فضای انتخاباتی ایران زیر ذره‌بین رسانه‌های عربی

ایرنا نوشت:با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایران و آغاز تبلیغات نامزدها، این رویداد مهم منطقه ای، در کانون توجه رسانه های عربی قرار گرفته و روزانه فضای رقابتی حاکم را در قالب های گزارش و تحلیل مورد بررسی قرار می دهند.

به گزارش شبکه خبری «المیادین» انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی آماده برگزاری است که  در چهار سال گذشته تغییرات زیادی صورت گرفته و رأی دهندگان از چالش های جمهوری اسلامی آگاهی کامل دارند.

المیادین افزود: نامزدهای انتخاباتی که هر کدام برنامه های خاص خود را ارائه می دهند در صدد آن هستند تا بتوانند نظر اکثریت مردم را به خود جلب کرده و آرای بیشتری نسبت به رقیب جمع آوری کنند.

خبرگزاری میدل ایست نیز گفت: پس از انتشار لیست نامزدهای نهایی توسط شورای نگهبان  که وظیفه بررسی صلاحیت آنها را بر عهده دارد، رقابتهای انتخاباتی رسما آغاز شد و و 7 نامزد این دوره سعی دارند تا برنامه های ایده آل گرایانه ای را به مردم نشان دهند.

این خبرگزاری افزود: جنبش محافظه کار در کشور بیشترین تعداد نامزدها را دارد و فقط دو نفر وابسته به جریان اصلاح طلب به مراحل نهایی رقابت انتخاباتی راه یافتند.

روزنامه النهار لبنان نیز در خبری با عنوان نامزدهای انتخابات ایران چه کسانی هستند؟ با معرفی هفت نامزد تایید صلاحیت شده و سوابق آنها افزود: در شرایط اقتصادی کنونی ایران نامزدها تلاش می کنند با ارائه برنامه های چند گانه راه حلی را برای بهبود شرایط حاکم پیشنهاد دهند تا به این صورت بتوانند آرای بیشتری را برای خود جمع آوری کنند.

النهار نوشت: مناظره های انتخاباتی از عوامل تاثیرگذار بر میزان مشارکت مردم ایران خواهد بود زیرا سبب ایجاد فضای رقابتی در جامعه شده  و مردم را برای شرکت در انتخابات تشویق می کند.

این روزنامه لبنانی افزود: مناظره ها فرصت مناسبی است تا نامزدها با به کارگیری فن بیان در استفاده از عبارات و به کار بردن هوشمندانه کلمات میزان رای خود را افزایش دهند به طوری که عکس این ماجرا نیز می تواند رخ دهد و میران ارای آنها را کاهش دهد.

خبرگزاری عربی 21 نیز با پرداختن به انتخابات ریاست جمهوری ایران رقابت نامزدها در این دوره را سخت برشمرد و با اشاره به شرایط اقتصادی موجود در ایران نوشت: در شرایطی که مردم ایران در شرایط نه چندان مناسب اقتصادی به سر می برند، آنها تلاش می­ کنند تا ناجی کشور از شرایط موجود باشند و خود را یک ابر قهرمان نشان دهند هر چند که برخی از گفته های آنها با شرایط موجود همخوانی ندارد.

311311

کد خبر 1521748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =