.

 همگرایی و وحدت در قشم باعث توسعه امنیت در سطح جزیره شده است / رونق واقعی و توسعه پایدار، نیازمند مشارکت و همدلی تمامی ساکنان و جامعه محلی است

 همگرایی و وحدت در قشم باعث توسعه امنیت در سطح جزیره شده است / رونق واقعی و توسعه پایدار، نیازمند مشارکت و همدلی تمامی ساکنان و جامعه محلی است

46

کد خبر 1519476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =