تاسیس هنرستان هنرهای  زیبا باعث تحقق توسعه هنر در چهارمحال وبختیاری می شود

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا در استان گامی بلند در راستای تحقق توسعه آموزش هنر است که خلاء ناشی از نبود رشته های هنری برای ادامه تحصیل دانش آموزان علاقه مند به هنر را برطرف کرد.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال‌وبختیاری، معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا در استان گامی بلند در راستای تحقق توسعه آموزش هنر است که خلاء ناشی از نبود رشته های هنری برای ادامه تحصیل دانش آموزان علاقه مند به هنر را برطرف کرد.
 فیروز عسگری با اشاره به اینکه این هنرستان  در ۲ رشته هنری شامل سینما و هنرهای نمایشی فعالیت خود را از مهرماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌کند، افزود: هدف از  راه اندازی هنرستان پسرانه هنرهای زیبا در استان، پایه گذاری و ایجاد بستر لازم برای حضور  دانش آموزان علاقه مند به رشته های هنری در این عرصه بوده است.
 عسگری ابراز کرد: تاسیس هنرستان هنرهای زیبا، در راستای سند بنیادین آموزش و پرورش و چشم انداز فرهنگی کشور است و هدف از تاسیس  این هنرستان، تربیت هنرجویان مستعد و خلاق هنری برای ترویج هنرهای ملی، بومی و آموزش صحیح و آکادمیک هنرهای مدرن منطبق با اهداف و سیاست‌های کلی کشور،  همچنین میسر کردن حق دسترسی عادلانه افراد به آموزش هنر، پرورش هنرمندان کار آمد و نخبه درسراسر کشور می باشد .
وی بیان کرد: ما در  بخش هدایت تحصیلی دانش آموزان با خلاء رشته های هنری مواجه بودیم و دانش آموز علاقه مند به رشته های هنری، مجبور بود که در رشته های فنی و حرفه ای، تجربی، انسانی و ریاضی که در استان وجود داشت را انتخاب کند اما امروز این امکان وجود دارد که دانش آموزان در مقطع متوسطه دوم می توانند رشته های هنری را هم انتخاب کنند که به طور قطع فرصت انتخاب بیشتری برای دانش آموزان ایجاد شده و علاقه مندان به رشته های هنری می توانند در این رشته ها ادامه تحصیل دهند.
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان در پایان خاطر نشان کرد: دانش آموزان پسر علاقه‌مند میتوانند پس از اتمام دورۀ اول متوسطه،برای ثبت نام در پایه دهم، با در دست داشتن پرونده دانش آموزی و فرم هدایت تحصیلی به آدرس: خیابان هفت تیر، هنرستان هنرهای زیبا یا آموزش و پرورش ناحیه۲شهرستان شهرکرد مراجعه نمایند.

48

کد خبر 1520266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =