پشت این نقاشی‌های مشهور چه داستانی نهفته است؟

ایسنا نوشت: آثار «کاسپار داوید فردریش» به دلیل اینکه طبعیت را از وجه احساسی در مرکز توجه قرار می‌دادند نقاشی منظره را متحول کردند.

«کاسپار داوید فردریش» نقاش آلمانی به عنوان یکی از اصلی‌ترین اعضای جنبش رمانتیسم شناخته می‌شود. تشخیص آثار این هنرمند کار دشواری نیست و در نقاشی‌های او حس و علاقه این هنرمند به طبیعت مشهود است.

برای «فردریش» طبیعت چیزی نبود که فقط برای پر کردن فضای خالی پرتره‌ها از آن‌ استفاده شود، برای این نقاش، این طبیعت بود که در مرکز توجه قرار داشت.

در ادامه برخی از مشهورترین آثار این نقاش را ببینید.

«سرگردان بر فراز دریای مه»

پشت این نقاشی‌های مشهور چه داستانی نهفته است؟

برخی معتقدند فردی که در این نقاشی به تصویر کشیده شده است در حقیقت خودنگاره‌ای از «فردریش» است. «فردریش» این نقاشی را در کوهستان طراحی و در کارگاه رنگ‌آمیزی کرد.

«صلیب در کوهستان»

پشت این نقاشی‌های مشهور چه داستانی نهفته است؟

این اثر یکی از نخستین و بحث‌برانگیزترین آثار «فردریش» به شمار می‌رود. قاب این نقاشی توسط خود «فردریش» ساخته شده است که بخش مهمی از این شاهکار محسوب می‌شود. این اثر برای اینکه در یک محراب نصب شود ساخته شده بود. در این نقاشی نمایی از پشت صلیب به چشم می‌خورد و در مجموع عنصر اصلی نقاشی به شمار نمی‌رود. بارقه‌هایی از نور خورشید در هنگام غروب نمادی از جهان پیش از مسیحیت، کوهستان نمادی از ایمان استوار و درختان صنوبر نمادی از امید هستند.

«صخره‌های آهکی روگن»

پشت این نقاشی‌های مشهور چه داستانی نهفته است؟

«روگن» با وجود صخره‌های آهکی، هنوز همچون گذشته از مقاصد گردشگری محبوب شمال آلمان است. در تابستان سال ۱۸۱۸ «فردریش» در ماه عسل به سر می‌برد و زنی که در لباس قرمز در این تصویر به تصویر کشیده شده است احتمال همسر او است. مردی که در وسط این نقاشی به تصویر کشیده شده است نیز خود «فردریش» است.

۵۸۵۸

کد خبر 1521309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پارمیس صفی خانی ۱۳ IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
  0 0
  بله واقعا این هنرمند از وجوه تابان و زیبای طبیعت و علاقه اش از اثرهاش استفاده کرده
  • احمدی از استانداری IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۳
   0 0
   وقتی این آثار شاهکارو میبینی بیشتر پی به کم استعدادی و هوش پایین ایرانی ها تو هنرهای تجسمی پی میبری