استفاده از روش های نوین در آرامستان کرج مشهود است

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: جایگاه سازمان آرامستان‌های کرج بین سایر کلانشهرهای کشور، ممتاز و عالی است.

به گزارش خبرآنلاین ازالبرز؛ «سید حبیب راضی» در حاشیه صد و بیست و یکمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه آرامستان‌های کشور که به میزبانی بهشت سکینه (س) کرج برگزار شد، اظهار کرد: میزبان جلسه امروز سازمان آرامستانهای کرج بود که طی بازدیدی که از بخش های مختلف آن داشتیم، استفاده از روش های نوین و رشد و پیشرفت در آن مشهود بود که جای تقدیر و تشکر دارد.


راضی ضمن اشاره به بهره‌گیری از معماری ایرانی اسلامی در پروژه‌های بهشت سکینه (س)  این مهم را نقطه مثبتی در تاریخ این آرامستان دانست و افزود: من برای اولین بار بود که به بهشت سکینه (س) می آمدم و در حضور اولم، کارآمدی و سرزندگی را در این مجموعه احساس کردم.


وی از اجرای پروژه‌های عمرانی نظیر قبور پیش ساخته، طراحی المان معراج، نمازخانه با سبک معماری ایرانی اسلامی ابراز خرسندی و عنوان کرد: جایگاه سازمان آرامستان های کرج بین سایر کلانشهرهای کشور، ممتاز و عالی است.

راضی از مسئولان سازمان آرامستان های سایر کلانشهرها خواست تا با بهره‌گیری از طرح‌ها و هارمونی و نظم بهشت سکینه(س) کرج در این حوزه، به آرامستان‌ها رنگ و بویی تازه ببخشند.


بررسی ساماندهی متوفیان در زمان بحران


مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه با اشاره به نتایج و دستاوردهای برگزاری جلسه اتحادیه آرامستان‌های کشور گفت: در این جلسه نقش سازمان آرامستان‌ها در سه مقوله انتقال، تشییع و تدوین متوفی در زمان بحران بررسی شد.

وی اعلام کرد: وزارت کشور در قانون بحران مصوب سال ۹۸ به عنوان متولی شهرداری‌ها مسئول این سه موضوع مهم است که با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط مانند اورژانس، هلال احمر و ... در زمان بحران نقش آفرینی می‌کند.

وی افزود: در این راستا نظام نامه‌ای تنظیم شد که در جلسه امروز مسئولان حاضر به نقد و بررسی آن پرداختند تا معایب آن شناسایی، رفع و به تصویب برسد.


پیگیر سختی مشاغل کارکنان آرامستان‌ها هستیم


راضی در ادامه با اشاره به سختی شغل کارکنان آرامستان ها یادآور شد: مهرماه سال گذشته وزارت کشور این موضوع را پیشنهاد کرد با تا همکاری اتحادیه آرامستان های کشور، فعالیت در آرامستان ها به عنوان شغل زیان‌آور و سخت قرار گیرد.

وی اعلام کرد: این مهم هم اکنون در حال پیگیری است تا بتوانیم اقدامات قانونی در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در آرامستان ها را انجام دهیم.

46

کد خبر 1521629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =