۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
مزایای استفاده از ردیاب خودرو

تلاش برای حفظ امنیت خودرو، یکی از چالش‌ برانگیزترین موضوعات پیش‌روی ما انسان‌هاست. پس اجازه دهید در این مقاله شما را با راه حل این چالش، یعنی دستگاه ردیاب خودرو بیشتر آشنا کنیم!

یکی از دغدغه‌های همیشگی بشر تا به امروز، تامین امنیت اموالش بوده‌است. خودرو نیز یکی از این همین اموالی است که بشر برای جلوگیری از سرقت آن، تلاش ستودنی کرده‌است.

به عنوان مثال استفاده از دزدگیر، انواع قفل‌ها مانند قفل فرمان، قفل پدال و... نمونه‌هایی از این تلاش‌هاست، اما چرا با وجود این همه تمهیدات، آمار دزدی ماشین اینقدر بالاست؟

نگران نباشید، چرا که ما قصد داریم در این مقاله محصولی را به شما معرفی کنیم که حسابی کار سارقان را کساد کرده‌است. پس معرفی می‌کنیم، این شما و این ردیاب خودرو رادار!

دزدگیر یا ردیاب خودرو، انتخاب با شماست

دزدگیر و ردیاب خودرو هردو محصولات پیشرفته‌ای هستند که در هنگام سرقت اتومبیل صاحب خودرو را در وضعیت هوشیار قرار می‌دهند.

اگر شما بر سر دوراهی خرید دستگاه ردیاب خودرو یا دزدگیر قرار گرفته‌اید، ما در این‌جا به مقایسه‌ی این دو بزرگوار می‌پردازیم و به شما در تصمیم‌گیری کمک می‌کنیم.

دزدگیرهای غیرماهواره‌ای با توجه به میزان حساسیت سیستم حفاظتی، در هنگام بروز سرقت، سیگنال‌هایی را به ریموت کنترل ارسال می‌کنند و این گونه  صاحب ماشین متوجه از راه دور می‌توانست متوجه خطری که خودرویش را تهدید می‌کند شود.

 قابلیت این دزدگیرها به مرور بیشتر شد تا جایی که بر روی ریموت کنترل‌های تصویری، باز شدن درب خودرو یا ضربه نمایش داده می‌شد.

این دزدگیرها کاملا کاربردی و مانعی قوی برای سرقت‌ خودرو محسوب می‌شدند اما بعد از قطع سیم برق دزدگیر، همین دزدگیرها هم کارایی نخواهند داشت.

امروزه دیگر دزدگیرهای خودرو جوابگوی همه‌ی نیازمندی‌های کاربران نیستند. دلیل اصلی این امر، غیرقابل استفاده بودن دزدگیر در مواقعی است که فاصله‌ی کاربر با وسیله‌ی نقلیه‌ی زیاد باشد.

در عوض، ردیاب‌های ماهواره‌ای این قابلیت را دارند تا خودرو را ردیابی کنند. در نتیجه، وسیله‌ی نقلیه‌ای که به سیستم GPS مجهز است با دقتی بسیار بالا، اطلاعات را از طریق پیامک یا اپلیکیشن به تلفن همراه مالک خود ارسال می‌کند.

علاوه بر این، قابلیت دیگری که ردیاب جی پی اس خودرو دارد این است که کاربر می‌تواند در صورت بروز اتفاقی، از راه دور و بدون محدودیت جغرافیایی وسیله نقلیه خود را متوقف کند.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو

معایب استفاده از دزدگیر

در این قسمت به بررسی چند مورد از معایب استفاده از دزدگیر می‌پردازیم:

  1. دزدگیر بر خلاف ردیاب قابل مشاهده است و اگر سارق آن را ببیند می‌تواند خیلی سریع آن را غیر فعال کند و اگر هم دزدگیر فعال شود با فاصله گیری سریع از محل سرقت می‌تواند در محلی پارک و با زمان کافی آن را غیر فعال کند.
  2. برد دزدگیر کوتاه است و اگر شما خودرو خود را در محلی دور از چشم پارک کنید و از آن محل دور شوید، در صورت فعال‌سازی دزدگیر متوجه آن نشده و سارق با خیال راحت دزدگیر را غیر فعال می‌کند.
  3. اگر دزدگیر درست نصب نشود باعث اختلال در سیم برق خودرو و اشکالات فنی آن می‌شود.
  4. از معایب نصب دزدگیر می‌توان به عدم توجه به صدای آژیر آن بعد از گذشت مدت‌ها اشاره کرد؛ به علت حساس بودن سیستم دزدگیر در صورتی که یک گربه کوچک روی ماشین بپرد به صدا در می‌آید و بعد از گذشت مدتی این امر طبیعی می‌شود.

مزایای نصب ردیاب ماشین

اجازه دهید در ادامه به چند مورد از مزایای نصب ردیاب بر روی ماشینتان اشاره کنیم:

  1. از مزایای نصب ردیاب بر روی خودرو، می‌توان به برد بدون محدودیت آن اشاره کرد.
  2. یکی از بهترین مزایای نصب ردیاب، مخفی بودن آن است به این صورت که در بیشتر موارد سارق اصلا متوجه آن نمی‌شود.
  3. از ویژگی‌های بسیار جالب این ردیاب‌ها می‌توان به قابلیت ارسال پیام و قطع برق اصلی خودرو اشاره کرد که باعث توقف خودرو و ناموفق بودن سارق می‌شود.
  4. ردیاب‌ها را می‌توان بر روی تمامی انواع خودرو نصب کرد درحالی که دزدگیرها این قابلیت را ندارند.
  5.  GPS ردیاب ماشین این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید هم زمان چندین خودرویتان را همزمان و به صورت آنلاین مشاهده کنیم.

