تذکر جدی رهبر انقلاب درباره وعده های عجیب کاندیداها

رهبر انقلاب درباره وعده های کاندیداهای انتخابات فرمودند: وعده های غیر عملی ندهند؛ بعضی نامزدها، وعده‌هایی به مردم می‌دهند که خودشان هم می‌دانند از دست آنها ساخته نیست، شما که نمی‌توانی این وعده را عملی کنی، چرا به مردم وعده می‌دهی؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم کمتر از بیست روز دیگر برگزار می شود و کاندیداها برای کسب پیروزی در میدان رقابت، وعده هایی عجیبی چون وام ۵۰۰ میلیون تومانی، یارانه ۴۵۰ هزار تومانی و ... می دهند. 

بر همین اساس، کانال منتسب به سایت رهبر انقلاب فیلمی قدیمی از بیانات مقام معظم رهبری درباره وعده های انتخاباتی منتشر کرده است. 

در این فیلم که مربوط به سال ۹۴ است، رهبر انقلاب فرمودند:« وعده های غیر عملی ندهند؛ بعضی نامزدها، وعده‌هایی به مردم می‌دهند که خودشان هم می‌دانند از دست آنها ساخته نیست، شما که نمی‌توانی این وعده را عملی کنی، چرا به مردم وعده می‌دهی؟ چرا مردم را امیدوار می‌کنید به چیزی که می‌دانید نخواهد شد؟ گاهی وعده‌های غیر قانونی می‌دهند. [می‌گویند] فلان عمل را انجام می‌دهیم در حالی که می‌دانند آن عمل خلاف قانون است؛ یا خلاف قانون اساسی است، یا خلاف قانون عادی است؛ وعده‌های اینجوری هم ندهند.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1521133

برچسب‌ها