آقای داور! بجای خنده باید گریه کنی

سید محمد علوی به رضا مهدوی داور بازی فولاد و سایپا توصیه کرد به جای خنده‌، گریه کند چون قضاوتش در این بازی شرم‌آور بود.

سپهر ستاری:مدیر تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره نظر کارشناسان درباره وضعیت داور بازی فولاد برابر سایپا گفت: اگر بخواهم در یک کلمه قضاوت مهدوی را توصیف کنم باید بگویم شرم‌آور بود. با قضاوتی که از او دیدم ناامید شدم و وقتی کارشناسان داوری همگی به اشتباه های او در قضاوتش علیه فولاد اذعان کردند دلم برای مظلومیت فولاد بیشتر سوخت که چگونه یک داور با تصمیمهایش این چنین حق یک تیم خوزستانی را از بین برده است.
علوی افزود: کمتر پیش می‌آید که همه کارشناسان به صورت واحد درباره یک داوری اینگونه اظهارنظر کنند. همه آنها در برنامه تلویزیونی شبکه ورزش اذعان کردند که مهدوی در تصمیم هایش اشتباهات زیادی مرتکب شد و این اشتباه‌های تاثیرگذار همه به ضرر فولاد بود. بعد از این اظهارنظرها و قطعی بودن اشتباه‌های داور، دیگر فدراسیون نباید مماشات کند و محرومیت این داور حداقل چیزی است که انتظار داریم، هر چند که با این تصمیم هم امتیازی به فولاد اضافه نمی‌شود.

او با بیان اینکه محروم کردن داوران یک عرف پذیرفته شده در فوتبال دنیاست افزود: فدراسیون باید تصمیمی قاطع بگیرد. نمی‌شود که یک داور با سوتهایش اینگونه با اعصاب یک تیم بازی کند و آب از آب تکان نخورد.برای یک بار هم که شده باید تصمیم قاطعی درباره چنین افتضاحی گرفته شود. همه جا وقتی یک داور چنین اشتباه‌هایی مرتکب شود هفته‌های زیادی از قضاوت محروم می‌شود.
علوی با اشاره به سابقه افشاریان و کامرانی‌فر در داوری فوتبال ایران گفت: کارنامه این دو عزیز مشخص است و این ما را امیدوار می‌کند تا اصلاحاتی در داوری‌ها صورت بگیرد. این انتظار زیادی نیست که توقع داشته باشیم در زمین بازی عدالت اجرا شود.اولین عدالت هم این است که وقتی می‌بینند داور اشتباه‌های تأثیرگذاری مرتکب شد او را با تصمیمی قاطع محروم کنند.
او در پایان گفت : در لحظات پایانی بازی مهدوی رو به نیمکت ما می‌خندید که نمی‌دانم چطور باید این رفتار را هضم کنیم اما حالا که مشخص شده او چقدر علیه ما اشتباه سوت زده باید از مردم خوزستان و خانواده اش شرمنده باشد و بجای آن خنده‌ها گریه کند.

251 251

کد خبر 1520713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =