گمانه زنی اصولگرایان درباره انصراف کاندیداهای اصولگرا به نفع ابراهیم رئیسی /سعید جلیلی کنار می رود؟

ایرنا نوشت: سخنگوی جامعه روحانیت مبارز، گفت: اینکه نامزدهای اصولگرا به نفع نامزد انحصاری شورای وحدت کنار بروند تابع نظر شخصی آنهاست.

غلامرضا مصباحی مقدم روز سه شنبه، خطاب به نامزدهای انتخابات سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: نیت نامزدهای انتخابات باید خدمت به خلق برای جلب رضایت پروردگار باشد و در این صورت است که هرگونه شائبه خودستایی و گزافه گویی در مورد خود از بین می‌رود و حقایق و شناخت خود از مسائل مختلف داخلی و خارجی و راه های حل آنها را به جای تخریب دیگر نامزدها بیان می‌کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: نامزدهای انتخابات بنای تخریب رقیب را نداشته باشند که بداخلاقی در تبلیغات انتخاباتی حداقل اثرش این است که ارزش اخلاق را در جامعه پایین می‌آورد و جمهوری اسلامی نظامی است مبتنی بر شرع و اخلاق و مروج آن، بنابراین لازم است نامزدهای انتخابات حرمت رقبا و هواداران آنها را نگه دارند تا شاهد انتخاباتی سالم، اخلاقی و عادلانه باشیم.

مصباحی مقدم با بیان اینکه ۸۰ درصد ظرفیت اقتصاد کشور در داخل و تنها ۲۰ درصد مربوط به مناسبات خارجی و بین المللی است، گفت: مردم نامزدی را در انتخابات برگزینند که به این ظرفیت‌های داخلی، به ویژه نیروی انسانی جوان و نخبه توجه دارد.

وی در خصوص وعده‌های انتخاباتی نامزدها نیز خاطرنشان کرد: وعده‌هایی مثل افزایش یارانه فقط در اختیار رییس جمهوری نیست و اگر بخواهد اجرایی شود باید به مجلس پیشنهاد داده شده و بعد از تصویب مجلس، توسط شورای نگهبان نیز تایید شود و در عین حال، هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نباید آنرا خلاف سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری تشخیص دهد. بنابراین، وعده‌ها گاهی وعده سرخرمن است و نمی توان روی آن حساب باز کرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره فعالیت‌های این تشکل سیاسی در انتخابات نیز گفت: جامعه روحانیت مبارز از حدود ۱۰ ماه قبل، به انتخابات ورود کرده و شورای وحدت اصولگرایان را با حضور نمایندگان احزاب، تشکل های جوانان، زنان، استادان دانشگاه‌ها، معلمان و سایر اقشار مختلف مردم شکل داد. هدف جامعه روحانیت برای رسیدن به نامزد واحد در انتخابات ریاست جمهوری محقق شد و آیت الله ابراهیم رییسی نامزد شورای وحدت اصولگرایان است و جامعه روحانیت هم از این نامزد حمایت می کند و تابع خواست جمعی شوراست.

مصباحی مقدم با بیان اینکه بالا بودن مشارکت اولویت شورای ائتلاف اصولگرایان و جامعه روحانیت مبارز است، خاطرنشان کرد: شورا فقط یک نفر را به مردم معرفی خواهد کرد اما مردم حق دارند به هرکس که مایل بودند رای دهند و سید ابراهیم رییسی منحصرا نامزد شورای وحدت اصولگرایان است و اینکه دیگر نامزدهای اصولگرا به نفع رییسی از انتخابات کناره گیری کنند یا تا روز انتخابات در صحنه بمانند به نظر شخصی خود آنها بستگی دارد و ممکن است کناره‌گیری نکنند.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی، دستاوردهای اساسی خوبی در بیش از چهار دهه گذشته داشته و جایگاه کشور را از جایگاه پایین منطقه ای به جایگاه رفیع منطقه ای رسانده است و امیدواریم که در گام دوم انقلاب اسلامی با حضور پرشور مردم و خصوصا نسل جوان به جایگاه برتری در جهان برسیم.

گمانه زنی اصولگرایان درباره انصراف کاندیداهای اصولگرا به نفع ابراهیم رئیسی /سعید جلیلی کنار می رود؟

 بعید است سعید جلیلی تا پایان انتخابات بماند 

همچنین برنا نوشت؛

پرویز سروری، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، در رابطه با احتمال عدم کناره گیری نامزدهای اصولگرا به نفع رئیسی گفت: نامزدها می توانند براساس برنامه های خود مواضعشان را اعلام کنند اما ما چون نامزد خود را آقای رئیسی اعلام کرده ایم تلاش می کنیم همه ظرفیت های انقلاب را به کار بگیریم و دعوت می کنیم تا برای همراهی و همکاری آقای رئیسی بیایند تا انسجامی جدی در جریان انقلاب، داشته باشیم ولی نمی توانیم به نامزدها تحمیل کنیم تا به نفع آقای رئیسی کنار بروند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: من با تعهدی که در نامزدها می بینم و توجهی که بین نیروهای انقلاب وجود دارد فکر می‌کنم نامزدها در دولت آینده به کمک بیایند.

سروری با بیان اینکه بعید است جلیلی به نفع رئیسی انصراف ندهد، اظهار کرد: من بعید می دانم انتخابات به دور دوم کشیده شود و یا آقای جلیلی بماند ولی در هر صورت فرایند رقابت ادامه دارد و نامزد ما همچنان آقای رئیسی است. 

27215

کد خبر 1520894

برچسب‌ها