۰ نفر
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۰
اظهارنظر تازه رایس درباره ترامپ

ایسنا نوشت: کاندولیزا رایس به این مساله اشاره کرد که چطور ترامپ بدون آنکه تجربه‌ای قبلی در امور دولتی و مردمی داشته باشد توانست نقش رئیس جمهوری آمریکا را برای خودش تضمین کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کاندولیزا رایس که نخستین بار در زمان جورج بوش پسر مشاور امنیت ملی آمریکا بود و بعد به عنوان وزیر خارجه آمریکا انتخاب شد، برای اولین بار به صورت علنی اذعان کرد که به دونالد ترامپ رای نداده و منتقد او بوده است.

وی به این مساله اشاره کرد که ترامپ توانایی این را دارد که به صورت مستقیم با مردمی ارتباط بگیرد که از روند جهانی شدن و نخبگان نادیده گرفته می‌شوند.

وی ادامه داد: آنچه من را به این مساله جذب کرد این بود که اول از همه من یک متخصص علوم سیاسی هستم و اینکه یک رهبر پوپولیست وارد عرصه شد که هرگز در کار دولت نبود و این چیزی بود که هیچ کدام از ما به این مساله اصلا توجه ویژه‌ای نداشتیم.

رایس همچنین گفت که چندین بار با ترامپ دیدار داشت اما هرگز این دیدارها در چارچوب مسائل سیاسی نبود.

رایس همچنین برای نخستین بار اذعان کرد که به مردم گفته که به ترامپ رای نمی‌دهد و ادامه داد: او روی نقطه ضعف مردمی که احساس می‌کردند از روند جهانی شدن کنار گذاشته شده‌اند و از سوی نخبگان به آنها بی اعتنایی شده،‌ دست گذاشت و موفق هم شد. او با گفتن این جمله که "می دانید،‌ شما در این انتخابات شرکت می‌کنید و آنها شما را فراموش می‌کنند. آنها دیگر به شما نگاهی نمی‌کنند" قلب مردم را لمس کرد و رای آورد. این چیزی است که ما باید هنوز هم به آن توجه کنیم.

311311

کد خبر 1521424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =