بررسی مزایا و معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی

در حال حاضر و با پیشرفت تکنولوژی و در اختیار قرار گرفتن شبکه اینترنت در جای جای کره خاکی، دیگر نیازی نیست برای استفاده از خدمات پزشکی به خارج از خانه مراجعه کرده و درگیر ترافیک و مشکلات دیگر شوید. این موضوع تا حد زیادی به درمان بیماران به شکلی بسیار ساده تر از چیزی که انتظارش را داشتند کمک کرده است.

اگر خانه دار هستید، از فرزند شیرخوار خود مراقبت می کنید، اگر نمی خواهید از محل کار خود به دفعات خارج شوید، اگر مشکلات ناشی از بیماری های مختلف یا کهولت سن، خارج شدن شما از منزل را برایتان سخت کرده است و می خواهید بدون خارج شدن از منزل یا محل کار خدمات پزشکی دریافت کنید در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با یکی از بهترین سایت های این حوزه و مزایا و معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی آشنا کنیم.

استفاده از سایت های ارائه دهنده خدمات پزشکی آنلاین

به لطف برخی از سایت های ارائه دهنده خدمات نوبت دهی و پزشکی آنلاین دیگر نیازی نیست تا مانند گذشته از همسایگان و آشنایان دور و نزدیک در رابطه با پزشک مناسب پرس و جو کنیم و با مراجعه جهت تعیین وقت، ساعت ها در ترافیک بمانیم و اجبارا برای ویزیت به دفعات به پزشک معالج یا روانشناس مراجعه کنیم.

با توجه به وجود سایتی مانند سایت پذیرش ۲۴ که انواع خدمات پزشکی را برای تمامی بیماری ها در اختیار کاربران قرار می دهد دیگر لازم نیست نگرانی از بابت دریافت خدمات پزشکی داشته باشیم. استفاده از این سایت مزایایی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

چرا باید از پرسش و پاسخ آنلاین به جای ویزیت حضوری و مراجعه به مطب پزشک یا بیمارستان استفاده کنیم؟

استفاده از روش های دریافت خدمات پزشکی بر بستر وب و اینترنت می تواند مزایای بسیاری داشته باشد که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

بررسی مزایا و معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی

جلوگیری از شلوغ شدن مراکز درمانی و بیمارستان ها

با استفاده از این خدمات شما در منزل هستید و جز در موارد لازم و در ساعت معین، نیازی نیست که به پزشک مراجعه کنید. همین امر باعث جلوگیری از ایجاد ازدحام در مراکز درمانی می شود. این امر به پرستاران، پزشکان و بیماران کمک می کند که در محیطی آرام تر قرار بگیرند.

عدم انتشار بیماری های واگیردار

با کمتر شدن شلوغی و ازدحام در مراکز درمانی، مطب ها و بیمارستان ها، شیوع بیماری های مسری نیز کاهش می یابد. همچنین نیازی به حضور افرادی که دارای بیماری واگیردار هستند در خارج از منزل نیست و همین امر به قطع زنجیره ی این بیماری ها مانند بیماری کرونا کمک بسیاری خواهد کرد.

عدم نیاز به طی کردن مسافت های طولانی

دیگر نیازی به طی کردن مسافت های طولانی برای افراد و بیمارانی که در خارج شهر های بزرگ هستند وجود ندارد. همچنین برخی از افراد که در مناطق محروم هستند نیز دیگر نیازی به طی کردن مسافت های طولانی و بعضا مسافرت های چند روزه برای دریافت خدمات پزشکی ندارند.

بررسی مزایا و معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی

عدم نیاز به صرف هزینه و وقت زیاد

با خارج نشدن از خانه و انجام امور از داخل خانه دیگر نیازی به صرف وقت زیادی برای دریافت انواع خدمات پزشکی در خارج از خانه ندارید. همچنین دیگر نیازی به گذراندن وقت در ترافیک و هزینه های عبور و مرور در سطح شهر نخواهید داشت.

امکان برخورداری از نقطه نظرات و پیشنهادات افراد دیگر

دیگر نیازی به پیدا کردن پزشک مورد نظر با پرس و جو از آشنایان و دوستان نیست. می توانید با استفاده از بستر اینترنت و سایت های ارائه دهنده خدمات، نظرات دیگر مراجعه کنندگان را مطالعه کرده و امتیاز آن ها به پزشک مورد نظرتان را بررسی کنید. در این رابطه بهتر است از سایت هایی استفاده کنید که مخاطب زیادی داشته باشند. سایت پذیرش ۲۴ با داشتن بیشترین مراجعه کننده در کشور عزیزمان می تواند مرجعی بسیار مناسب برای این کار باشد. در این سایت می توانید در زمینه مورد نظر، نظرات دیگر مراجعه کنندگان را ببینید و سپس پزشک مناسب را انتخاب کرده و به دریافت مشاوره و یا تعیین نوبت اقدام کنید.

عدم نیاز مراجعه بیماران مسن به بیمارستان و مطب پزشکان

به این ترتیب و با استفاده از خدمات پزشکی آنلاین، بیماران دارای علائم خاص که خارج شدن از منزل را برایشان سخت می کند و همچنین افراد دارای کهولت سن دیگر نیازی به خارج شدن از منزل جز در موارد ضروری ندارند.

کم شدن تهدیدات در رابطه با خود درمانی بیماران

تا قبل از این بیمارانی که با علائم اولیه ی یک بیماری مواجه می شدند، به دلایلی مانند وقت گیر بودن و هزینه بر بودن مراجعه به پزشک و مطب پزشکان بدون داشتن تجربه ای در رابطه با درمان بیماری ها و با توجه به موارد یادداشت شده در سایت های مختلف نسبت به مصرف دارو ها اقدام می کردند. این مورد در سال های گذشته بسیار مشکل آفرین شد و همواره باعث می شد تعداد بسیاری از افراد با مسمومیت های دارویی خفیف تا بسیار شدید به مراکز درمانی مراجعه کنند.

معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی

اگر بخواهیم در رابطه با معایب استفاده از خدمات سایت های نوبت دهی صحبت کنیم می توان به مواردی مانند سخت بودن و در برخی موارد غیر قابل پیگیری بودن پرداخت های اینترنتی و یا عدم پوشش اینترنت در برخی از نقاط کشور و عدم وجود تجهیزات الکترونیکی در میان برخی از خانواده ها اشاره کرد. البته می توان گفت این مشکلات مشکلاتی جدی نیستند و با نگاه دولت و افزایش آگاهی اقشار مختلف جامعه می توان این مشکلات را برطرف ساخت.

برای دریافت مشاوره آنلاین به چه صورتی می‌توانیم اقدام کنیم؟

برای دریافت مشاوره پزشکی تلفنی از پزشک انلاین نیازی به شماره مشاوره پزشکی یا شماره تلفن دکتر انلاین ندارید فقط کافیست از اپلیکیشن پزشک آنلاین و یا سایت پذیرش۲۴ اقدام به اخذ نوبت مشاوره کنید. در صورتی که از سایت اقدام به دریافت نوبت می‌کنید کافیست

ابتدا تخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پزشک تلفنی و مشاور انلاین مورد نظر خود را بر اساس امتیاز یا نظر کاربران انتخاب کنید.

در صورتی که تمایل به گفتگو با پزشک به صورت تلفنی دارید، مشاوره تلفنی و در صورتی که تمایل به چت با پزشک به صورت متنی و صوتی داشته و نیاز به ارسال مستندات دارید، مشاوره تلفنی را انتخاب کنید

شماره موبایل خود را ثبت کرده و وارد شوید.

دکتر مشاوره انلاین به زودی با شما ارتباط خواهد گرفت. در صورتی که کد تخفیف دارید وارد کرده و هزینه مشاوره ۲۴ را پرداخت کنید. در صورتی که کد تخفیف صد درصدی داشته باشید، مشاوره رایگان آنلاین خواهید گرفت.

بررسی بخش پروفایل پزشکان در سایت پذیرش ۲۴

یکی دیگر از ویژگی های خوب و منحصر به فرد سایت پذیرش ۲۴ که کمک قابل توجه ای به بیماران عزیز در جهت انتخاب بهترین متخصص و پزشک مربوطه می کند، صفحه پروفایل پزشک است. در این بخش پزشکان پروفایل خود را به خوبی کامل کرده و در خصوص تخصص و مدارکی که تا به امروز کسب کرده اند اطلاعات خود را بارگذاری می کنند اما بخش مهم این پروفایل، نظرات سایر بیماران و مراجعه کنندگان قبلی پزشک است که با بررسی این موارد می توان بهترین متخصص مربوطه را انتخاب کرد.

۲۱۲۱

کد خبر 1520710