وزیر اطلاعات: اگر جامعه در راه مبارزه با ستم قدم برداشت سرنوشت خوبی برایش رقم خواهد خورد

تسنیم نوشت: وزیر اطلاعات گفت: اگر جامعه برای برپایی عدالت تلاش کرد و در مبارزه با ستم قدم برداشت و برای نجات مظلومان حرکت کرد، سرنوشت خوبی برایش رقم خواهد خورد.

 حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی ظهر امروز در آیین رونمایی از پنج جلد کتاب انقلاب اسلامی در گلستان به روایت اسناد ساواک اظهار داشت: شخصیت یک فرد به رزومه و کارنامه وی بستگی دارد؛ شخصیت و هویت یک جامعه هم به کارکرد یک جامعه که از آن به تاریخ و فرهنگ جامعه یاد می‌شود بستگی دارد.

وی با بیان اینکه مرور بر تاریخ یک جامعه برای فرزندان در برنامه‌ریزی و ترسیم مسیر آینده اثرگذار است، گفت: ما یک واقعیت خارجی به نام جامعه نداریم بلکه جامعه همین افراد هستند.

علوی با بیان اینکه در گفتمان و فرهنگ اسلام، فرد و جامعه اصالت و هویت دارند، تصریح کرد: اسلام جامعه را دارای اراده و اختیار می‌کند و در تعیین سرنوشت جامعه موثر می‌داند. یکی از تکالیف جامعه برپایی عدالت بوده و نماد برقراری عدالت توسط جامعه، حکومت جامعه است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه یکی از مسئولیت‌های جامعه مبارزه با طاغوت است، گفت: ستم‌ستیزی و مبارزه با ستم یک تکلیف جمعی و وظیفه جامعه است، امانت داری و واگذاری مسئولیت اداره به اهل هم یک تکلیف جمعی است.

علوی افزود: اگر جامعه برای برپایی عدالت تلاش کرد و در مبارزه با ستم قدم برداشت و برای نجات مظلومان حرکت کرد، سرنوشت خوبی برایش رقم خواهد خورد.

وی با بیان اینکه قرآن همان طور که یک فرد را دارای فرهنگ می‌داند، یک جامعه را هم دارای فرهنگ می‌داند و برهمین اساس تعیین کننده سرنوشت یک جامعه فرهنگ آن است، خاطرنشان کرد: هویت یک جامعه به کارکرد آن است، دلسوزان جامعه باید تلاش کنند حقایق تاریخ را به نسل‌های بعدی انتقال دهند.

وی یادآور شد: جای جای کشور ما در نهضت امام خمینی (ره) و مبارزه با طاغوت همراهی کردند تا انقلاب به پیروزی برسد و این مبارزات نباید دچار فراموشی شود.

وزیر اطلاعات توضیح داد: رسالت ساواک این بود که مبارزات را ناکام بگذارد و از پیروزی آن جلوگیری کند به همین علت از رسیدن صدای رهبران به مبارزان ممانعت می‌کردند.

علوی افزود: بسیاری از اسناد مبارزات در سینه مبارزان است و امیدواریم برای انعکاس آنها و مکتوب کردن آن تلاش شود. گلستان در طول تاریخ استانی زرخیز از نظر فکری بوده که بخشی از کارنامه آن مبارزه با ظلم و ستم و طاغوت است.

علوی خاطرنشان کرد: چهره‌های برجسته علمی زیادی از استان گلستان برخاسته‌اند و تاریخ گلستان پرستاره از نخبگان است.

216216

کد خبر 1521021

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =