حمله نتانیاهو به بنت این بار به بهانه ایران

ایسنا نوشت:نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک سخنرانی در میان اعضای حزب لیکود درباره تاثیر رای آوردن رقبایش بر رویارویی با آمریکا در زمینه مسائل ایران هشدار داد.

به گزارش روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه هشدار داد که اگر او پس از انتخابات نخست وزیری با نفتالی بنت رئیس ائتلاف یمینا جایگزین شود، این رژیم تسلیم خواسته های آمریکا برای بازگشت به توافقی با ایران[توافق هسته ای] خواهد شد که آینده اسرائیل را به خطر خواهد انداخت. 

نتانیاهو بدون اشاره به نام جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به حزب لیکود گفت که رژیم صهیونیستی برای قبول کردن بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای با ایران، تحت فشار چشمگیری بوده است و درباره قدرت گرفتن رقبایش از جمله یائیر لاپید رئیس حزب آینده ای هست[یِش عتید] و مِعراو میکائیل رئیس حزب کارگر در زمینه تصمیم گیری پیرامون ایران هشدار داد. 

او در این راستا بیان کرد: این دولتی است که نخواهد توانست در مقابل فشار آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای با ایران که موجب به وجود آمدن بمب هایی خواهد شد که ما را تهدید خواهد کرد، ایستادگی کند. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد:  وقتی این توافق در میان باشد، کابینه امنیتی با وجود لاپید، میکائیل و هوروویتز هیچ اقدام جسورانه ای را در داخل قلمرو دشمن در ایران تایید نخواهد کرد. 

بر اساس این گزارش، اظهارات نتانیاهو در پی این مطرح می شود که مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در زمینه احیای توافق هسته ای از ماه گذشته در وین با حضور آمریکا در محل مذاکرات در جریان بوده است. البته هیچ مذاکرات مستقیم یا غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا انجام نشده است و دو کارگروه جداگانه مشغول بررسی لغو تحریم های آمریکا و اقدامات لازم برای ایران در راستای بازگشت به تعهدات هسته ای اش می باشند تا از این طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای انجام شود. 

تمایل دولت بایدن به بازگشت به توافق هسته ای و به جریان افتادن مذاکرات احیای برجام، افزایش نگرانی رژیم صهیونیستی را در بر داشته است. 

هشدار انتخاباتی نتانیاهو درباره ایران نیز در پی این مطرح می شود که دفتر رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) اعلام کرد که قصد دارد روز دوشنبه توافق مخالفان درباره تشکیل دولت ائتلافی برای برکناری بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم را به طور رسمی به نمایندگان ابلاغ کند. این به معنای کلیدخوردن روند رای‌گیری بر سر دولت آتی و تعیین سرنوشت سیاسی نتانیاهو است.

همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که بعد از این ابلاغیه یاریو لیوین، رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی، آمادگی‌ها برای رای گیری درباره دولت جدید کلید می‌خورد.

احتمال می‌رود که این رای گیری روز چهارشنبه یا دوشنبه بعد از آن انجام شود.

رئیس کنست از یائیر لاپید، رئیس حزب آینده‌ای هست و نفتالی بنت، رئیس حزب یمینا خواسته، توافقنامه‌های مربوط به دولت ائتلافی را ارائه دهند و خاطرنشان کرده که لازم است در مورد جزئیات توافقنامه‌ها بحث عمومی انجام شود تا نمایندگان قبل از رأی گیری از ماهیت دولت مطلع شوند.

براساس توافق صورت گرفته بین لاپید و بنت، با وجود ماموریت لاپید برای تشکیل حکومت براساس توافق بین دو حزب اپوزیسیون، نفتالی بنت رهبر حزب "یمینا" در دو سال اول این حکومت چهار ساله نخست وزیری رژیم را بر عهده خواهد گرفت و لاپید وزیر خارجه او خواهد بود. در دوسال بعدی نیز پست های آنها با یکدیگر جابجا خواهد شد.

این اظهارات لیوین نگرانی‌ها نسبت به تلاش احتمالی لیکود برای سنگ اندازی در مسیر تشکیل دولت تغییر را کاهش می‌دهد.

مخالفان نتانیاهو در تلاش هستند که با تشکیل ائتلاف جدید، به ۱۲ سال پیاپی از قدرت وی پایان دهند.

23311

کد خبر 1522600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • با افتخار پرسپولیسی IR ۰۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  1 0
  هیچوقت سرزمین ایران رو بدست نخواهی آورد
 • علی IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  2 0
  سلام نیتانا هو به جهنم برو د ،جنایت کار کودک کش
 • ناشناس IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  1 0
  راه خلاص شدن از توطئه های این مردک روانی پریشان حال حذف فیزیکی او و خلاص کردن از نفس کشیدنشه من در عجبم نیروهای فلسطینی و لبنانی چطور نمی تون خودشونو از دست یک حیوان صفت نجات بدن مگه ترور او چقد هزینه داره و یا دولت مردان ما که می دانند دانشمندان هسته ای خراب کاری هسته توسط این شخص انجام شده بازم ساکت شدن
 • 4230125933 IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  ایران که برای نابودی شما احتیاج به بمب هستهای نداره احمق
 • رسول IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  1 0
  با القا دروغ به مردم یهود به حیاتشان ادامه میدهند و الا میدانند ایران نمیخواهد بمب اتمی به سازد لذا ذاتشان با دروغ و شرارت اجین است
 • دیپلمات رزمی سیاسی نیروی مقاومت اسلامی پیروز IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  1 0
  نتی تروریست بدبخت بیچاره خفه شی بهتره حداقل اون دونفر به این نتیجه رسیدن که تصمیم بگیرند ساکنین فریب خورده اراضی اشغالی را در طی مدت نخست وزیری صحیح و سالم به اروپا و امریکا مهاجرت داده و سرزمین فلسطینیان را بخودشان بدون خون ریزی تحویل دهند و بگوین خر ما از کره گی دم نداشت البته توی احمق جنایتکار را با ان ادم کشان دوره ات را باید تحویل دولت فلسطین دهند تا بدار مجازات اویخته شوند این است اخر کار نقشه های الیزابت ملعون انگلیسی.
 • امیرعبدالرضایی IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  1 0
  آقای نتانیاهو کشورجعلی شما اشغالگران نیاز به بمب اتم نداره شمادر مقابل چندتا راکت تسلیم شدید حال اینکه این راکت‌ها ازقدرت تخریبی بهره یی نداشتند شما هرگزنمیتوانید باگمراه کردن دیگران ایران هراسی بپاکنید.
 • مجید IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  ایران بایدبه زندگی نکبت باراین صهیونیست پایان بده.
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  قیافه آدمیزادی نداره کلا این.. شبیه حیوون میمونه.. البته صد رحمت ب حیوون.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  ساکت باش دراکولا.. قاتل و کودک کش.. برو گورتو گم کن و شمر و یزید و صدام تو جهنم منتظرتن...