گردشگران اسرائیلی با ویزای امارات به یمن رفتند!

ایسنا نوشت: امارات با جذب گردشگران اسرائیلی به جزیره سقطرای یمن، ضمن نقض حاکمیت یمن بر این جزیره، خشم یمنی‌ها را برانگیخته است.

 به نوشته روزنامه عربی۲۱، افشای خبر سفر گردشگران اسرائیلی به جزیره سقطری در هفته‌های گذشته با ویزاهای اماراتی، خشم یمنی‌ها را برانگیخته و سوالاتی درباره حاکمیت یمن بر این جزیره را برای فعالان سیاسی ایجاد کرد.

این فعالان اظهار کردند، امارات با جذب گردشگران اسرائیلی به جزیره سقطری و اقداماتش در این جزیره و جزیره میون به شکلی که گویی جزئی از خاک ابوظبی هستند، علاوه بر نقض حاکمیت یمن، به طور مشخص عواطف یمنی‌ها را تحریک می‌کند.

پیشتر چند منبع از جمله سایت "میدل ایست مانیتور" در طول هفته‌های اخیر به این اقدام ابوظبی در جزیره سقطری پرداخته و آن را غیرقانونی خواندند.

احمد بن دغر، رئیس مجلس شورای حامی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن چند روز قبل در پیامی خطاب به معین عبدالملک، نخست وزیر دولت مستعفی یمن با اشاره به نگرانی ملی و روبه‌فزونی که خبرهای منتشر شده از نقض حاکمیت یمن در دو جزیره میون و سقطری توسط امارات ایجاد کرده‌اند، تحقیق درباره این مساله را خواستار شده بود.

بن دغر در ادامه ضمن درخواست از عبدالملک برای رسیدگی به وضعیت این دو جزیره یمنی، پیشنهاد داد با توجه به افزایش نگرانی‌ها در طول چند روز اخیر، یک هیات مشترک از اعضای پارلمان، شورا و کابینه دولت مستعفی برای بازدید از این دو جزیره تشکیل شود.

311311

کد خبر 1521278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =