نمی‌دانی این خیرندیدهِ انتظامی امشب چه کار کرد!/ خاطره هادی مرزبان از روزگاری که تلویزیون تئاتر پخش می‌کرد  

هادی مرزبان از خاطراتش در دهه ۴۰ می‌گوید، روزگاری که هنرمندانی مانند علی نصیریان، زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی، زنده‌یاد جمشید مشایخی و... هر هفته شب‌های جمعه تئاتر اجرا می‌کردند و مردم به تماشای آن‌ها می‌نشستند. روزگاری که تله‌تئاتر، جایش را در میان مردم باز کرده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هادی مرزبان، پیشکسوت هنرهای نمایشی معتقد است در روزگاری که کرونا، درِ سالن‌های تئاتر را تخته کرد، تله‌تئاتر می‌توانست راهکاری مناسب باشد؛ هم برای امرار معاش هنرمندان نمیاش و هم برای پاسخ دادن به نیاز مردم؛ اتفاقی که البته رخ نداد.

او با اشاره به خاطراتی از روزگار گذشته، توضیح می‌دهد: «در دهه ۴۰ هنرمندانی مانند آقای علی نصیریان، زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی، زنده‌یاد جمشید مشایخی و... هر هفته شب‌های جمعه تئاتر اجرا می‌کردند و مردم به تماشای آن‌ها می‌نشستند. خاطرم هست در بعضی خانه‌ها حتی چراغ‌ها را خاموش می‌کردند تا بیشتر احساس کنند که در سالن تئاتر نشسته‌اند. خانم مُسِنی را به خاطر می‌آورم که از بستگان ما بود و در همسایگی‌مان هم زندگی می‌کرد و می‌گفت: «وای! نمی‌دانی این خیرندیده، انتظامی امشب چه کار کرد!» این‌ها را می‌گویم تا بدانید تله‌تئاتر جای خودش را در میان مردم باز کرده بود و نمی‌دانم چرا حالا که امکانات بیشتری در دسترس‌مان است و طبیعتا می‌توان آثاری بهتر ساخت و روانه آنتن کرد اقبالی از سوی مسئولین نمی‌بینیم؟! و آیا به‌خصوص در شرایطی که مرتب از مردم می‌خواستیم در خانه بمانند، تله تئاتر نمی‌توانست غذایی خوب برای نگه‌داشتن‌شان در خانه باشد؟!»

متن کامل این گفت‌وگو را در فروپاشی روانی یک عاشقِ ناآرام به سبک جمشید مشایخی، رضا کیانیان و این‌بار مهدی فخیم‌زاده بخوانید.   

۵۷۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1522293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =