۰ نفر
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
حمایت تمام‌قد شی از بشار

فارس نوشت: رئیس‌جمهور چین طی پیامی ضمن تبریک به «بشار اسد» برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، بر حمایت قاطعانه پکن برای دفاع از سوریه در دفاع از حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی تأکید کرد.

 «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین روز گذشته (دوشنبه) با ارسال پیامی، پیروزی «بشار اسد» در انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه را تبریک گفت.

بنا بر گزارش شبکه «سی جی تی ان»، رئیس‌جمهور چین در پیام خود با تقدیر از دوستی دیرینه بین چین و سوریه تأکید کرد که دمشق یکی از اولین پایتخت‌های کشورهای عربی بوده که روابط دیپلماتیک با چین برقرار کرد.

شی در ادامه تصریح کرد که برای توسعه روابط دوجانبه میان سوریه و چین ارزش قائل است و تمایل دارد تا با همکاری با رئیس‌جمهور سوریه، روابط را در زمانی‌که هر دو کشور شصت و پنجمین سالگرد روابط دیپلماتیک دوجانبه را جشن می‌گیرند، توسعه بخشند.

رئیس‌جمهور چین بر حمایت قاطعانه چین برای دفاع از سوریه در دفاع از حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی تأکید کرد و به همتای سوری خود اطمینان داد که پکن با بالاترین ظرفیت خود به سوریه در مقابله با «کووید-19»، بهبود اقتصادی و بهبود معیشت کمک خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه روز چهارشنبه هفته گذشته (پنجم خردادماه) با رقابت سه نامزد برگزار شد که در نهایت طبق اعلام منابع رسمی، بشار اسد موفق شد با کسب ۹۵ درصد آرا به پیروزی دست یابد.

«حموده صباغ» رئیس پارلمان سوریه در کنفرانس خبری اعلام نتایج انتخابات گفت که ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار شهروند سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند.

پیش از این نیز، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه (هفتم خردادماه) ضمن تبریک به اسد برای پیروزی در انتخابات گفت: «چین و سوریه دوستان سنتی خوبی هستند. چین قویاً از سوریه در محافظت از حق حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی خود حمایت می‌کند».

310 310

کد خبر 1520897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =