رییس اتاق ایران: سهم ایران از اقتصاد جهان نصف شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: با وجود تمام پتانسیل‌ها طی ۴۰ سال گذشته سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهان نصف شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، غلامحسین شافعی امروز در دیدار محسن رضایی میرقائد، کاندیدای ریاست جمهوری با فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اظهار داشت: ما با برنامه‌های آقای رضایی در دوره‌های قبل نیز آشنا هستیم و ابتکارات جدیدی را در گذشته از وی شنیده‌ایم و یکی از این ابتکارات طرح توسعه منطقه‌ای بود که بارها در اتاق در مورد آن صحبت شده است.  

وی افزود: خوشبختانه رویکرد همه کاندیداهای این دوره ریاست جمهوری یک رویکرد اقتصادی است، آقای رضایی اگرچه در گذشته هم ما شاهد همین حرف ها بوده‌ایم، اما با کمال تاسف باید بگویم که امروز برای ما خجالت آور است که سهم اقتصاد ایران از اقتصاد جهانی نسبت به ۴۰ سال قبل نصف شده است.  

رییس اتاق ایران: سهم ایران از اقتصاد جهان نصف شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران افزود: اگرچه در مورد کارهای خودمان زیاد می‌گوییم و اعلام می‌کنیم که رشدهایی در برخی از زمینه‌ها داشته‌ایم، اما خودمان را با جهان مقایسه نمی‌کنیم که جهان چه کرده است و این وضعیت نتیجه همه وعده و وعیدهایی است که در گذشته با وجود تمام پتانسیل‌هایی که شک و تردیدی در مورد آن نیست، داده شده است.  

وی بیان داشت: این سوال بزرگی است که با وجود این همه بحثی که در مورد پتانسیل‌های مملکت از جمله وسعت جغرافیایی، نیروی انسانی خبره، امکانات معدنی مملکت صحبت می‌شود و درست هم است، چرا وضعیت اقتصاد کشور این گونه است.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1520891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =