۰ نفر
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
در غم علی مرادخانی، که خالق فرصت‌ها بود

دو انجمن سینمایی، در پیام‌های تسلیتی برای درگذشت علی مرادخانی، او را مدیری دانستند که از اهالی هنر و حمایت می‌کرد و همواره یار و یاور فعالیت‌های صنفی هنرمندان بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دو انجمن کارگردانان و بازیگران سینمای ایران، در پیام‌هایی، درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفتند.

در متن پیام انجمن کارگردانان سینمای ایران آمده است:

«در طول تاریخ فرهنگ و هنر ایران، هنر و هنرمند به درجه‌ای از والایی نرسیده است الا به یمن حضور افرادی فهیم و آگاهی که شرایط این والایی را فراهم کردند. کسانی که خود خلق نکرده‌اند اما خالق حمایت‌ها و فرصت‌ها بوده‌اند. علی مرادخانی یکی از آن معدود مدیران فرهنگ بود که در شرایطی که هنرمند اصیل پشت درهای بسته و از همه طرف نه شنیده، آغوشش همیشه گشوده بود. حالا رفتنش با بهت و ناباوری از کرونا، بار دیگر نشان داد چقدر مردان و زنان فرهنگ و هنر و موسیقی، داغدارش هستند.
انجمن کارگردانان سینمای ایران این سوگ را به خانواده و مردمان صبور میهن و موزه موسیقی تسلیت می گوید.»

متن پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران هم به شرح زیر است:

«جناب علی مرادخانی، مدیرعامل موزه موسیقی، ‌یکی از با ارزش‌ترین چهره‌های مدیریت در حوزه هنر و فرهنگ معاصر کشورمان از میان ما رفت.
انسانی بزرگ و شریف که بی‌تردید نامش  در حافظه هنر معاصر این مرز و بوم به نیکی ثبت خواهد شد.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این مدیر دلسوز و بی بدیل، که همواره یار و یاور فعالیت‌های صنفی هنرمندان بودند را به خانواده محترم ایشان  و تمامی هنرمندان عزیز تسلیت عرض می‌نماید.»

۵۷۵۷

کد خبر 1522995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =