۰ نفر
۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
تغییر محل احداث ایستگاه راه آهن شهرکرد

مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در حاشیه جلسه مکان یابی ایستگاه راه آهن، از جانمایی جدید ایستگاه شهرکرد در کیلومتر ۸۹ پروژه راه آهن مبارکه- سفید دشت- شهرکرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان  چهارمحال و بختیاری حسینعلی مقصودی با اشاره به مشکلات به وجود آمده در خصوص تملک اراضی و آزادسازی جایگاه ایستگاه راه آهن استان در محل میدان قمر بنی هاشم (ع)، گفت: بر اساس هماهنگی به وجود آمده میان مدیران استان با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیر کل دفتر فنی و نظارت تأسیسات زیربنایی، دبیر کارگروه مکان یابی ایستگاه های راه آهن کشور و مجری طرح، مکان جدید احداث ایستگاه پایانی راه آهن مبارکه-سفید دشت-شهرکرد در محل کیلومتر ۸۹ پروژه و در حوالی  دانشگاه علوم پزشکی استان پیشنهاد شد.

وی دولتی بودن اراضی و اجرای مقرون به صرفه طرح و همچنین دسترسی مناسب این مکان به جاده‌های اصلی مرکز استان، همچون کمربندی شمالی و اتصال به کمربندی جنوبی شهرکرد در آینده را از مزایای جانمایی این ایستگاه برشمرد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همچنین به طرح جامع شهر شهرکرد اشاره کرد و افزود: طرح جامع تجدید نظر شهرکرد، در دست تهیه و بررسی است؛ و در این صورت امکان جانمایی کاربری های متناسب با ایستگاه جدید پیشنهادی راه آهن همچون ترمینال، پارکینگ و غیره در محدوده مکان مورد نظر وجود دارد.

مقصودی راه آهن مبارکه-سفید دشت-شهرکرد را از مهم ترین طرح های در حال احداث استان خواند و ادامه داد: این طرح در چهار قطعه در حال اجراست و طی سال های پایانی دولت با پیشرفت کم نظیری مواجه بوده است. وی به عزم دولت و مدیران استان برای تکمیل این زیرساخت مهم توسعه استان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته سه هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح، تخصیص یافت. ایشان تکمیل زیرسازی طرح راه آهن استان را نیازمند ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار دانست و افزود: در صورت تخصیص اعتبار، زیرسازی این پروژه در امسال تکمیل و عملیات ریل گذاری آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تکمیل و بهره برداری از پروژه اتصال مرکز استان به راه آهن سراسری، نیازمند ده هزار میلیارد ریال اعتبار است.

۴۶

کد خبر 1520551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =