نتانیاهو تهدید به براندازی کرد/سایه ترور و خشونت بر سرزمین‌ اشغالی

ایسنا نوشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی ائتلاف احزاب مخالف برای تشکیل دولت تغییر که به ۱۲ سال قبضه قدرت توسط وی پایان می‌دهد تاخت.

به نقل از روسیا الیوم، بنیامنین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه گفت که ائتلاف دولتی جدید نتیجه "بزرگترین تقلب انتخاباتی" در تاریخ دموکراسی است.

وی خطاب به اعضای حزب لیکود در آغاز جلسه پارلمانی این حزب افزود" ما شاهد بزرگترین تقلب انتخاباتی در طول تاریخ اسرائیل و حتی تاریخ دموکراسی هستیم.

وی به اظهارات نفتالی بنت رهبر حزب "یمینا" که گفته بود با یائیر لاپید، حزب حزب "عش اتید"(آینده‌ای هست) ائتلاف نمی‌کند اشاره کرد و گفت: مردم این گونه احساس می‌کنند که فریب داده شده‌اند آن‌ها مقاومت می‌کنند و سکوت درست نیست.

لاپید و بنت چهارشنبه گذشته از توافق برای تشکیل دولت ائتلافی از ۸ حزب مختلف سیاسی خبر دادند که در صورت کسب رای کنست به ۱۲ سال نخست وزیری پیاپی نتانیاهو پایان می‌دهد.

نتانیاهو همچنین دولت جدید را تهدید کرده و گفت: من و همپیمانانم در لیکود به شدت با تشکیل این دولت متقلب مخالفیم و حتی اگر تشکیل هم شود با سرعت زیادی برکنارش خواهیم کرد.

وی گفت "دولت تغییر" که اردوگاه مخالف درصدد تشکیل آن است قادر به تضمین منافع دولت یهود نخواهد بود.

نتانیاهو تأکید کرد که دولت بعدی یک دولت چپ گرای بسیارخطرناک و مبتنی بر حمایت از "تروریسم" است که تهدیدی برای اسرائیل به شمار می‌رود و متعهد شد که اگر شکل بگیرد آن را برکنار خواهد کرد.

نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی گفت که یک دولت چپگرا قادر به مقابله با خطرات ناشی از نوار غزه یا تصمیمات دادگاه کیفری بین الملل علیه اسرائیل نیست و نمی‌تواند مانع دستیابی ایران به زرادخانه هسته ای شود.

نتانیاهو از اعضای احزاب راست گرای "یمینا" و "امید جدید" خواست مواضع او را تایید کرده و رای مخالف به دولت جدید بدهند.

اوگفت:کسی که از راستگراها باشد به دولت چپگرا رأی نمی دهد و کسی که به یک دولت چپگرا رأی می دهد از راستگراها نیست.

نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی به اظهارات اخیر رئیس شاباک و اتهامات علیه خود مبنی بر تحریک نمایندگان متعلق به "اردوگاه تغییر" در کنست اشاره و تأکید کرد که وی و خانواده‌اش هدف اقدامات تحریک آمیز بیشتری از جمله تهدید به ترور او و نزدیکانش هستند در حالی که رسانه‌های چپگرا حتی یک کلمه از این موضوع حرف نمی‌زنند.

وی گفت: انتقاد از دولت تغییر به معنای تحریک به خشونت نیست. هر حرفی را نمی توان تحریک آمیز دانست. آزادی بیان وجود دارد و هر شهروندی می‌توان از آن بهره ببرد و این انتقاد به معنای تحریک نیست.

ائتلاف دولتی لاپید و بنت نیازمند ۶۱ رای موافق از سوی نمایندگان کنست برای تایید است.

310 310

کد خبر 1522749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ق IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  درسته که این کشور پایگاهی جهت سلطه امپریالیسم بر منطقه خاورمیانه است ولی باهمین دوتا ونصفی یهودیان اقلا یک مردم سالاری دارد و ببینید احزاب چکار میکنند جای احزاب در کشور ما خالی است اگر بود شورای نگهبان اینطور دمکراسی را قلع و قم نمی‌کرد
 • رضا IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  البته جناب نتان یابو... شما شاهد بزرگترین تقلب در دموکراسی بعد از انتخابات آمریکا و ادعای ترامپ هستی..تو و اون ابله شبیه همید و تو عوضی هم مثل ترامپ محکوم به بودن توی زباله دان تاریخی این قد زور و زر نزن عوضی
 • رضا IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  دلم میخواد پشت هم نظر بدم و بگم خیلی عوضی هستی...آخه مردک حقیر به زور میخوای در قدرت بمونی؟چی و هم زورت گرفته خیلی زور نزن چه تو رئیس باشی چه هر عوضی دیگه بدون رئیس سرزمینهای اشغالی هستی یعنی رسمیت ندارید هیچکدوم خیلی زور نزن همتون باید برید تو سطل آشغال ..آشغالها عوضی
 • مجید IR ۱۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  کسی پیدانمیشه این قصاب رو قصاص کنه. واقعادیگه رومخ همه داره میدوداین صهیونیست بی ریخت. راست گفتن مثل یک بچه لوس وننر هست. کاش این نابود میشدبه دست خودشان
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  تصویب شدتوایران دولتی بیاید اسراییل را بفرستد تو دریا یا از گردی کره پاکش کنه.حالا ریاست نتانیاهو یا نتاینا بی هو کلا با یا بی کلاغ پر.
 • یوسف موسوی IR ۱۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  همدیگر را بگشید این بهتراست نزد خدا برای شما چون هر چقدر زندگی ادامه پیدا کند فساد گشت و گشتار رو مین را فرا خواهد گرفت
 • علی IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  از بالا تا پایین داره خودشو جر میده تا دوباره نخست وزیر بشه
 • علیرضا نیکرو IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۷
  0 0
  تو اسرائیل باید انتخابات ریاست جمهوری صورت بگیرد
 • کرار IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  0 0
  مرگ بر اسرائیل
 • ناشناس IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  0 0
  مردک ۱۲ سال خرابکاری کردی بزار بقیه بیان ببینیم چی میشه
 • AA IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
  0 0
  این دولت ها پایداری ندارند وهم دیگر را پاره پاره می کنند واز طرفی عمرشان به سر آمده است