راموس نزدیک‌تر از همیشه به درهای خروج مادرید

ورزش سه نوشت: به نظر می رسد که پس از به پایان رسیدن قرارداد در پایان این ماه، سرخیو راموس رئال مادرید را ترک خواهد کرد.

آینده سرخیو راموس و رئال مادرید در چند هفته پایانی قرارداد کاپیتان با باشگاه، روز به روز نامطمئن تر از قبل به نظر می رسد. مذاکرات برای تمدید قرارداد از ابتدای سال جاری در جریان بوده،  اما هیچ پیشرفتی تاکنون حاصل نشده است.

نمایندگان راموس در مذاکره با فلورنتینو پرز، رییس باشگاه رئال مادرید، برای رسیدن به توافق و تمدید قرارداد به بن‌بست رسیده اند. هر دو طرف هنوز از رسیدن به انتظارات خود فاصله زیادی دارند؛ راموس درخواست یک قرارداد دو ساله را دارد و باشگاه به سیاست خود برای تمدید 12 ماهه با بازیکنان بالای 30 سال پایبند مانده است.

به نظر می رسد که کسی در پایتخت اسپانیا گوش شنوایی برای شنیدن خواسته های راموس ندارد و روابط نزدیک پیشین کاپیتان با پرز نیز اکنون تیره و تار شده و در آستانه فروپاشی است.

آاس گزارش کرده است که پرز تصمیم خود را در رابطه با راموس گرفته و از رفتن کاپیتان 36 ساله رئال خوشحال خواهد شد.

روابط بین راموس و پرز اکنون دیگر غیرقابل ترمیم به نظر می رسد حتی بازگشت کارلو آنچلوتی به سانیتاگو برنابئو نیز در این میان کمکی نخواهد کرد.

راموس حاضر نشده تا 10 درصد کاهش دریافتی به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا را بپذیرد و این نیز یکی دیگر از دلایلی بود که دو طرف در این هفته ها نتوانسته اند به توافق برسند.

همچنین گزارش شده که کاپیتان به هم تیمی های خود گفته که هرگونه کاهش دستمزد را رد کنند چرا که به اعتقاد او، پرز می خواهد از این طریق بودجه لازم برای خریدی امباپه در تابستان را تأمین کند.

این دخالت راموس در مذاکرات باشگاه با دیگر بازیکنان تیر آخر به رابطه کاپیتان و رییس رئال بود و به نظر می رسد که مذاکرات دو طرف دیگر به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

فلورنتینو پرز به لجبازی و پافشاری بر سر تصمیماتی که می گیرد شهره است و با وجودی که شاید در ابتدا به نظر برسد اختلافات رئال و راموس موضوعی تازه است، اما این اختلاف ریشه های عمیق تری دارد.

از سه نقطه مهم در سه مقطع زمانی می توان به عنوان ریشه‌های اختلافات عمیق راموس و فلورنتینو پرز یاد کرد؛

-در سال 2015 منچستریونایتد به شدت به دنبال به توافق رسیدن با راموس بود و فن‌خال قصد داشت تا مدافع اسپانیایی را جایگزین نمانیا ویدیچ کند. رنه، برادر و مدیر برنامه های راموس، از این موضوع به عنوان اهرم فشاری برای تحمیل خواسته های این بازیکن در تمدید قرارداد با رئال استفاده کرد و قراردادی پنج ساله با دستمزد سالیانه 11 میلیون یورو برای راموس به دست آورد.

پرز مجبور شد با شرایط راموس موافقت کند چرا که نمی خواست پس از ایکر کاسیاس به این زودی یکی دیگر از ستون های تیمش را نیز از دست بدهد. هر چند این موضوع اصلا به مذاق رییس رئال مادرید خوش نیامد.

-شکست برابر آژاکس در دور یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ در فصل 19-2018 یکی از نقاط تاریک در تاریخ باشگاه رئال مادرید است و آنها در آن فصل نتوانستند از عنوان قهرمانی خود در اروپا دفاع کنند. پرز که از خشم اختیار خود را از دست داده بود پس از پایان مسابقه مستقیما به رختکن رئال رفت و به شدت از بازیکنان این تیم انتقاد کرد.

راموس اما ساکت نماند و او نیز در مقابل از پرز و سیاست های باشگاه در نقل و انتقالات پس از جدایی کریستیانو رونالدو به شدت انتقاد کرد.

پرز نیز در جواب گفت که اگر راموس ناراضی است می تواند از باشگاه برود. کاپیتان خشمگین رئال پاسخ داد: "پول قراردادم را بده و من خواهم رفت."

- گفته می شود که پس از دریافت یک پیشنهاد پرسود از چین، راموس پیش از فصل 20-2019 با پرز دیدار کرده و خواستار جدایی از باشگاه شده بود. هنوز دو سال از قرارداد راموس مانده بود و کاپیتان رئال بند آزادسازی 800 میلیون یورویی داشت؛ پرز درخواست راموس را رد کرد مخصوصا که باشگاه چینی که هویتش نامعلوم مانده، قصد نداشت تا بند آزادسازی را بپردازد.

راموس پس از این جلسه با ادعای اینکه می خواهد در مادرید بازنشسته شود، مدت زمان باقی مانده از قرارداد خود با رئال را دو برابر کرد.

اکنون با توجه به اینکه بذر نارضایتی و اختلاف، سال ها پیش بین دو طرف کاشته شده است، به نظر می رسد که راموس به پایان شانزده فصل حضور خود در سانتیاگو برنابئو رسیده باشد.

بیشتر بخوانید: اصرار یک تیم برای اخراج نکردن بازیکن حریف!

253 251

کد خبر 1521722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =