۰ نفر
۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶
کیش نماد وحدت است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست صمیمانه با بومیان جزیره، کیش را نماد وحدت بین مذاهب، بومیان و ساکنان معرفی کرد.

به گزارش خبرآنلاین از کیش : جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش،  در نشست صمیمانه با جمعی از بومیان این منطقه گفت: وحدت مثال زدنی بین بومیان، ساکنان ومذاهب جزیره وجود دارد، فضای تعامل و وحدت در جزیره کیش مسیر توسعه این جزیره را هموار کرده است و از این وحدت باید پاسداری و مراقبت کرد

وی رسالت مهم خبرنگاران را آگاهی بخشی به عموم جامعه و حرکت های عالمانه، عاقلانه، نشاط بخش، امید آفرین و حق جویانه دانست

آهنگران با اظهار تاسف از برخی سخنان در مورد بومیان گفت: همکارانم در بخش های مختلف ماموریت یافته اند تا به این موضوع رسیدگی کرده و از میان بومیان و رسانه های خدوم جزیره، مراقبت و پاسداری کنند.

رئیس هییت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، با اشاره به جایگاه بومیان آنها را انسان هلی صبور، خدوم و سرمایه جزیره و دارای احترام ویژه نزد مسوولان سازمان و ساکنان دانست

آهنگران با اشاره به این که قبل از پذیرش مسئولیت این سازمان، رسیدگی به مشکلات بومیان جزیره کیش را در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بر عهده داشته است، افزود: در آستانه برگزاری مراسم بزرگداشت انتخاب امام خمینی(ره) و نزدیک شدن به ۲۸ خرداد و مقطع حساس انتخابات ریاست جمهوری، توهین به بومیان اقدام ناشایست و هیجانی بود که قابل توجیه و پذیرفتنی نیست.

آهنگران خاطر نشان کرد: مطالبات و درخواست های بومیان با جدیت تمام در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.

در این نشست صمیمانه شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل تسنن منطقه آزاد کیش با تاکید بر رسیدگی به خطای رخ داده گفت: گوینده این سخنان در مورد بومیان باید پاسخگو باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه انتشار این کلیپ تا شهرهای همجوار گسترش یافته است و ادعایی مبنی بر این که تمام بومیان این منطقه از امتیاز زمین برخوردار شدند تهمتی بیش نیست.

شمس در ادامه سخنان خود افزود: جوانان بومی این منطقه با مشکلات عدیده ای مواجه هستند که در جلسه ای در خصوص مشکلات پیش رو و مرتفع شدن آن، تمهیدات لازم اندیشیده خواهد شد و انتظار نداریم تمام مشکلات یک شبه حل شود.

سعید پورعلی معاون فرهنگی واجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که زاده جنوب و فرزند مادر عرب زبان هستم “خویش” خود نامید و آنها را دعوت به آرامش و پیگیری خواسته ها از طریق قانونی کرد.

پورعلی با اشاره به ایام پیش رو به ویژه ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و انتخابات ریاست جمهوری، بیانیه جوانان بومی را نماد عقلانیت، تدبیر و وحدت خواهی نامید و گفت: توهین به بومیان از سوی هر کسی باشد، نا بخشودنی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به سختی و دشواری های کار رسانه ای گفت: رسانه ها حافظ وحدت، انسجام، آگاهی بخشی اند و در این مسیر باید با هوشیاری و زمان شناسی عمل کنند.

وی با اشاره به ماموریت محوله از سوی هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، از پیگیری های مجدانه در باره این موضوع خبر داد.

در پایان این نشست جمعی از جوانان بومی به طرح مسائل و مشکلات بومیان از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خواستند تا به مطالبات بومیان رسیدگی شود.

46

کد خبر 1521903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =