فرهاد: پرسپولیس از پرتغال بازیکن گرفت، ما از مشهد نتوانستیم!

فرهاد مجیدی در اعتراض به وضعیت باشگاه استقلال گفت: به دو بازیکن خوب تیم وقتی می‌گویم برای تمدید به باشگاه بروید، می‌گویند ما تا الان هم به خاطر شما سر تمرین می‌آییم وگرنه یکی از ما ۱۵ درصد و دیگری ۲۵ درصد پول گرفته‌ایم! بنابراین تا زمانی‌ که قراردادهای امسال تسویه نشود آیا می‌توان انتظار تمدید داشت؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود نسبت به وضعیت مدیریتی این باشگاه واکنش نشان داد:

*وقتی نیم‌فصل به استقلال آمدم، اسپانسر در نیم‌فصل اول و قبل از حضور من بیش از ۹۵ درصد تعهدات کل فصل خود را پرداخت کرده بود. یعنی حدودا ۷۵ میلیارد تومان و اگر این مبلغ را با ۱۰ میلیارد ایرانسل و ۱۲-۱۰ میلیارد آقای نامداری جمع کنیم، نزدیک به ۹۵ میلیارد تومان به حساب باشگاه آمده اما دریافتی بازیکنان تیم میانگین بین ۲۵ تا ۳۰ درصد بوده و وقتی آمدم با اعتراض بازیکنان روبه‌رو شدم که چرا یکی ۲۰ درصد و دیگری ۵۵ درصد گرفته است؟! 

*در حال حاضر باشگاه باید ٦٠ میلیارد تومان پرداخت کند تا فقط تیم امسال را تسویه کنیم و اسپانسر هم بیش از مبلغ قراردادش پرداختی داشته است (حدود ۹۰ میلیارد تومان) و این یعنی فاجعه! 
فاجعه‌ای که توسط مدیریت عوامفریب و دروغگوی قبلی اتفاق افتاده و تاوانش را باید هواداران و اعضای فعلی پرداخت کنند. طبق لیستی که از باشگاه گرفتم، بازیکنان فقط ۲۵ میلیارد تومان از قرارداد خود را گرفته‌اند و درآمد امسال هم پیش‌خور شده و سوال مهم و به شدت نگران کننده این است که ۶۰ میلیارد تومان باقی‌مانده را چطور می‌خواهند پرداخت کنند؟! 

*آن وقت در این شرایط خیلی از هواداران که از واقعیت‌ها مطلع نیستند، به فکر تقویت تیم سال بعد و جذب بازیکنان قدرتمند خارجی و داخلی برای رقابت با الهلال کهکشانی هستند. 

*علاوه بر همه این مشکلات بدهی ۶۰ میلیارد تومانی استراماچونی هم وجود دارد که شنیدم به مهلت آخرش نزدیک هستیم و ممکن است به کسر ۶ امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال منتهی شود.

*این هم از شانس من است که هر وقت استقلال را گرفتم یا بی‌پول است یا دعوای مدیریتی دارد. 

*اینجا برای اولین بار می‌گویم من سر موضوع قاسمی‌نژاد به خاطر باشگاه اعتراضی نکردم و سکوت کردم، حتی گفتم حالا که نشد، حداقل پولش را بابت قراردادها به بازیکنان فعلی پرداخت کنید اما این اتفاق هم نیفتاد .

*این در شرایطی بود که در همین نیم‌فصل رقیبان استقلال مثل سپاهان، کاپیتان تیم ملی (احسان حاج‌صفی) را خریدند، پرسپولیس هم از لیگ پرتغال و قطر بازیکن گرفت، اما ما مجبور بودیم با بودجه خیلی کم به بازار برویم. علاوه بر این شنیدیم که یک اپراتور در نیم‌فصل به تیم رقیب ۳۰ میلیارد تومان کمک کرده است.
 
*یادمان نرود استقلال در دو فصل گذشته با تفکرات فنی یک سرمربی بسته نشده و علیرغم حضور بازیکنان خوب، تیم همگن و موزون نیست . مثلا ما در پست هافبک دفاعی چهار-پنج بازیکن عالی داریم که باید در هر بازی نهایتا دو نفر آنها بازی کنند اما در پست وینگر به جز مهدی قایدی بازیکن سرعتی نداریم.

*یارگیری مناسب و اصولی در اول فصل نیمی از قهرمانی را می‌سازد. نقل و انتقالات و تیم بستن برای قهرمانی، این نیست که شبانه در هتل با بازیکن ۱۶۰ میلیون تومانی قرارداد ۲ میلیاردی ببندند و امروز باشگاه را وارد حاشیه و مشکلات کنند .

*استقلال تیم بزرگی است . بازیکن باید بداند که کجا می‌آید . امروز همه بازیکنانم می‌دانند که اخلاق، نظم و کیفیت مهمترین اولویت من است. اگر منابع مالی تامین شود، تیم خوبی خواهیم بست و بازیکنانی جذب می‌شوند که بازی در استقلال برایشان افتخار باشد .من یاد گرفته‌ام با علاقه و مبارزه و با بهره‌گیری از علم پیشرفت کنم نه با استفاده از راههای غیرسالم. برای رسیدن به هدف باید سالم و جدی تلاش کرد .

*به دو بازیکن خوب تیم وقتی می‌گویم برای تمدید به باشگاه بروید، می‌گویند ما تا الان هم به خاطر شما سر تمرین می‌آییم وگرنه یکی از ما ۱۵ درصد و دیگری ۲۵ درصد پول گرفته‌ایم! بنابراین تا زمانی‌ که قراردادهای امسال تسویه نشود آیا می‌توان انتظار تمدید داشت؟ وقتی می‌شنوم بازیکنان جوان از یکدیگر یا از مربیان یک میلیون تومان قرض می‌گیرند خجالت می‌کشم به چشمان آنها نگاه کنم. بازیکنان من تا اینجا خیلی تلاش و مردانگی کرده‌اند .
 
*این هم لطف هواداران به من است که توقعات هشت ساله را در سه ماه از من می‌خواهند. من همه اعتبارم را از استقلال و هواداران دارم و برای خوشحالی آنها از هیچ تلاشی کوتاهی نمی‌کنم . اگر هم الان مشکلات را می‌گویم فقط برای این است که همه بدانند چه خبر هست، وگرنه بیشتر وقت‌ها سکوت می کنم، چون دوست ندارم کسی از دست من ناراحت شود.

*مشکلات مدیریتی تا زمانی که به تیم لطمه نزند به من و بازیکنان ارتباطی ندارد اما وقتی اختلافات و دعواهای شخصی مدیریتی به روند مثبت تیم لطمه می‌زند، مجبورم واکنش نشان دهم. امروز در بخش‌هایی از باشگاه واقعا ضعیف هستیم . 

*وقتی بعد از دربی، آقای غلامپور و بازیکن من بدون نماینده حقوقی باشگاه به کمیته انضباطی می‌روند و کسی همراه آنها نمی‌رود و برای دفاع از از این بچه‌ها کاری انجام نمی‌شود، می‌دانید یعنی چه؟ یعنی برای دفاع از حقوق باشگاه تنها هستید. 

*وقتی کسی نیست از فدراسیون بپرسد چرا جلسه کمیته انضباطی بازی سپاهان با پرسپولیس را به بعد از دربی انداختید، چه کار باید کرد؟ آیا شما می‌دانید با داور دربی که همه تایید کردند پنالتی ما را نگرفت، چه برخوردی شد؟ یا داور بازی ما با صنعت‌نفت آبادان؟! یا وقتی بعد از بازی با پیکان برای اعتراض به تعویض‌های آنها پول نداشتیم شکایت‌مان را در فدراسیون ثبت کنیم، به عنوان سرمربی چه کار باید کنم؟! 

*من عادت ندارم مدام اعتراض کنم اما باوجود آنکه همه مدیران در حال تلاش هستند، امروز تیم ما حتی مشکل تامین تغذیه تمرینی دارد و اعضای تیم (آقای عبداللهی و فرزاد) از جیب شخصی‌شان این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند. این در شرایطی است که قرارداد و دریافتی سرپرست تیم و یا فرزاد بعنوان مدیر اجرایی تیم با کلی سابقه خجالت آور است و اینجا باید از آنها عذرخواهی کنم که حتی نصف قبلی‌ها هم پاداش و پول نگرفته‌اند.  
 
*گابریل پین، یکی از بهترین مربیان اروپاست که چهار سال در تیم ملی ایتالیا تئوریسین و دستیار اول پراندلی بوده اما حالا که با معرفی کاناوارو و  بعنوان مشاور قرار است به تهران بیاید، چرا بعضی‌ها دنبال این هستند که مشکل‌تراشی کنند؟ 

*برای حضور این مشاور که قرار است همکار من باشد و بر تیم‌های پایه هم نظارت و سیستم فنی آنها را ساماندهی کند، بجای تشویق و حمایت، خودم باید دنبال بلیط و ویزا باشم و برای انجام مقدمات حضور این مربی به مدیران زنگ بزنم و جواب ندهند! 

*به خدا وظیفه من پیگیری این مسائل نیست. کار من امور فنی تیم است و اینجا از ۹ صبح تا ۹ شب کار می‌کنم و در مقابل بهترین تیم‌های آسیا بهترین نتایج رو گرفتیم یا در دربی مقابل کلی بازیکن باکیفیت پرسپولیس به جز گل حتی یک موقعیت ندادیم و با اشتباه داوری باختیم که همه دیدند. از نظر سبک بازی هم هواداران راضی هستند.

*چیزی که من می‌بینم وضعیت اسفناک استقلال و دخالت‌های نابجاست. باشگاه حتی امکانات ابتدایی را ندارد. 

*برای اصلاح این وضعیت باید مدیران ضعیف گذشته را منصوب نکنند و در امور اجرایی و روزمره باشگاه دخالت نکنند.

*امروز در باشگاه همه تلاش می‌کنند اما این استقلال بی‌نظم محصول سال‌ها بی‌انضباطی و بی‌کفایتی است. 

*متاسفانه عده‌ای هم به جای کار کردن فقط پشت تریبون‌ها هستند و با پچ‌پچ کردن در فضای مجازی چوب لای چرخ تیم و مربی می‌گذارند. من حواسم به همه دشمنان و سرباز پیاده‌ها هست. عده ای با حضور من دستشان کوتاه شده و شروع به حاشیه‌سازی می‌کنند.

*من همیشه با هواداران صادق بوده‌ام و سعی می‌کنم قبل از اینکه مشکلات را به آنها بگویم در درون خانواده و باشگاه حل کنم. صبر من حدی دارد و اگر مجبورم کنند با هوادار واضح‌تر حرف خواهم زد.
 
*من تا اخرین بازی فصل لیست خروجی ندارم و برای جذب بازیکنان جدید هم تا زمانی که بازیکنان کنونی پول نگیرند و تمدید نکنند لیستی نخواهم داد.
 
*درباره بازی با الهلال عربستان یک نکته را باید به مدیران باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال بدون تعارف گفت. استقلال باید میزبان این مسابقه باشد و کفایت فدراسیون سوریه که منجر به تغییر میزبانی شد را الگو قرار بدهیم تا هر طور شده این میزبانی را از دست ندهیم.

258 252

کد خبر 1522563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 15
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محسن IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  44 66
  به عنوان یک پرسپولیسی با حرفاش موافقم. البته باید این رو هم درنظر گرفت که درآمدزایی پرسپولیس در چند سال اخیر (دو فینال آسیا) خیلی بیشتر از استقلال بوده.
  • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
   ای کلک! اصلاً معلوم نیست استقلالی هستی!
 • CA ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  27 67
  ایول! این ها باز افتادند به جان هم.
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  انصافاً خود تو اگر اسپانسر بودی به پرسپولیس پول می دادی یا به استقلال؟ مردم که پول شان را از سر راه نیاورده اند که بدهند به استقلال.
 • بی نام IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  68 78
  انشالله بابا مسعودینا میرن همشون تا یکماه دیگه
  • حسن IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
   اگه بابا مسعود رفت و بازم هیچی نشدید لطفا محو بشود،بی عرضگی تیمتان را تقصیر دیگران نیندازید،مثلا استقلال قهرمان نمیشه چون ابرهای باران زا از طرف شمال غرب وارد استادیوم آزادی میشن.ازین جور بهانه ها نیارین!!!!
 • سیروس IR ۱۹:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  58 67
  تا بابا مسعود هست وضع از ابن بهتر نمیشه
 • حسین IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  30 37
  فرهاد جان خودت و عمو نصی واقا فرزاد اجازه ندید افرادی به اس ضربه بزنند ازطرف هواداران استقلال مورد حمایت هستیدشماره حساب خودت را اعلام هوادار ازنون شبش میزندوبرای سربلندی تیم ازهیچگونه کمک دریغ نمی کنند
 • DE ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  98 27
  یه جوری نوشتید فرهاد انگار کلا همین یه فرهاد تو ایرانه
 • IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  35 27
  اره تا بابا مسعود هست استقلال سهمیه میگیره
 • مقیمی IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  91 32
  بدهی پرسپولیس هم کمتر از استقلال نیست به رادوشویچ و کالدرون و مکانی و مصلح و خیلی های دیگه بدهکاره منتهی مثل تیم شما نیامدند قرارداد 3 میلیاردی کاپیتانتان را چهار برابر کنند در ضمن نتیجه نگرفتن تیمتان ربطی به پول نداره خودت هم گفتی تیمت خوب بسته نشده که تقصیر مربیان قبلی خودتانه نه وزیر و هیئت مدیرتان
 • فرابین IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  40 40
  چرا کسی به داد استقلال نمی رسه؟کجان پیشکسوتا و بزرگای استقلال؟الان وقت حمایته.
 • IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  80 29
  اقای مجیدی پرسپولیس چهار ساله داره میره فینال اسیا که شما حتما باید بدونی هر مرحله صعود پاداش به تیم صعود کننده تعلق میگره علاوه بر اون اسپانسر پرسپولیس رو لطفا به اسپانسر خودتون مقایسه نکن این بی انصافیس تیم بزرگ پرسپولیس حتما یک اسپانسر قوی میخواد، اسپانسر ما رو با تیم خودت مقایسه نکن الان یکی از هیئت مدیرتون زندانه . همین این رو شما متوجه بشی که میدونم با توضیحات بیشتر هم نمیشی ،میفهی تیم با تیم اسپانسر با اسپانسر فرق میکنه
 • بهنام IR ۲۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  من متوجه نمیشم که چرا این آقا انتظار داره هم اندازه پرسپولیس پول بگیره و اسپانسر قوی داشته باشه وقتی چندین ساله که نتونسته نه تو ایران و نه تو آسیا نتایج خوب بیاره
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۶
  93 25
  یادته همون بازی که خودت به پرسپولیس گل زدی ولی داور گل صحیح محمد نوری رو آفساید اعلام کرد؟ پس در مورد داوری هوچی گری نکن