اینورس دریچه‌ای به دنیای پهناور دیجیتال آرت

دیجیتال آرت به کمک ابزارهای مدرن، خلاقیت هنرمندان را شکوفا می‌کند و آثار هنری خلق شده به این روش در بسترهای دیجیتال به نمایش گذاشته می‌شود. این هنر مدرن در دانشگاه به شکل دو رشته تلویزیون و هنرهای دیجیتال تدریس می‌شود و هنرمندان این رشته معمولا در حوزه گرافیک تلویزیونی، انیمیشن رایانه‌ای و مشاغل مرتبط با این موضوع مشغول کار می‌شوند. دیجیتال آرت بازار کار بسیار خوبی دارد و متخصصان این حوزه هم درآمد مناسبی کسب می‌کنند؛ به همین دلیل متقاضیان یادگیری این تخصص زیاد هستند. ورود به دانشگاه مسیر خوبی برای آشنایی به این رشته است اما حقیقت این است که به دلیل تازه بودن این هنر هر روز مباحث جدیدی به آن اضافه می‌شود که نیاز به یادگیری مستمر دارد.

مدرسه اینورس کار خود را با آموزش جدیدترین مباحث دیجیتال آرت آغاز کرد و با توجه به کاربردی و عملی بودن دوره‌ها خیلی زود مورد استقبال هنرمندان گرفت و آموزش‌های خود را گسترش داد. با «علیرضا اردوباری» موسس و مدیر عامل اینورس به گفتگو نشستیم تا ضمن آشنایی بیشتر با این حوزه ببینیم در اینورس چه می‌گذرد.

چرا هنرهای دیجیتال را انتخاب کردید؟

مدت‌ها در ایران مرجع مناسبی برای آموزش این تخصص جدید وجود نداشت و آموزش‌های دانشگاهی هم بسیار قدیمی و دور از دانش روز دنیا بودند.

اردوبادی گفت: با توجه به علاقه‌ای که به این حوزه داشتم و تجارب عملی زیادی که در هنرهای دیجیتال به دست آورده بودم، سال ۸۷ تصمیم گرفتم یک مدرسه استاندارد برای آموزش این رشته راه اندازی کنم که این هنر و حرفه ارزشمند را با جدیدترین شیوه‌های آموزشی به علاقه‌مندان یاد دهد. پس از مدتی متوجه شدم این خلا آموزشی در حوزه‌های مختلف دیگر هم وجود دارد و با توجه به استقبال خوبی که از دوره‌های اینورس شد و تاثیر خوبی که در سطح توانمندی دانشجویان داشت، تصمیم گرفتم دوره‌ها را گسترش دهم.

اینورس چطور شکل گرفت و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

اینورس نخستین مدرسه تخصصی هنرهای دیجیتال است که بدون سرمایه اولیه زیاد توانست تجربه‌ای خاص و متفاوت از آموزش را به علاقه‌مندان این حوزه ارائه کند. در این مدرسه مهارت‌های روز دنیا به شیوه نوین ارائه می‌شود تا دانشجویان برای ورود به بازار کار آماده شوند. جامعه هنری در این حوزه نیاز به یک مرجع آموزشی جامع داشت تا به افرادی که قصد داشتند در این رشته مشغول کار شوند یا کسب‌وکاری را راه اندازی کنند، کمک کند از همه نظر آماده شده و به ابزار علم و تجربه مجهز شوند.

اردوبادی همچنین بیان کرد: در طی ۱۲ سال فعالیت این مجموعه، بیش از ۱۳ هزار دانشجو به صورت حضوری و ۲۰ هزار دانشجو به شکل آنلاین تخصص‌های مورد نیاز خود را آموزش دیدند. کیفیت بالای خدمات اینورس دانشجویانی از ۱۴ کشور دنیا را به خود جذب کرده و هر سال تقاضا برای شرکت در این دوره‌ها رو به افزایش است که ما را بر آن داشته زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش‌های مناسب را فراهم کنیم.

چه دوره‌هایی و به چه شکل در اینورس آموزش داده می‌شوند؟

اینورس کار خود را با هنرهای دیجیتال شروع کرد و دوره‌های بازی سازی، تصویرسازی، موشن گرافیک و دیزاین اولین آموزش‌های ما بودند، اما به سرعت در زمینه‌های مختلف به ارائه دوره پرداختیم، به طوری که در حال حاضر تبلیغات، کسب‌وکار، VFX، مُد و لباس، طراحی صنعتی، عکاسی و فیلم‌سازی را هم به صورت کامل آموزش می‌دهیم. وجه تمایز اینورس با آموزش‌های مشابه استفاده از مدرسینی است که از دل بازار کار برآمدند و حرفه هیچ کدام تدریس صرف نبوده است، آن‌ها در حوزه‌های کاری خود موفق بودند و در اینورس تجربه‌های‌شان را با دانشجویان به اشتراک گذاشتند که باعث می‌شود دانشجو نهایت استفاده را از این کلاس‌ها ببرد؛ اردوبادی دراین رابطه توضیح بیشتری می‌دهد:

تمرکز اولیه اینورس بر کلاس‌های حضوری بود به طوری که دانشجویان شهرهای مختلف برای شرکت در دوره‌ها مجبور بودند به تهران بیایند و هزینه رفت‌وآمد و اقامت زیادی را بپردازند، برای کاهش این هزینه‌ها و کمک به علاقه‌مندان یادگیری در سراسر ایران تصمیم گرفتیم مدرسه آنلاین اینورس را برای این افراد تاسیس کنیم. ۲ سال کار پژوهشی و تحقیقاتی انجام شد و در نهایت سال ۹۸ این مدرسه آنلاین کار خود را آغاز کرد. تجربه متفاوت آموزش‌های آنلاین به نحوی بود که به سرعت جای خود را در بین متقاضاین باز کرد و تا امروز از ۳۰ شهر سراسر کشور دانشجویان در دوره‌های غیرحضوری شرکت کردند و اهالی تهران هم شرکت در دوره‌های آنلاین را به حضوری ترجیح می‌دهند.

مشخصات دوره‌های آنلاین اینورس چیست و چه تفاوتی با دوره‌های مشابه دارد؟

ویدئوهای آموزشی اینورس به صورت ضبط شده ارائه می‌شود و به دانشجو این فرصت را می‌دهد که هیچ مبحث آموزشی را از دست ندهد و هر چند بار که نیاز است دوره‌ها را باز بینی کند. در عین حال محتواهای آموزشی به کمک یک گروه متخصص به صورت کاملا حرفه‌ای تولید می‌شود. ما به کیفیت محتوای آموزشی اهمیت زیادی می‌دهیم و برای تولید دوره‌های حرفه‌ایایات وقت زیادی صرف می‌شود. پلتفرم آموزش آنلاین اینورس بسیار پیشرفته و کاربردی است و یک فضای مناسب را برای تعامل بین دانشجویان و اساتید فراهم کرده است. برای هر مبحث آموزشی تمرین جداگانه‌ای تعریف شده تا دانشجو با انجام آن مهارت لازم را کسب کند. مدرس تکالیف دانشجویان را بررسی کرده و به کمک ابزارهای صوتی، تصویری، ویدئویی و متنی موجود بازخورد لازم را به او می‌دهد. در نهایت هنرجو می‌تواند در تالارهای گفتگو و با ابزارهای مختلف سوالات خود را مطرح کند و پاسخ‌های لازم به او داده می‌شود.

دانشجو یک سال فرصت دارد تمرین‌های خود را ارائه کرده یا سوال‌هایی که برایش مطرح می‌شود را بپرسد و در نهایت مدرک دوره به دانشجویانی که دوره را با موفقیت پشت سر می‌گذارند داده می‌شود.

بسیاری از فارغ التحصیلان اینورس در حال حاضر در شرکت‌های معتبر داخلی یا شرکت‌های خارجی مشغول فعالیت هستند و برخی از آن‌ها کسب‌وکار اختصاصی خود را راه اندازی کرده و در این حوزه به موفقیت‌های خوبی رسیدند.

اینورس برای توسعه خدمات آموزشی خود چه برنامه‌ای دارد؟

اردوبادی موسس و مدیرعامل مدرسه اینورس اهداف آتی این مجموعه را چنین بیان می‌کند که در پی ایجاد یک شبکه حرفه‌ای کاریابی و ارائه پلتفرم آموزشی انگلیس زبان خود است و تا پایان سال ۱۴۰۰ در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اپلیکشن اندروید و iOS اینورس هم به زودی به دانشجویان این فرصت را می‌دهد که ویدئوها را به صورت آفلاین مشاهده کنند تا در هزینه‌های اینترنت خود صرفه جویی کنند.

تا پایان زمستان سال جاری مصمم هستیم با توجه به استقبال گسترده ایرانی‌های خارج از کشور به تولید دوره‌های  انگلیسی زبان بپردازیم. دراین مسیر از کمک مدرسان ایرانی خارج از کشور و متخصصان خارجی کمک گرفته‌ایم تا کیفیت دوره‌های آموزشی به بالاترین حد خود برسد.

اینورس دریچه‌ای به دنیای پهناور دیجیتال آرت

عمیق‌تر کردن آموزش‌ها و افزایش کیفیت دوره‌ها در برنامه مستمر اینورس قرار دارد، با توجه به نو بودن این حوزه آموزشی و پیشرفت روز افزون آن، ما دوره‌ها را به صورت دوره‌ای به روز رسانی می‌کنیم و دانشجویانی که در هر دوره شرکت کردند به صورت رایگان به محتواهای جدید آموزشی دسترسی دارند. دانشجویان اینورس در حال حاضر به ۱۰۰ دوره متنوع آموزشی دسترسی دارند که بر مبنای نیاز خود می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

علاقه‌مندان حوزه هنرهای دیجیتال زیاد هستند اما بیشتر آن‌ها ایده روشنی از مسیر شغلی و آینده این حرفه ندارند. در اینورس ما تلاش می‌کنیم با ارائه قابلیت «نقشه راه» در آینده نه چندان دور به علاقه‌مندان این حوزه مشاوره آنلاین بدهیم تا راحت‌تر بتوانند مسیر شغلی و هنری خود را ترسیم کنند.

چطور می‌توان با جدیدترین دوره‌های مدرسه آنلاین اینورس آشنا شد و در آن‌ها ثبت نام کرد؟

وب سایت اینورس برای تک‌تک دوره‌های آموزشی خود یک صفحه اختصاصی تعریف کرده و با کمک المان‌های مختلف تلاش شده مباحث مطرح در دوره به وضوع توضیح داده شود. علاقه‌مندان با مراجعه به وب سایت inverseonline.com، می‌توانند اطلاعات کاملی را در خصوص دوره دریافت کرده و در صورت تمایل برای شرکت در آن ثبت نام کنند. دسترسی به ویدئوهای آموزشی محدودیت زمانی ندارد و دانشجو این امکان را دارد هر زمان که بخواهد آموزش‌ها را مشاهده کند.

دوره‌های اینورس در سطوح مبتدی تا پیشرفته ارائه شده و دانشجو بر مبنای مهارت فعلی خود می‌تواند دوره مورد نظر را انتخاب کرده و در آن شرکت کند. اینورس یک مدرسه است که کارش تنها ارائه دوره‌های آموزشی نیست بلکه تلاش شده با کمک ابزارهای روز دنیا موقعیتی فراهم شود که دانشجو بتواند با هدایت مربی خود مسیر پیشرفت کاری را بشناسد و در این مسیر از راهنمایی‌های مربی خود استفاده می‌کند.

۲۱۲۱

کد خبر 1521333