خوش‌خبر: گردن کج کردم تا ورودی لیگ ملتها را با تاخیر بدهم

امیرخوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال این روزها در ریمینی بدجوری به دلیل جیب خالی اش نگران است.

به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین؛ پیروزی تیم ملی والیبال با بازیکنان جوانش تا حدی مشکلات این چند روز را کمرنگ کرد. اما هنوز روزهای سخت تمام نشده . چرا که  خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال در ایتالیا کارها را نسیه انجام می دهد. آن هم بابت دغدغه ای که کلیدش را بازداشت او قبل از پرواز در فرودگاه امام (ره) و ضبط ۱۶۵ هزار یورو هزینه ۲۵ نفره تیم ملی والیبال زد. اتفاقی خوش خبر از آن به عنوان بدترین روز زندگی اش یاد می کند. سرپرست تیم ملی والیبال بابت جیب خالی اش به حدی نگران است که خدا،خدا می کند تا مشکلی برای بازیکنان پیش نیاید.

*پیروزی تیم ملی با بازیکنان جوان، مقابل هلند چطور بود؟
بهترین اتفاق ممکن همین برد بود. این برد به ویژه اعتماد به نفس بازیکنان جوان را بالا برد و بدون شک همین مساله انگیزه تیم را برای هفته بعد بالا می برد.

*از یوروهای ضبط شده چه خبر؟
فعلا هیچ چیز. من واقعا برای اتفاقی که در فرودگاه افتاد، خیلی متاسف شدم. من این یک هفته ۲۵ نفر را با استرس و به سختی اداره می کنم. خدا، خدا می کنم مشکلی  پیش نیاید یا هیچ کدام از بچه ها مصدوم نشوند که نیاز به mri داشته باشند یا کارشان به بیمارستان بکشد. چرا که من پولی ندارم.

*هزینه ورودیه را چه کردید؟
فعلا کارهایمان را نسیه انجام می دهیم. حتی در جلسه پریمری اینکواری شب قبل از مسابقه وقتی مسئول مسابقات به من گفت این فاکتور تیم شما من گردن کج کردم و با خجالت گفتم که ما با تاخیر هزینه رو پرداخت کنیم که او هم با هزار منت قبول کرد. در حالی که ما همیشه خوش حساب بودیم اما این بار پولی همراهم نبود که بخواهم ورودیه لیگ ملتها را بدهم. این قضایا مرا اذیت می کند. شاید باور نکنید همه تیم ها در راهروهایشان برای بازیکنان دستگاه قهوه و چای گذاشته اند تا اگر بازیکنان خواستند آنجا بنشینند، چرا که نمی توانند بیرون بروند، من هزینه اش را پرسیدم، نتوانستم برای بچه های تیم بگیرم، خیلی بالا بود و ترسیدم اگر کار مهمی پیش بیاید کم بیاورم. اینها درد دارد.

*در مسابقات ظاهرا هر چهار روز یک بار تست کرونا می گیرند، اگر تیمی اصرار به تست خارج از برنامه کمیته برگزاری داشته باشد، باید جداگانه هزینه بدهد؟
برای همه پروتکل های بهداشتی،تست ،اتاق ایزوله و... از هر تیم همان اول ۵۰ هزار دلار گرفته اند. ما تا حالا دو بار تست کرونا داده ایم یعنی ۵۰ تست. البته با محاسبه تست های جدید حدود ۶۰ تا تست داده ایم. البته خدمات دیگری هم داده نمی شود.

خوش خبر: گردن کج کردم تا ورودی لیگ ملتها را با تاخیر بدهم

*چرا اجازه ندادند که شما یوروها را با خودتان بیاورید؟ مگر بار اول بود؟
منم همین سوال را از ماموران فرودگاه پرسیدم. من گفتم ۱۶ سال است که سرپرست تیم ملی والیبال هستم و این مدت همیشه موقع سفر تیم با خودم ارز برده ام، حتی بیشتر از ۱۶۵ هزار یورو، هیچ وقت هم نشده به من بگویند این بار برو اما دفعه بعد نمی شود. حتی گفتم این پول خودم نیست و برای اقامت ۲۷ روزه تیم ایتالیا است، اما باز هم اجازه ندادند پول را با خودم ببرم. این پولی بود که قرار بود من در ایتالیا دو دستی تقدیم میزبان کنم. چرا والیبال در این سطح باید حالا با دست خالی در کشور غریب باشد؟

*پس سختی سفر از لحظه پرواز شروع شد؟
آن روز بدترین روز زندگی ام بود. من شانس آوردم سرهنگ نیروی انتظامی با مسئولیت خودش قبول کرد یک نفر دیگر جای من بازداشت شود تا من همراه تیم بروم. من در وقتی بازداشت نشسته بودم در اتاق بچه ها که مرا می دیدند خیلی ناراحت شدند و بهم ریختند. خدا پدرش را بیامرزد، گفت با مسئولیت خودم اجازه می دهم یک نفر جای تو بازداشت شود و تو همراه تیم بروی. دلم می سوزد برای تیم ملی کشورم و نمی توانم ناراحتی بازیکنان را ببینم. در حالی که می شد با تدبیر این اتفاق نیفتد. حتی قطر ایرلاین هم به خاطر من کانتر را باز کرد، من آخرین نفری بودم وارد هواپیما شدم.

* آلکنو چه واکنشی داشت؟
آلکنو تا دو روز بعد هنوز شوکه بود. باورش نمی شد، می گفت مگر می شود برای تیم ملی چنین مشکلی پیش بیاید؟

*اعتراض آلکنو و هینن برای تغییر راهرو و طبقه تیم تاثیر داشت؟
نه هیچ اتفاقی نیفتاد. البته fivb می توانست یک راهرو را به تیم ما بدهد و یک راهرو را هم به لهستان، اما آنها اتاق های سمت راست را به ایران داده بودند و اتاق های سمت چپ را لهستان.هر دو مربی حق داشتند چرا که اتاق هر دو تیم رو به روی هستند.

۲۵۱۲۵۶

کد خبر 1520465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =