می‌توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید

ایرنا نوشت: ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده در بیانیه‌ای با تاکید بر حضور مردم در انتخابات تصریح کرد که وی به عنوان تنها نامزد انتخاباتی اصلاح طلب تایید صلاحیت شده ، با اعتقاد به قانون اساسی و منش اصلاح طلبی، معتقد است علیرغم همه محدودیت‌ها و گلایه‌ها می توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید.

محسن مهرعلیزاده در بیانیه‌ای با تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات ۲۸ خرداد، اعلام کرد: بار دیگر در آستانه انتخاباتی سرنوشت ساز قرار داریم. انتخابات حق و تجلی‌گاه اراده ملت است. هیچ کس اجازه ندارد این حق را از ملت سلب کند. قرار نیست منتظر باشیم کسی این حق را از سر لطف به ملت اعطا کند. بدون هیچ تردیدی حق گرفتنی است . ملت باید از حق قانونی خود تمام و کمال دفاع کند و از آن بهره جسته و اراده خود را بر کرسی بنشاند.

در این بیانیه آمده است: شکی نیست که ملت، از نهادهای بر آمده از یک انقلاب مردمی ، این انتظار  را داشت که شرایط حضور آزاد نامزدهای انتخاباتی با نگاه‌های متکثر را فراهم نماید تا هر ایرانی با انگیزه و امید سرشار خود به تحقق اراده اکثریت و اصلاح و بهبود اوضاع امید داشته و هر تحول و  تغییری را از مسیر صندوق‌های رای انتخابات فراهم شده ببیند. ای کاش چنین می‌شد.

در ادامه تاکید کرد: شکی نیست که جریان اصلاحات علیرغم همه محدودیت‌ها و انسدادها ، با امید به خرد و عقلانیت بزرگان کشور و به پشتوانه ملت ، بزرگوارانه با همه ظرفیت‌های خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد. عرصه سیاست عرصه واقعیات و ممکنات است. واقعیت این است که اصلاح طلبان خیر و صلاح ملت و کشور را در انجام اصلاحات اساسی در ساختارها و نهادها و رویه ها ، در مدار قانون می‌دانند و اعتقادی به تحول و دگرگونی مبتنی بر رویه های غیرقانونی ندارند.

در بخش دیگری از این بیانیه‌آمده است: اصلاح طلبان حاکمیت و حکومت را ازآن ملت می‌دانند و آرزو دارند اراده ملت در همه امور جاری باشد و در رسیدن به این آرزو پشتیبانی جز اراده ایزدمنان و مردم شریف ندارند و راهی جز ارتقای آگاهی مردم و روزنه‌ای جز انتخابات و مشارکت همه آحاد ملت در تعیین سرنوشت مام میهن نمی‌شناسند.

ستاد انتخاباتی مهرعلیزاده در بخش دیگری از این بیانیه آورده است: به خوبی می‌دانیم حریف پر زور است ، همه امکانات و ابزارهای قدرت را در دست دارد ، اراده ملت را در تضاد با قدرت و منافع خود می‌داند و حاضر است به کاهش مشارکت مردم و انجام ترکیب قوا به سرمایه‌های ملی به صورت متمرکز پرداخته و منافع ملی و صلاح ملت را فدای منافع خود کند، می‌خواهد انتخاباتی بی رونق و بی رمق برگزار کند تا نامزد مطلوب خود را به ملت تحمیل کند ، آرزو دارد اصلاح طلبان و مردم در انتخابات شرکت نکنند و اگر شرکت می‌کنند فقط به نامزد انتخاباتی مطلوبش رای بدهند.

می‌توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید

در این بیانیه آمده است: این قصه پرغصه سال‌هاست که در کشور ما جاری است.در همه انتخابات گذشته همواره رقیب تلاش کرده است عدم مقبولیت خود در نزد مردم را با ایجاد محدودیت‌های قانونی برای منتخبین مطلوب ملت پر کند. اما هر بار که ملت در صحنه حاضر شده ، پیروز میدان بوده است . ملت بارها در پای صندوق‌های رای با قاطعیت و با رای منفی خود به رقیب همه ترفندها و مهندسی‌های انحصار طلبان را به هم ریخته است.

در این بیانیه آمده است: در آستانه این انتخابات نیز اصلاح طلبان پرچمدار خواست و اراده ملت اند . زمان برای تصمیم‌گیری تنگ است . دو راه در پیش روست؛ تحریم گفته یا ناگفته انتخابات و پشت کردن به صندوق‌های رای و تسلیم در برابر خواست و اراده انحصار طلبان و یا حضور و تکرار دوباره با حداقل‌های موجود و نمایش دوباره حضور پر شور و سرشار از شور و اراده ملت .

ستاد انتخاباتی مهرعلیزاده به عنوان تنها نامزد انتخاباتی اصلاح طلب تایید صلاحیت شده ، با اعتقاد به قانون اساسی و اصول و مشی و منش اصلاح طلبی ، معتقد است علیرغم همه محدودیت‌ها و گلایه ها می‌توان حماسه ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید و دولت سوم خاتمی را تشکیل داد. آنچه اهمیت دارد خواست و اراده ملت و حیات و تاثیر تفکر و جریان اصلاح طلبی است و افراد جز نقشی برای نمایندگی این جریان و اراده مردم ندارند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: با نام خدا و اتکاء به ملت و تحقق بی‌کم و کاست قانون اساسی و با اتکا به خرد و اراده ملت ، از دلسوزان کشور ، بزرگان و احزاب و تشکل های اصلاح طلب و اقشار مردم دعوت می‌کنیم تا دست در دست هم ، در این برهه حساس ، با حضوری دوباره با یاری و همیاری هم در مسیر اصلاح طلبی و تحقق اراده مردم و مقاومت در مقابل انحصار طلبی و تمامیت خواهی پایمردی کنیم و پرچم پر افتخار اصلاح طلبی و امید ملت را برافراشته نگه داریم و امید را دوباره به ایران عزیز بازگردانیم.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1519882

برچسب‌ها