خاص بودن دستگاه موقعیت یاب با ابعاد کوچک و مخفی بودن آن

ابعاد کوچک موقعیت یاب خودرو بزرگ‌ترین مزیت آن محسوب می‌شود. دستگاه موقعیت ‌یاب ماشین به گونه‌ای طراحی می‌شود تا پس از نصب به خوبی مخفی شده و کسی جز مالک از وجود آن اطلاعی نداشته باشد.

ردیاب خودرو با توجه به نوع طراحی و کاربردی که دارد در بخش های مختلفی نصب می شود. برای مثال برخی ردیاب ها آهنربایی هستند و امکان نصب در تمام بدنه فلزی ماشین را دارند و برخی دیگر نیز غیر مغناطیسی هستند و باید حتما به منبع برق خودرو متصل شوند.

آسودگی خاطر با قابلیت کنترل از راه دور ردیاب

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که بارها درب‌های اتومبیل خود را چک می کنند اما باز هم نگران امن نبودن جای پارک ماشین خود هستند، باید بگوییم که مژده! مژده!

از دیگر ویژگی‌های جی پی اس خودرو برای مالکان اتومبیل این است که می‌توانند با نصب و راه‌اندازی آن، از راه دور و توسط پنلی که در دسترس دارند، اتومبیل خود را چک کنند.

ردیاب و خاموش کردن خودرو از راه دور

ردیابهایی که در دسته ردیابهای ارزان قیمت خودرو قرار می گیرند دارای امکانات کمتر و محدودتری هستند اما ردیابهای پیشرفتهتر امکاناتی از قبیل خاموش کردن خودرو از راه دور را دارند. به کمک این ویژگی در صورت بروز حادثه و یا سرقت می توانید خودرو را خاموش کرده و سارقان را دستگیر کنید.

ردیاب خودرو و تامین امنیت

همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم تامین امنیت خودرو، چالشی است که بشر از ابتدا با آن درگیر بوده است. به همین منظور همیشه در تلاش است تا با خلاقیت دست به تولید محصولاتی بزند که در نهایت موجب امنیت و آسایش خاطرش شود.

جلوگیری از سرقت خودرو با سیستم موقعیت یاب ماشین

ردیاب ماشین یکی از بهترین محصولاتی است که با هدف حفظ امنیت طراحی شده‌است و به مالکان خودرو این امکان را می‌دهد که با نصب و راه اندازی آن، وسیله‌ی نقلیه‌شان را بدون هیچ نگرانی در هر مکانی که دوست داشته باشند، پارک کنند.

کاربردهای غیر امنیتی جی پی اس ماشین

بسیاری از شرکت‌ها به دنبال راه‌ حل‌هایی هستند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند، خوشبختانه، هیچ کاری نشد ندارد! شرکت‌ها می‌توانند به کمک سیستم جی پی اس ماشین از مزایای زیر بهره‌مند شوند:

صرفه‌جویی در مصرف سوخت

به دلیل این‌که کلیه‌ی مسیرهایی که رانندگان باید طی کنند به کمک GPS از قبل مشخص شده‌است، آنان کمتر به سمت مسیرهای طولانی‌تر و گیج‌کننده می‌روند؛ همین امر به خودی خود از مصرف بی‌رویه سوخت جلوگیری می‌کند.

در نتیجه، مصرف سوخت کمتر به معنی هزینه کمتر و افزایش سود است که با استفاده از ردیابی ممکن خواهد شد.

صرفه جویی در هزینه‌های جانبی و تعمیرات

با وجود هشدارها و یادآورهای سرویس تعمیرات، تمامی نگرانی‌ها و دغدغه‌های شما برطرف خواهد شد و به عنوان مثال تعویض روغن کامیون یا خودروی خاص شما هیچ‌گاه به تعویق نمی‌افتد.

بهبود مدیریت پرسنل

یکی از امکانات خاصی که سیستم ردیاب خودرو در اختیار مدیران قرار می‌دهد مدیریت پرسنل در هر مکان و زمان است. ردیاب خودرو این امکان را فراهم می‌آورد تا رانندگان خودرو زودتر به مقصدشان برسند و زمان کمتری را در جاده‌ها سپری کنند.

صرفه‌جویی در زمان به معنی صرفه‌جویی در هزینه‌های مالی نیز می‌شود که همین مورد منجربه خوشحالی مدیران می‌شود.

نتیجه گیری

در پایان توصیه می‌کنیم در صورت تمایل به خرید ردیاب خودرو خریدتان را از مجموعه‌های معتبری انجام دهید تا بعدا با مشکلات احتمالی نظیر دسترسی به پنل و یا مشکلات سرور ردیاب مواجه نشوید.

همچنین حتما به گارانتی و خدمات پس از فروش نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. مفتخریم اعلام کنیم شرکت رادار فراتک هوشمند با ارائه بهترین دستگاه ها و قطعات، گزینه‌هایی فوق العاده برای شما جهت انتخاب مهیا کرده است.

برند رادار در سال‌های اخیر به واسطه امکانات کاربردی و خدمات پس از فروش، به عنوان بهترین ردیاب خودرو از نگاه مشتریان شناخته شده است. اما با تمام این صحبت‌ها این شما هستید که با نیاز سنجی دقیق و اهدافی که برای خرید ردیاب دارید، می‌توانید مناسبترین گزینه را انتخاب کنید.

برای خرید ردیاب رادار و یا ارتباط با مشاوران می‌توانید از طریق وب سایت و یا شماره تماس با ما در ارتباط باشید.

آدرس وب سایت : https://radargps.org/

شماره تلفن دفتر مرکزی رادار: ۰۵۱-۳۷۱۷۷

۲۱۲۱

کد خبر 1522768