بزرگ‌ترین واقف کشور در قرن اخیر به روایت عضو شورای شهر

ایسنا نوشت: یک عضو شورای شهر تهران از برنامه ریزی و طرح کاشت درخت در ۵۰۰۰ مدرسه خبر داد.

 احمد مسجد جامعی در جریان جلسه دویست و نود و هشتم شورای شهر تهران گفت: این روزها در ۲۰۰ مدرسه، پروژه کاشت درخت انجام شده است و در طرح اصلی، کاشت درخت در ۵۰۰۰ مدرسه تهران در نظر گرفته شده است و اگر بتوان این حرکت را ادامه داد و بتوانیم در مساجد و تکایا نیز این اقدام را اجرائی کنیم اقدام بسیار با ارزشی است.

وی در تذکری با اشاره به لزوم توجه به بزرگترین واقف کشور در قرنی که گذشت، گفت: ۱۰ خرداد ماه یکصدوپنجاهمین سال تولد "حاج حسین آقا ملک" است. او به گردن تهران حق دارد چرا که جد آن‌ها آقا محمد مهدی تبریزی هستند که در جنگ‌های ایران و روسیه حضور داشتند. سرای امیر که منصوب به امیرکبیر است و موزه ملک و کتابخانه ملک و خانه ملک را ایشان ساخته است.

مسجدجامعی افزود: همچنین در شهرستان ری، مدارس و باغ‌هایی قرار دارد که وی ساخته است. اولین بوستان ارگانیک در گلابدره شمیران را حاج حسین آقا ملک ساخته است. همچنین زمین و ملک مجموعه تئاترهای آیینی وقف ایشان است و بزرگترین واقف ایران در قرن گذشته است. در زمان جنگ جنگیده است و در زمان کار تجارت کرده است و به گردن تهران خیلی حق دارد و نمی‌دانم چطور می‌شود این حق را ادا کرد.

۴۷۴۷

کد خبر 1520222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =