از فردا هیچ خودروی غیربومی اجازه ورود به این استان را ندارد

ایرنا نوشت: پلیس راه مازندران با تاکید بر اعمال جدی محدودیت‌های مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا در مبادی ورودی استان ، هشدار داد که به هیچ وجه اجازه ورود خودروهای پلاک غیربومی به استان را نخواهد داد.

طبق مصوبه کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا ، تردد بین استانی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ممنوع می شود و تا ساعت ۱۲ روز ۱۷ خرداد ادامه خواهد یافت.

سرپرست پلیس راه مازندران روز سه شنبه گفت که تمامی ۶ نقطه ورودی استان از ساعت ۱۲ فردا چهارشنبه بر روی ورود خودروهای غیربومی و همچنین مبادی خروجی بر روی خروج خودروهای بومی بسته می شود.

سرهنگ هادی عبادی تاکید کرد که در مدت اعمال محدودیت اجازه ورود خودروهای غیربومی به مازندران از محور هراز ، کندوان ، سوادکوه ،  کیاسر ، رامسر و گلوگاه داده نخواهد شد.

وی افزود : طبق تاکید جدی ستاد ملی مقابله با کرونا در این مرحله به صورت جدی تر از همیشه از ورود خودروها با پلاک غیربومی به استان جلوگیری و جلوی خروج خودروهای با پلاک بومی هم از استان گرفته می‌شود.

سرهنگ عبادی با اظهار این که ماموران پلیس در همه مبادی ورودی‌ و خروجی‌ مازندران حضور شبانه روزی دارند ، از مسافران و گردشگران خواست از هرگونه برنامه ریزی برای ورود به مازندران پرهیز کنند.

وی تاکید کرد : شهروندان مازندرانی هم در این مدت برای خروج از استان برنامه ریزی نکنند چون طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حق خروج از استان را ندارند.

سرهنگ عبادی گفت : بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ممنوعیت ورود بدون توجه به رنگ بندی شهرهای مازندران اعمال می شود و متخلفان علاوه بر جریمه با برگه های الصاقی ، از طریق طرح هوشمند مدیریت یعنی با دوربین های نظارتی پلیس هم اعمال قانون می شوند.
سرپرست پلیس راه مازندران اظهار داشت : اگر چه همواره برخی از شهروندان هنگام اعمال محدودیت ها با اخذ مجوز از فرمانداری ها و تایید پلیس وارد مازندران می شوند ، ولی این بار درخواست ما این است که شهروندان در صورت نیاز و ضرورت اقدام به اخذ برگه های تردد از فرمانداری های مبداء حرکت خود کنند.

سرهنگ عبادی ابراز امیدواری کرد تا به منظور جلوگیری از افزایشی شدن شیوع کرونا ، تمامی مردم برای اجرا و اعمال محدودیت ها با پلیس همکاری کنند.

وی گفت : بررسی ها پلیس مازندران از برگه های جریمه هوشمند و ترافیک در محورهای مواصلاتی استان نشان می دهد که در تعطیلات عید سعید فطر مردم بویژه مازندرانی ها ساکن پایتخت محدودیت ها را رعایت و از سفر به استان خودداری کردند و این بار هم امیدواریم در تعطیلات خرداد رعایت کنند.

طبق اظهارات رسمی مسئولان ۲ دانشگاه علوم پزشکی بابل و ساری کرونا در مازندران طی روزهای اخیر در مسیری کاهشی قرار گرفته و وضعیت بیمارستان‌های این استان روز به روز از نظر تعداد بستری‌شدگان کرونایی عادی‌تر می‌شود و به همین دلیل در پیش بودن تعطیلات نیمه خرداد می‌تواند این روند نزولی را متوقف کند و یک بار دیگر مازندران را در مسیر افزایشی نمودار مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی قرار دهد.

بررسی های آماری و تجربه چهار موج شیوع کرونا در مازندران نشان می هد که همواره حضور مسافران و کم‌توجهی شهروندان بویژه عادی انگاری عامل اصلی این چالش بوده است و  احتمال این که عدم رعایت پروتکل ها و محدودیت های مصوب برای تعطیلات خرداد این استان را یک بار دیگر وارد موج جدید کرونایی کند ، وجود دارد.

بر اساس اعلام دانشگاه‌ علوم پزشکی مازندران و بابل ، هم‌اکنون ۳۷۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1521090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =