اظهارات عجیب یک اصولگرا:حتی تبعیت از تصمیم غلط شورای نگهبان هم الزامی است

اعتمادآنلاین نوشت:‌عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.

با گذشت چند روز از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز صدای واحد و رسمی‌ای از جریان اصلاحات برای انتخابات ۱۴۰۰ شنیده نمی‌شود. رد صلاحیت اسحاق جهانگیری، مسعود پزشکیان، مصطفی تاجزاده  شرایط خاصی را در این اردوگاه تعریف کرده است، چنان‌که درباره حمایت از محسن مهرعلیزاده و ناصر همتی نیز ابهامات و اختلافات زیادی وجود دارد. با وجود این اصولگرایان این جریان را متهم به اتخاذ سیاست نخ‌نمای کمبود کاندیدا در انتخابات می‌کنند.

محسن کوهکن، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری، با رد این ادعا و شرایط موجود در اردوگاه اصلاح‌طلبان گفت: معمولاً جریان اصلاحات مدعی انتخابات بی‌رقابت است و از اینکه کاندیداهای مورد نظرشان در عرصه انتخابات حضور ندارند انتقاد می‌کنند، اما همیشه محرز شده که دقیقه ۹۰ تصمیم می‌گیرند از چه کسی حمایت کنند و در عرصه حاضر شوند.

او با بیان اینکه این سیاست نخ‌نما شده ادامه داد: الان هم آقایان مهرعلیزاده و همتی مرتبط با جریان اصلاحات و کارگزاران سازندگی در عرصه حضور دارند و چهره‌های صفرکیلومتر و تازه‌نفسی هم نیستند چراکه یکی از آنها معاون رئیس‌جمهور و دیگری رئیس بانک مرکزی در دولت فعلی بوده است.

اظهارات عجیب یک اصولگرا:حتی تبعیت از تصمیم غلط شورای نگهبان هم الزامی است

اصلاح‌طلبان نمی‌توانند در ۱۴۰۰ جریان‌سازی کنند

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: خود اصلاح‌طلبان اعلام کرده‌اند که ۳۳ سال از این ۴۰ سال مجموعه کشور دست‌شان بوده و نمی‌توانند خود را مبرا از اشتباهات بدانند.

او دلیل دوم را نزدیکی سیاسی و ائتلاف اصلاح‌طلبان با دولت روحانی به شمار آورد و گفت: نکته دوم اینکه از صدر و ذیل دولت روحانی، آقایان اصلاح‌طلب حضور داشتند و تحلیل جامعه از عملکرد دولت به اصلاح‌طلبان برمی‌گردد.

کوهکن افزود: حتی جهانگیری هم نمی‌توانست این کفه را عوض کند چون هشت سال است در مقام نماد دولت حضور داشته و در آخرین نظرسنجی‌ها در وضعیتی بود که نمی‌شد روی او به عنوان مهره‌ای برای تغییر شرایط جریان اصلاحات در پایگاه آرای انتخابات ۱۴۰۰ حساب کرد.

او توضیح داد: با برگزاری مناظرات و برنامه‌های تبلیغاتی فضای جامعه بیش از امروز انتخاباتی می‌شود؛ به طور حتم امسال بحث‌های جدی، کارشناسی و حتی چالشی در مناظرات طرح می‌شود، اما این ۷ نفر شخصیت‌هایی نیستند که برای ۲ رأی قیصریه را آتش بزنند.

شورای نگهبان معصوم نیست و جایزالخطاست

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره تصمیم شورای نگهبان مبنی بر رد صلاحیت چهره‌ای همچون علی لاریجانی و تایید ترکیب فعلی کاندیداها گفت: نمی‌توانیم بگوییم همه تصمیمات شورای نگهبان صد درصد درست بوده است و باید بین نیت و عمل شورای نگهبان تفاوت قائل شد.

کوهکن صحبت‌های خود را این‌طور به پایان رساند: اعضای شورای نگهبان معصوم نیستند و علم غیب ندارند؛ همین ۲ ویژگی مؤید آن است که این شورا مصون از تصمیم خطا نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیمات غلط یک شورای قانونی تبعیت کرد و اجازه نداد تصمیم شخصی، تصمیم شورا را زیر سوال ببرد؛ کمااینکه آقای لاریجانی نیز همین رفتار را از خود نشان داد.

27215

کد خبر 1520837

برچسب‌ها