۰ نفر
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰
انتشار ۵ کتاب تازه تئاتری

دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش، پنج عنوان کتاب را به مناسبت برگزاری هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی تهران- مبارک، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنج جلد کتاب با عناوین «راهنمای عملی بازی‌دهندگان عروسک»، «تئاتر عروسکی مدرن از نظریه تا عمل»، «درباره تئاترعروسکی»، «مجموعه نمایشنامه‌های برگزیده جشنواره» و «تئاتر کودک و نوجوان» (تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌اندازها) در بازار کتاب عرضه شد.

«راهنمای عملی بازی دهندگان عروسک» توسط مروین میلار نوشته شده است و سلما محسنی‌اردهالی، آن را به فارسی برگردانده است. این کتاب دربرگیرنده مباحث نظری تئاتر، از جمله تئاتر عروسکی است. مروین میلار، با تالیف این کتاب عملی، علاقه‌مندان را به خلق نمایش با اشیاء و عروسک‌ها ترغیب می‌کند. تمرین‌های کتاب توسط نگارنده به همراه دانشجویان و اجراگران حرفه‌ای انجام شده است. این کتاب در ۳۵۵ صفحه و با بهای ۵۰۰۰۰ تومان منتشر شده است.

«تئاترعروسکی مدرن ازنظریه تا عمل»، عنوان کتابی از پنی فرانسیس با ترجمه پوپک عظیم‌پور است که با هدف گردآوری متون اصلی تاریخی و روش‌های معاصر تفکر در مورد کارهای مادی و شیوه‌های تئاتر نوشته شده. این کتاب در ۳۱۵ صفحه با بهای ۵۰۰۰۰ تومان منتشر شده است.

مجموعه نمایشنامه‌های برگزیده هجدهمین جشنواره تئاتر عروسکی، شامل ۳ نمایشنامه «داش‌آکل» نوشته باقر سروش، «دژ هفتواد» نوشته میلاد حسینی و «متتی» نوشته رضا گشتاسب در ۱۲۰ صفحه و با بهای ۳۵۰۰۰ تومان منتشر شده است.

«درباره‌ تئاتر عروسکی» (اندیشه‌های فلسفی هنریک یورکفسکی) عنوان کتابی نوشته هنریک یورکفسکی با ترجمه‌ زهره بهروزی‌نیا است. این کتاب، سومین مجموعه مقاله هنریک یورکفسکی، نظریه‌پرداز بزرگ و به‌نام تئاتر و تئاتر عروسکی است که مشتمل بر مقالاتی در زمینه‌های زیبایی‌شناسی، نشانه‌شناسی هنر عروسکی و مقالاتی در ارتباط با بازیگر- بازی‌دهنده عروسک و تئاتر اشیا است. این کتاب در ۱۲۷ صفحه و با بهای ۳۵۰۰۰ تومان منتشر شده.

کتاب «تئاتر کودک و نوجوان» (تجربه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌اندازها) شامل نوشتارهایی از کارشناسان تئاتر کودک و نوجوان آلمان است که کیقباد یزدانی ضمن گردآوری، آن‌ها را به فارسی برگردانده است. این کتاب در ۱۵۸ صفحه و با بهای ۳۰۰۰۰ تومان متشر شده است.

۵۷۵۷

کد خبر 1521404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =